ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

بیست + 6 =

بستن
بستن

چگونه سرعت بوت شدن ویندوز ۱۰ را بالا ببریم ؟

چگونه سرعت بوت شدن ویندوز ۱۰ را بالا ببریم ؟

کندی در بوت شدن ویندوز از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران با آن رو به رو میشوند با به کارگیری ترفند هایی که در ادامه می خوانید، به سادگی قابل حل است.

 

download

مطالب مرتبط


گام 1 - افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰ با فعال کردن Fast Startup

در ویندوز ۱۰ قابلیت کاربردی تحت عنوان Fast Startup جهت افزایش سرعت بوت شدن پیش بینی شده است. این قابلیت سبب میشود تا زمانی که ویندوز و برنامه های آن در حالت Hibernation هستند، بارگذاری و راه اندازی درایور های سیستم شما از قبل انجام شود و به این ترتیب سرعت ویندوز افزایش یابد.

برای استفاده از Fast Startup ابتدا حالت خواب زمستانی یا Hibernation را فعال کنید. با استفاده از حالت Hibernation می توانید ویندوز را خاموش کنید و دفعه بعد و با روشن کردن سیستم، همان برنامه ها و پروژه های باز شده را مشاهده کنید و مجبور نباشید مجددا کارهای خود را در ویندوز انجام دهید.

برای فعال کردن حالت خواب زمستانی می توانید از کلید های ترکیبی Windows key + X استفاده کنید تا به منو Power User  هدایت شوید.

از همین بخش پنجره کامند را باز کنید و کد زیر را در ادامه آن پیست کنید:

powercfg /hibernate on

سپس مسیر Control Panel > System and Security > Power Options را طی کنید و تیک مربوط به گزینه Turn on fast startup را بزنید و تغییرات را ذخیره سازی کنید.

از این پس قابلیت Fast Startup جهت افزایش سرعت ویندوز ۱۰ در سیستم شما فعال میشود.

1

گام 2 - افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰ با آنالیز برنامه های نصب شده

برای افزایش سرعت ویندوز ۱۰ می توانید برنامه های نصب شده را چک کنید و ببینید که کدام یک سرعت زیادی از کامپیوتر میگیرند.

بدین منظور روی  Taskbar راست کلیک کنید و Task Manager را انتخاب کنید. 

از بخش Startup مطابق با شکل زیر می توانید میزان مصرف هر برنامه را مشاهده کنید و در صورت نیاز هر یک را فعال یا غیرفعال کنید.

2

در این زمینه نسخه ویندوز برنامه CCleaner که قبلا به معرفی آن در قالب برنامه های پاکسازی اندروید پرداخته ایم نیز کاربردی است.

این کار را می توانید از طریق Tools و سپس  Startup در ویندوز ۱۰ انجام دهید.

3

گام 3 - افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰ با بهینه سازی CPU

برخی از برنامه ها با توجه به ساختار و کدهایی که دارند، تمایل زیادی به مصرف CPU دارند و سبب ایجامشکل در اجرای سایر برنامه ها میشوند.

Show me tips about Windows بخشی جدید در ویندوز ۱۰ است که مقداری از CPU را به صورت ناخواسته مصرف می کند و بهتر است که غیرفعال شود. ب

رای غیرفعال کردن این بخش مسیر  Start > Settings > Notifications & actions > Show me tips about Windows > Off را در ویندوز ۱۰ طی کنید.

افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰  با بهینه کردن میزان مصرف رم

برای بهینه کردن میزان مصرف رم در ویندوز ۱۰ مسیر Windows key + X > Control Panel > System and Security > System > Advanced system settings > Advanced > Performance > Visual Effects را طی کنید. سپس گزینه Adjust for best performance را مطابق با شکل زیر انتخاب کنید.

4

از طریق تب Advanced و زیر بخش Adjust for best performance of ، گزینه Programs را انتخاب کنید و نهایتا روی Change کلیک کنید.

در پنجره Virtual Memory مطابق با شکل زیر تیک گزینه Automatically manage paging file size for all drivers را بردارید و Custom size را به دلخواه انتخاب کنید.

5

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب