منظومه

ویکی چجور

فضا پیما
RC

سلام.من آرسی هستم

به منظومه ویکی چجور خوش آمدی

منظومه ویکی چجور پر از آیا میدانید ، دانشنامه ، قیمت محصولات و ابزارها هست.

کمک میخوای ؟ در کادر بنویس دنبال چی هستی

اگه دنبال چیز خاصی میگردی با استفاده از کادر پایین جستجو کن

چهار کلمه ی جادویی که فروش شما را افزایش خواهند داد

در دنیای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی و طبق تحقیقاتی که در زمینه ی اقتصادی و فلسفی انجام شده، چهار کلمه، قدرت جادویی دارند. این کلمات باعث متمرکز شدن خواننده ها شده و امکان فروش محصولات را افزایش می دهند. پس تلاش کنید که از این چهار واژه در بخش توضیحات محصول و تبلیغات فروشگاه به خوبی استفاده کنید.

شما (تو)

این کلمه قدرتمندترین واژه در زبان انگلیسی است. این کلمه قدرتمند از هر واژه دیگری است، حتی از کلماتی مثل “پول”. مشتری ها دوست دارند که مخاطب صحبت های شما قرار بگیرند و کلمه ی “شما” این کار را بهتر از هر کلمه ی دیگری انجام می دهد. همه ی ما تا حدودی خودپسند هستیم. وقتی تبلیغات به طور مستقیم ما را هدف قرار می دهند، یک رابطه ی ذهنی قوی بین دو طرف ایجاد خواهد شد.با این توضیحات فکر می کنم وقت آن رسیده باشد که یک بار دیگر بخش توضیحات محصول را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشتری ها به طور مستقیم مورد خطاب قرار می گیرند. با استفاده از کلماتی نظیر “شما” یا “مال شما” یک رابطه ی دو طرف با مشتری ها برقرار کنید و به این ترتیب فروش بیشتر را برای خود تضمین کنید.

جدید

وقتی کلمه ی “جدید” را می بینید ذهن شما به طور خودکار روی کلمه های دیگری نظیر ” بهبود”، “جذاب” و … متمرکز می شود. طبق تحقیقاتی که روی رفتار انسان ها انجام شده، راه حل های خلاق و حس ماجراجویی مشتری های بیشتری را جذب می کند و این حس تنها با استفاده از واژه ی “جدید” به وجود می آید.

blank
مثال روبرو یک نمونه ی عالی در این زمینه محسوب می شود. اپل برای تبلیغ آیفون ۵ توانسته به طور هوشمندانه ای از این واژه ها استفاده کند. ممکن است استفاده ی زیاد از عبارت هایی نظیر “یک طراحی جدید” ، “تکنولوژی جدید” ، “آیفون جدید” بیش از حد به نظر برسد اما حقیقت این است که این عبارت ها نقش مهمی در جلب توجه مشتری ها دارند.دکتر ویتمن که یک متخصص مغز و اعصاب است در زمینه ی مواردی که روی رفتار مشتریان در هنگام خرید تاثیر می گذارد تحقیقاتی را انجام داده است. او از یک مثال جالب برای روشن تر کردن این قضیه استفاده می کند :

” ممکن است من یک نوع شکلات را بپسندم، اما اگر یک نوع بسته بندی جدید را ببینم یا اینکه از طریق تبلیغات متوجه شوم که یک شکلات با طعم جدید وارد بازار شده، دوست دارم شکلات جدید را امتحان کنم و همین باعث می شود انتخاب من برای خرید شکلات تغییر کند “

 
مشتری ها همیشه دید مثبتی نسبت به محصولات جدید دارند. ما همیشه دنبال ماشین جدید، لباس های جدید و تکنولوژی های جدید هستیم. شما به عنوان صاحب کسب و کار باید همیشه این مورد را در ذهنتان داشته باشید. اگر فرضا قصد فروش اینترنتی لباس را دارید بهتر است بخشی را تحت عنوان “محصولات جدید” در وبسایت تان تعریف کنید. مطمئن شوید که در توضیحات محصول، پست های وبلاگ و … از واژه ی “جدید” به تکرار استفاده شود.

گارانتی
 
واژه ی “گارانتی” نیز یکی از واژه های قدرتمند در دنیای بازاریابی اینترنتی و تبلیغات محسوب می شود. “گارانتی” احساساتی نظیر نیاز به امنیت و اطمینان را در مشتریان تحریم می کند. این واژه حس اطمینان را به شما منتقل می کند – “گارانتی” به این معنی است که فروشنده به خریدار اطمینان بدهد که از خریدش راضی خواهد بود. تحقیقات در زمینه ی رفتار های انسان ها نشان می دهد که آنها از شکست و از دست دادن داشته هایشان می ترسند. وقتی محصولی را خریداری می کنید ممکن است به هر دلیلی از محصول خریداری شده لذت نبرید و حتی از آن متنفر شوید. “گارانتی کردن” به معنی کاهش احتمال شکست و از دست دادن چیزها می باشد. در این صورت اگر از چیزی خوششان نیاید، می توانند آن را پس بدهند. صاحبان فروشگاه باید از عبارت هایی نظیر “گارانتی” ، “گارنتی با تضمین برگشت پول” ، “برگشت پول” در صفحه ی محصولات استفاده کنند. در ضمن تنظیم قوانین مربوط به برگشت محصولات اهمیت زیادی دارد و لازم به گفتن نیست که در هر بخش از مسیر باید به گفته های خود پایبند باشید.
 

 رایگانblank
 
واژه ی “رایگان” تنها مربوط به قیمت نیست – بلکه یک ابزار قدرتمند برای تحریک احساسات مشتریان محسوب می شود. حسی که هنگام استفاده از سلف سرویس دارید را به خاطر بیاورید، جایی که ممکن است کاملا سیر باشید اما هنوز به خوردن ادامه دهید چون رایگان است؟ یا خودکارهای رایگانی که در بعضی نمایشگاه ها می گیرید و هرگز از آنها استفاده نمی کنید اما باز هم آنها را بر می دارید؟ اینها همگی جنبه های قدرت واژه ی “رایگان” هستند.
 
هیچ شرکتی به اندازه ی “آمازون” از قدرت واژه ی “رایگان” خبر ندارد. در سال ۱۹۹۹ آمازون به مشتریانش این امکان را می داد که روی سفارش های بالای ۹۹ دلار از خدمات “ارسال رایگان” استفاده کنند. از آن موقع تا به امروز مشغول آزمایش های دیگری روی رفتار مشتریان هستند تا بهترین استفاده را از اشتیاق ما برای دریافت خدمات و محصولات رایگان بکنند. 

ممکن است از خود بپرسید که سایر تولید کننده ها و فروشگاه ها چه طور می توانند از استراتژی “ارسال رایگان” آمازون برای افزایش فروش خود استفاده کنند. یک فروشگاه موفق در ایالت های شمالی امریکا به مشتریانش امکان “ارسال رایگان” را روی برخی از سفارش ها می دهد. این فروشگاه در ابتدا روی سفارش های بالای ۵۰ دلار امکان “ارسال رایگان” را به مشتریان می داد اما در نوامبر ۲۰۱۲ قوانین خود را تغییر داد و حداقل سفارش برای “ارسال رایگان” را به ۷۵ دلار رساند. در این حالت مقدار میانگین سفارش های این فروشگاه به نزدیک ۸۰ دلار رسید. مردم دوست داشتند که بیشتر خرج کنند تا از خدمات رایگان نیز بهره مند شوند. پس شما هم می توانید از این روش استفاده کنید و به سفارش های بالای سقف تعیین شده این خدمات را ارائه کنید.

 لازم به ذکر است که استفاده از واژه ی “رایگان” در عنوان ایمیل باعث افزایش کسانی می شود که ایمیل شما را باز می کنند. کریستوفر پن (متخصص در زمینه ی بازاریابی) معتقد است که با وجود ماهیت اسپمی استفاده از واژه ی رایگان، استفاده از آن در عنوان ایمیل هوشمندانه است و باعث افزایش تعداد کسانی می شود که ایمیل شما را باز می کنند. مشتری ها در حالت کلی از ایده ی دریافت محصولات و خدمات بدون پرداخت پول استقبال می کنند – آیا می توان آنها را مقصر دانست ؟


دیدگاه کاربران

  1. Avatar
    Bahram - 2017/05/14 - 7:11 ب.ظ
  2. فخر کامبیز
    فخر کامبیز - 2017/05/14 - 8:36 ب.ظ
  3. Avatar
    حجت اسماعیلی - 2019/06/23 - 6:56 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *