ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

2 × یک =

بستن
بستن

چگونه تاریخچه YouTube را غیرفعال کنیم؟

چگونه تاریخچه YouTube را غیرفعال کنیم؟

غیرفعال  کردن تاریخچه YouTube

همان طور که می دانید You Tube به کاربران اجازه می دهد فیلم و ویدیوهای خود را بین میلیون ها کاربر اینترنتی به اشتراک بگذارند، یوتیوب یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین کانال  و سایت اشتراک ویدیو در جهان می باشد. به گونه ای که ماهانه بیش از ۱.۵ میلیارد نفر در حساب کاربری خود log in کرده و ویدیو تماشا میکنند. که در این حالت تاریخچه تمامی جستجو های انجام شده و همین طور ویدیوهای تماشا شده را درحساب کاربری تان ذخیره می کند. در این میان اگر شما نمی خواهید سابقه جستجو و سابقه ویدیوی تماشا شده در YouTube را در حساب کاربری تان ذخیره کنید، می توانید آن را با استفاده از آموزشی که به شما عزیزان در ادامه گفته می شود غیرفعال نمایید، که در ادامه نحوه ی غیر فعال کردن تاریخچه به صورت گام به گام آموزش داده می شود…

 

مطالب مرتبط


گام 1 - غیر فعال کردن سابقه جستجوی YouTube

غیر فعال کردن سابقه جستجوی YouTube

ابتدا به آدرس http://myactivity.google.com رفته سپس روی Sing in ( ورود) کلیک کرده تا وارد شوید.

غیر فعال کردن سابقه جستجوی YouTube

اکنون ایمیل و پسورد خود را وارد کرده و روی Next کلیک کنید. تا وارد صفحه فعالیت گوگل خود (Google My Activity page) بشوید.

غیر فعال کردن سابقه جستجوی YouTube

به قسمت "Activity controls" (کنترل فعالیت) بروید. این گزینه در نوار کناری سمت چپ می باشد.  زبان مورد نظر انگلیسی باشد. درصورتی که زبان فعالیت گوگل تان فارسی باشد این نوار را در سمت راست مشاهده می کنید.

 

غیر فعال کردن سابقه جستجوی YouTube

حال در این صفحه به قسمت پایین بیایید و گزینه "YouTube Search History" (سابقه جستجوی یوتیوب) را پیدا کنید. این گزینه پایین تر از قسمت "Voice & Audio Activity" (فعالیت صوتی و گفتاری) می باشد.

غیر فعال کردن سابقه جستجوی YouTube

در این صفحه همان طور که در تصویر نشان داده می شود بر روی سوئیچ آبی رنگ کلیک کنید تا گزینه "YouTube Search History" ( سابقه جستجوی یوتیوب) غیر فعال شود.

غیر فعال کردن سابقه جستجوی YouTube

در این صفحه نیز برای تایید غیرفعال کردن گزینه "YouTube Search History" (سابقه جستجوی یوتیوب) از شما سوال می کند، که برای تایید بایستی بر روی PAUSE (توقف کردن) کلیک کنید. تا این کار انجام شود.

غیر فعال کردن سابقه جستجوی YouTube

کار تمام است. و عملیات مربوط به غیر فعال کردن سابقه جستجو یوتیوب تمام است. ولی لازم به ذکر می باشد که سابقه ی جستجوی قبلی شما در یوتیوب دخیره شده و در قسمت سابقه باقی مانده است. اگر می خواهید با چگونگی پاک کردن حافظه جستجوی یوتیوب آشنا شوید پست ما را در این زمینه بخوانید.

گام 2 - غیرفعال کردن سابقه ی پخش ویدیو YouTube

غیرفعال کردن سابقه ی پخش ویدیو YouTube

در این گام هم به غیرفعال کردن ذخیره سابقه ی ویدیو های پخش شده در یوتیوب می پردازیم.
همانند گام قبلی ابتدا به آدرس myactivity.google.com بروید و روی Sing in ( ورود) کلیک کرده و پس از اینکه اطلاعات شناسایی خود را وارد کردید، وارد صفحه فعالیت گوگل خودتان (Google My Activity page) می شوید. همان طور که در تصویر مشاهده می فرمایید.

غیرفعال کردن سابقه ی پخش ویدیو YouTube

به قسمت "Activity controls" (کنترل فعالیت) بروید. اگر زبان مورد نظر انگلیسی باشد. این گزینه در نوار کناری سمت چپ می باشد. و اگر زبان صفحه فعالیت گوگل تان فارسی باشد این نوار در سمت راست می باشد.

غیرفعال کردن سابقه ی پخش ویدیو YouTube

حال در این صفحه به قسمت پایین بیایید و گزینه "YouTube Watch History " (سابقه پخش و تماشا شده در یوتیوب) را پیدا کنید. این گزینه پایین تر از قسمت "YouTube Search History " سابقه جستجوی یوتیوب می باشد.

غیرفعال کردن سابقه ی پخش ویدیو YouTube

در این صفحه همان طور که در تصویر نشان داده شده بر روی سوئیچ آبی رنگ کلیک کنید تا گزینه "YouTube Watch History" (سابقه پخش و تماشا شده در یوتیوب) غیر فعال گردد.

غیرفعال کردن سابقه ی پخش ویدیو YouTube

در این صفحه نیز برای تایید غیرفعال کردن گزینه "YouTube Watch History" (سابقه پخش و تماشا شده در یوتیوب) از شما سوال می کند، که برای تایید بایستی بر روی PAUSE (توقف کردن) کلیک کنید. تا این کار انجام گزدد.

غیرفعال کردن سابقه ی پخش ویدیو YouTube

کار تمام است. و عملیات مربوط به غیر فعال کردن سابقه پخش و تماشا شده ویدیو در یوتیوب با موفقیت انجام شده است. و از این به بعد فعالیت پخش و تماشا شده فیلم در یوتیوب ذخیره نمی شود. ولی لازم به ذکر می باشد که سابقه ی جستجوی قبلی شما در یوتیوب دخیره شده و در قسمت (History) سابقه باقی مانده است. اگر می خواهید با چگونگی پاک کردن حافظه جستجوی یوتیوب آشنا شوید پست ما را در این زمینه بخوانید.

اطلاعات مطلب

  • اینترنت
  • 641 بازدید
  • (4 votes, average: 5٫00 out of 5)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - دوشنبه, 28 اکتبر 19, 9:34 ق.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب