ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

4 × 2 =

بستن
بستن

استراتژی های سئو دامین چگونه است ؟

استراتژی های سئو دامین  چگونه است ؟

c82cc4e14a1d2c8c8ffff9840d24b558_XL

استراتژی های سئو دامین چگونه است ؟

دامین

دامین ها آدرس های اینترنتی وب سایت ها به صورتی که برای انسان قابل خواندن می باشند هستند. ریشه ی هر دامنه پسوندهایی مانند. .com .net ,org .ir و غیره. به طور مثال (http://www.shooli.comi) .زیر دامنه های در سطح پایین تری از ریشه دامنه قرار دارند به طور مثال sms.banvaz.ir .

مطالب مرتبط


گام 1 - توصیه های کلیدی

جداکردن کلمات


از خط تیره (Hyphens) پرهیز کنید. خط تیره (-) شاخصی اسپم تلقی می شود. توجه کنید با این حال ما در دامنه domain-buy.ir . رعایت نکرده ایم 

دامنه سطح بالاپسوند دامنه نظیر .com پسوندهای مناسب تری می باشند و جهت نتیجه گیری بهتر از دامنه هایی نظیر .info .cc .ws .name پرهیز کنید.


طول دامنه


از دامنه هایی با با طول بیش از 15 کاراکتر پرهیز کنید. دامنه های کوتاه تر به خاطر سپاری راحتر و به اشتراک گذاری بهتری و خطای املایی کمتری را خواهند داشت.

avatar67345_2

گام 2 - انتخاب دامین؟

ریشه دامین


منظور از ریشه دامین قسمتی از دامنه که توسط مراکز ثبت دامنه (نظیر ما ) خریداری می نمایید. به طور مثال
Shooli.com
Domain-buy.ir
Banvaz.ir

زیر دامنه


زیر دامنه سطح سومی از قسمت اصلی دامنه می باشد. به طور مثال sms.banvaz.ir یا en.webus.us هر دو زیر دامنه های دامنه ی اصلی خود می باشند. زیر دامنه ها، قسمت هایی از دامنه هستند که به صورت رایگان تحت کنترل ریشه ی دامنه از کنسول مدیریت قادر به ایجاد می باشند.
جالب است بدانید که www خود زیر دامنه ی دامنه اصلی می باشد به طوری که
(بدون زیر دامنه) http://example.com
)به همراه زیر دامنه( http://www.example.com

1

 

 

گام 3 - توصیه های سئو

در مقاله ی قبلی 10 توصیه سئو برای بهینه سازی ادرس ها ذکر کردیم. در ادامه توصیه های دیگری برای بهینه سازی دامنه ذکر می کنیم که ممکن است تعدادی از این توصیه ها با مقاله قبلی شبیه باشد.


1- به خاطر سپاری دامنه


ملاحظات زیادی پیش از خرید دامین وجود دارد. از این میان مهمترین این ملاحظات، کوتاه بودن، به خاطر سپاری راحتر تر، تایپ راحتر می باشد.


2- غنی بودن دامنه از کلمات کلیدی


 همیشه سعی کنید تعادلی بین جذاب بودن دامنه، منحصر بودن آن و برند بودن ان و شامل شدن کلمات کلیدی در نظر بگیرید. با این حال غنی بودن دامنه از کلمات کلیدی دو فایده مهم دارد. اول، نام دامنه به تنهایی فاکتوری برای رنک دهی توسط موتورهای جستجو مورد توجه است. دوم داشتن کلمات کلیدی در دامنه باعث می شود رنک خوبی در بک لینک هایی که کابران برای شما ایجاد می کنند و از نام دامنه استفاده می کنند به دست آورید. چراکه دامنه ی شما به خودی خود لینک مناسبی برای می باشد (anchor text) و از انجایی که درج کلمات کلیدی در anchor text در لینک ها نقش مهمی و مثبتی دارد از این رو به خودی خود یک فاکتور خوب برای سئو ایجاد می نماید.


نکته ی مهم اینکه:

گوگل در سال های اخیر تغییراتی در اولویت بندی خود ایجاد نموده است و وب سایت هایی که ادرس هایی با دامنه های با کلمات کلیدی ولی بدون محتوا دارا می باشند را از اولیت خارج می نماید. به طور مثال انتظار نداشته باشید که با ثبت دامنه ایی مانند domain-buy.ir و بدون محتوا در کلمه کلیدی domain در اولیت باشید کاملا در اشتباه هستید. با وجود مفید بودن کلمات کلیدی در دامین، بررسی دقیق تری توسط موتورهای جستجو صورت می گیرد و ممکن است راحتر امتیاز منفی بگیرید از این رو دقت بیشتری بگیرید.


3- خط تیره

استفاده از خطر تیره ها (Hyphens) در دامنه شاخص اسپم تلقی می شود. از این رو ترجیحا کلمات را به هم چسبانده استفاده کنید و به هیچ عنوان از یک خط تیره بیشتر استفاده نکنید. (مجدد ذکر کنیم که ما نیز در دامنه ی domain-buy.ir این نکته را رعایت نکردیم  ).


4- دامنه ,com

در صورت ازاد بودن پسوند .com برای دامنه ی خود اولیت ثبت را بر روی .com قرار دهید و پسوندهایی نظیر .biz .info .ws .name را کمتر استفاده نمایید.


5- زیر دامنه یا زیر پوشه

از انجایی که موتورهای جستجو معیارهای متفاوتی برای ارزیابی دامنه اصلی و زیر دامنه دارند سعی کنید از زیر پوشه به جای زیر دامنه استفاده کنید به عنوان مثال http://www.domain-buy.ir/domain-learn به جای http://domain-learn.domain-buy.ir/ استفاده کنید.


7- خرید دامنه و ریدایرکت ان


در گذشته خرید دامین و ریرداکت ان به دامنه ی اصلی سایت ویژگی مثبتی تلقی می شد ولی امروزه این عمل راهکاری سئو محسوب نمی شود. دنی سالیوان اشاره می کند که گوگل به طور محسوسی سایت هایی که باطل شده و مجدد ثبت می شوند و یا تغییر مالکیت داده شده اند را بی ارزش قرار می دهد.


8- طول دامنه


این که طول دامنه یک فاکتور سئو می باشد یک اشتباه است. مت کات " هیچ موتور جستجویی طول دامنه را به عنوان فاکتوری برای ارزیایی تایید نکرده است".


9- انتقال دامنه


انتقال دامنه از یک دامین به دامینی دیگر شامل چندین فاکتور اساسی می باشد. توجه کنید انتقال دامنه نباید به صورت انتقال همه ی صفحات به یک صفحه خاص صورت بگیرد (به طور مثال صفحه ی اصلی سایت) و باید انتقال به صورت صفحه به صفحه، زیر دامنه به زیر دامنه و پوشه به پوشه صورت بگیرد.

index

اطلاعات مطلب

  • شبکه
  • 272 بازدید
  • (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - دوشنبه, 21 ژانویه 19, 11:02 ق.ظ
  • خرید دامین

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب