ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

دو × 5 =

بستن
بستن

چگونگی روش‌های افزایش برد وایرلس و کاهش تداخل شبکه ؟

چگونگی روش‌های افزایش برد وایرلس و کاهش تداخل شبکه ؟

چگونگی روش‌های افزایش برد وایرلس و کاهش تداخل شبکه ؟

مانند تمام تکنولوژی‌های پیشرفته، Wi-Fi نیز گویی مانند سحر و جادو عمل می‌کند، اما وای فای جادو نیست، امواج رادیویی است. چیزهای مختلفی می‌توانند با این امواج رادیویی تداخل داشته باشند، که منجر به ضعیف شدن اتصال وایرلس شما و در نتیجه ناپایداری آن خواهند شد.
کلید اصلی افزایش برد وایرلس و بهبود سیگنال شبکه‌ی بی سیم شما، قرار گرفتن روتر در موقعیت مکانی درست، با توجه به موانع می‌باشد. هم‌چنین کاهش تداخل از طرف شبکه‌های وایرلس دیگر و لوازم خانگی نیز در این امر تاثیر دارد. در ادامه به چند نکته برای افزایش برد وای فای اشاره خواهیم کرد.

 

WiFi-Man1

مطالب مرتبط


نکته 1 - افزایش برد وای فای

موقعیت روتر وایرلس

مکان قرارگیری روتر وایرلس تا حد زیادی می‌تواند در میزان پوشش منطقه و قدرت سیگنال تاثیر گذارد. نکات راهنمای زیر شما را برای گذاشتن روتر بی سیم در بهترین موقعیت راهنمایی می‌کند:

– روتر خود را در وسط خانه خود قرار دهید. اگر شما روتر را در یک اتاق بسته که نسبت به خانه در کنار قرار گرفته قرار دهید، نخواهید توانست سیگنال قدرتمندی را در گوشه‌های دیگر خانه دریافت کنید.

– آنتن روتر را به صورت عمودی قرار دهید، به طوری که آنتن ایستاده به صورت راست و رو به بالا باشد. بسیاری آنتن‌های روتر خود را به صورت کج تنظیم می‌کنند اما بهترین حالت همین صورت ایستاده و رو به بالاست.

– روتر خود را به دور از سقف نصب کنید. اگر روتر خود رو روی یک میز بگذارید بهتر از این است که نزدیک به سقف نصب کنید.

 

 

TP-Link-TD-W89701

 

شما هم‌چنین باید به نوع موادی که نزدیک روتر هستند نیز توجه کنید. برای مثال، قرار دادن روتر روی یک میز فلزی یا در مقابل یک دیواره‌ی فلزی مشکل‌زا خواهد بود. امواج به راحتی می‌توانند از یک میز چوبی عبور کنند، اما فلز مانعی برای عبور امواج به حساب می‌آید.

موانع دیگری نیز هستند که می‌توانند ایجاد مشکل کنند. برای مثال، اگر یک کابینت فلزی بین روتر و کامپیوتر شما باشد، دریافت امواج از سمت کامپیوتر با مشکل مواجه خواهد شد. همین امر را نسبت به دیگر وسایل نیز می‌توانید در نظر بگیرید.

تداخل و پارازیت از طرف شبکه‌های وایرلس دیگر

تداخل از سمت شبکه‌های بی سیم دیگر در محیط می‌تواند برای امواج وایرلس شما ایجاد مشکل کند. برای پیدا کردن منبع تداخل می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی نظیر Wi-Fi Analyzer برای اندروید استفاده کنید. این نرم افزار کانال‌های وایرلس نزدیک شما را نشان داده و شبکه‌ی ایده‌آلی که در شبکه‌های دیگر استفاده نشده را برای استفاده به شما پیشنهاد می‌دهد.

این اپلیکیشن هم‌چنین به شما این اجازه را می‌دهد تا در محیط راه رفته تا مکانی که بهترین سیگنال را دریافت می‌کند را پیدا کنید و هم‌چنین مکانی که سیگنال ضعیف است. شما این کار را به دستگاه‌های دیگر نیز می‌توانید انجام دهید.

 

wifi-analyzer1

 

اگر چند شبکه وایرلس مقابل هم در یک کانال باشند می‌تواند مشکل‌زا باشد. برای رفع این مشکل، شما باید کانال وایرلس روتر خود را از طریق تنظیمات آن عوض کنید. اگر شما به نرم افزارهای آنالیز وایرلس دسترسی ندارید، کانال وایرلس را یکی یکی عوض کرده تا بهترین اتصال و کانال را پیدا کنید.

 

 

change-wireless-channel1

تداخل از طرف لوازم خانگی

انواع لوازم و وسایل خانگی نیز می‌توانند در شبکه وایرلس تداخل ایجاد کنند. وسایلی نظیر تلفن‌های بی سیم، دوربین‌های نظارت کودکان و مایکروویوها. بسته به موقعیت روتر وایرلس، وسایل شبکه، شما حتی ممکن است دچار قطعی شبکه وایرلس هنگام استفاده از مایکروویو و تلفن بی سیم شوید.

 

WiFi-Cordless-Phone1

مشکل تداخل اموام تلفن‌های بی سیم با جایگزین کردن تلفن‌هایی با کارکرد در فرکانس متفاوت نظیر 900MHz یا 1.9GHz حل می‌شود. تلفن‌های بی سیم که از فرکانس 2.4GHz استفاده می‌کنند، می‌توانند با امواج شبکه وایرلس تداخل ایجاد کنند.

مشکل تداخل مایکروویو معمولا با تغییر موقعیت وسایل به صورتی که مایکروویو بین روتر وایرلس و دستگاه شما قرار نداشته باشد، حل می‌شود. هم‌چنین این مشکل در مایکروویوهای جدید که دارای محافظ بهتری هستند نیز معمولا وجود ندارد.

وسایل دیگر نیز می‌توانند در شبکه وایرلس تداخل ایجاد کنند. برای مثال، دستگاه‌های بلوتوث قدیمی که با سیگنالی نزدیک به امواج وای فای کار می‌کنند، اگرچه این مشکل در سیستم‌های بلوتوث جدید وجود ندارد.

رفلکتور، ریپیتور و آنتن افزایش برد وایرلس

اگر شما نیاز به پوشش محیط بزرگ‌تر با امواج وایرلس داشته و روتر وایرلس‌تان جوابگوی این کار نیست، می‌توانید یک ریپیتر وایرلس یا تقویت کننده وایرلس خریداری کنید. این دستگاه‌ها امواج وایرلس را تقویت و تکرار کرده و آن را در محیط گسترش می‌دهند که در نهایت موجب افزایش برد وایرلس می‌شود. شما هم‌چنین اگر چند روتر قدیمی نیز دارید، می‌توانید به وسیله آن‌ها شبکه وای فای خود را گسترش دهید.

 

Wifi-Repeater

 

در صورتی که روتر WiFi شما دارای آنتن قابل تعویض باشد نیز می‌توانید برای افزایش برد وای فای آن، آنتن بهتر و قوی‌تری را، نسبت به آنتن فعلی، جایگزین کرده تا سیگنال روتر یا مودم وایرلس محدوده بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.

 

 

TL-ANT2405C1

 

هم‌چنین با ساخت یک رفلکتور و نصب آن روی روتر می‌توانید قدرت انتشار و گیرایی امواج را در جهت مورد نظرتان بهبود بخشید.

اطلاعات مطلب

  • شبکه
  • 2,240 بازدید
  • (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - چهارشنبه, 12 دسامبر 18, 12:46 ب.ظ
  • وبلاگ تتیس مارکت

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب