گام 1 - شغل های پرطرفدار آینده

شغل های پرطرفدار آینده

1⃣ مشاوران اطلاعات شخصي و سازمانی به صورت ديجيتال:
اين مشاوران نقاط آسيب‌پذير یا در واقع حفره‌های امنيت شخصي و سازمانی را شناسایی و راه‌های پرکردن آنها را آموزش می‌دهند.

2⃣ متخصصان گردآوري اطلاعات شخصي به صورت ديجيتال:
این افراد می‌توانند مجموعه‌ اي از اپليکيشن‌ها، نرم‌افزارها و سخت‌افزارها را بکارگیرند و در مدیریت و استفاده از آنها به اشخاص حقیقی و حقوقی سرویس دهند.

3⃣ روانشناسان متخصص حوزه زندگی در عصر ارتباطات:
تا به حال خیلی شنیده‌ ایم که زندگی در دوران دیجیتال و استفاده از ابزارهای ارتباطاتی مانند گوشی‌های تلفن همراه هوشمند و تبلت ها و… در کنار فوائد و لذت‌ هایی که دارد، عوارض روحی و روانی زیادی هم به دنبال می‌آورد.
همین عوارض و بیماری‌ های ناشی از آنها، گروهی از مشاوران و روانشناس‌ ها را بوجود آورده که مشخصا بر روی مدیریت این آسیب‌ها و رفع آن‌ها کار می‌کنند.

4⃣ مشاوران نوآوری و خلاقیت:
فشرده‌تر شدن رقابت در بازارهای مختلف و دشواری کسب سود، بسیاری از کمپانی‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ دنیا را بر آن داشته است تا هزینه‌های فراوانی صرف نوآوری در تولید محصولات و خدمات کنند. به همین خاطر در آینده نه چندان دور حضور يک مشاور نوآوري در هر مجموعه‌اي الزامي خواهد بود.

5⃣ معماران استارتاپ‌ها:
نوآوری‌ ها و خلاقیت‌ ها تنها به تولید محصولات جدید و خدمات جذاب خلاصه نمی‌شود، ساماندهی خلاقانه ساختار سازمانی و باز‌تعریف روند کار در کمپانی‌ها نیز از جمله مواردی است که صاحبان کسب و کار در آینده بیشتر به آن توجه خواهند کرد.
این کارشناسان در واقع سلسله مراتب و روندهای کاری را در شرکت‌ها و سازمان‌ها به گونه‌ای تعریف می کنند که زمینه برای نوآوری و ابداعات فراهم شود.