ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

17 − هشت =

بستن
بستن

چگونه با ایمنی رانندگی کنیم؟

چگونه با ایمنی رانندگی کنیم؟

رانندگی در بزرگراه ها با سرعت بالا و مناطق شلوغ شهری کار دشواری بوده و همیشه در معرض خطر هستیم، ولی با رعایت مسائل ایمنی می توان از آسیب رساندن به خود و دیگران جلوگیری کرد. اگر تصمیم گرفتید یک راننده قانونمند باشید در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

مطالب مرتبط


گام 1 - توجه به جاده

توجه به جاده

موسیقی با صدای بلند، صحبت با دیگران و خوردن و آشامیدن موجب حواس پرتی می شود و حادثه آفرین است. هنگام رانندگی در بزرگراه ها باید تمام دقت شما به جاده و رانندگی بوده و از انجام موارد ذکر شده بپرهیزید.

توجه به جاده

هنگام خستگی و خواب آلودگی به هیچ وجه رانندگی نکنید. انسانها دارای غروری هستند که همیشه خود را در برابر مشکلات قادر و توانا تصور کنند و همین خصلت انسانی باعث اوج گرفتن و پیشرفت او می شود و چیزی که بنا بر تجربه میگم هنگام خستگی، اگر همه افراد هم پیشنهاد استراحت بدهند راننده مقاومت کرده و می گوید که می تواند ادامه مسیر دهد ولی واقعا رانندگی در چنین شرایطی موجب آسیب به خود و دیگران می شود. پس هنگام خستگی و احساس خواب رانندگی نکنید.

توجه به جاده

آینه های خود را مدام بررسی کنید. اینکار باعث می شود شما از ماشین های پشت سر و اطراف مطلع باشید و به شما هنگام رانندگی و تصمیمات درست هنگام رانندگی کمک خواهد کرد.

توجه به جاده

به تابلوها و قوانین ترافیکی دقت کنید. تابلوها و قوانین جاده ای به شما در رانندگی کمک می کند و میزان بروز خطرات را با رعایت کردن قوانین کاهش می دهد.

گام 2 - رانندگی محتاطانه

رانندگی محتاطانه

موجب خشم دیگر راننده ها نشوید. هنگام رانندگی با حرکات نمایشی و سرعت بیش از حد و رعایت نکردن فاصله از سایر خودروها موجب ناراحتی سایر رانندگان خواهید شد و ممکن است برای راننده هایی که مهارت کافی در رانندگی ندارند مشکل ایجاد کنید، پس فاصله و سرعت خود را با سایر خودروها حفظ کنید.

رانندگی محتاطانه

با راننده متخلف با حوصله و آرامش رفتار کنید. راننده ای که تخلفات رانندگی دارد و با انجام حرکات نمایشی و رانندگی بد موجب ناراحتی دیگران می شود، با او بحث و جدال نکنید. بهترین کار ممکن گرفتن فاصله و توجه به رانندگی خودتان می باشد.

رانندگی محتاطانه

خود را برای سایر رانندگان قابل مشاهده کنید. در روز های بارانی، برفی ، مه و تاریکی با روشن کردن چراغ های خودرو و چراغ های مه شکن، خود را برای سایر رانندگان قابل مشاهده کنید. عدم دید کافی در شرایط بد جوی یکی از دلایل اصلی حوادث رانندگی می باشد. حتما هنگام تغییر مسیر از چراغ های راهنما استفاده کنید.

رانندگی محتاطانه

همه سرنشینان کمربند ایمنی ببندند. کمربند ایمنی می تواند خطر مرگ را تا %45 در تصادفات سنگین رانندگی کاهش دهد. بستن کمربند ایمنی مختص صندلی جلوی خودرو نبوده و بعنوان راننده توجه کنید همه سرنشینان کمربند خود را بسته باشند.

رانندگی محتاطانه

کیف کمکهای اولیه و لوازم مکانیکی همراه خود داشته باشید. به هنگام مسافرت همراه داشتن کیف کمک های اولیه یکی از اصلی ترین لوازم سفر می باشد و ممکن است هنگام حادثه جان فرد یا افرادی را نجات دهد. همه ساله توسط سازمان هلال احمر و با همکاری سازمان وزارت بهداشت کلاس های آموزشی کمک های اولیه بصورت رایگان برگزار می شود، سعی کنید در این کلاس ها شرکت کنید.

گام 3 - بررسی وضعیت خودرو

بررسی وضعیت خودرو

بصورت دوره ای و قبل از سفر طولانی، خودروی خود را بررسی کنید. بررسی وضعیت روغن موتور، ضد یخ ، روغن ترمز، باد لاستیک ها و بطور کلی وضعیت کارکرد موتور بسیار مهم است.بررسی این موارد، ایمنی سفر شما را تضمین می کند.

بررسی وضعیت خودرو

قبل از سفر شیشه ها و آینه های خودرو را تمیز کنید. شیشه ها و آینه های کثیف باعث کاهش دید شده و خطر تصادفات را مخصوصا در تاریکی و یا هوای بارانی بالا می برد. پس بهتر است قبل از سفر شیشه ها و آینه های خودرو را تمیز کنید.

بررسی وضعیت خودرو

چراغ های جلو و عقب خودرو را بررسی کنید. سالم بودن همه چراغ ها اعم از چراغ های جلو و عقب و چراغ های ترمز و فلاشرها از ضرورت های رانندگی می باشد پس بهتر است قبل از حرکت و مسافرت چراغ های خودرو را بررسی کنید.

اطلاعات مطلب

  • ایمنی خودرو
  • 851 بازدید
  • (6 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - یکشنبه, 07 ژانویه 18, 6:50 ق.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب