ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

بیست − چهار =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:16:03*** 1398/05/31: قیمت فروش دلار 11650 تومان و قیمت فروش یورو 13150 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  پنجشنبه 1398/05/31::: مردم سالاری: رهبر انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت: توجه به «تولید داخلی»،کلید اصلی حل مشکلات است; رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم افزایی قوای سه گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور خواندند *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: درآمد آسان صدور نفت خام بلایی بزرگ است; روحانی: سیاست دولت فروش فرآورده‌های نفتی به جای نفت خام است; حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولان از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسأله مهم کشور خواندند. *** اطلاعات: رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس‌جمهوری و اعضای هیأت دولت : معتقد به بستن فضای فرهنگی نیستیم توجه به تولید داخلی کلید حل مشکلات کشور است *** ابتکار: در نامه آملی‏ لاریجانی به محمد یزدی مطرح شد; از خلاف‏ گفتن‏‏هاتان برگردید; آیت‏ الله آملی لاریجانی در نامه‌ای به آیت‏ الله یزدی ضمن پاسخ به اظهارات اخیر وی نوشت: متاسفانه شما خودتان را در جایگاهی می‏بینید که نه‏ تنها مرجع تعیین کنید‏، بلکه به مراجع بزرگواری که شاید شاگرد آنها هم محسوب نمی‏شوید‏، امرو نهی کنید و این با رویه ‏های حسنه‏‏ ای که در حوزه علمیه برقرار بود، هیچ تناسبی ندارد. *** کیهان: توصیه‌های مهم رهبر انقلاب به رئيس‌جمهور و هیئت دولت; اولویت کشور اقتصاد و فرهنگ است /دولت از حواشی فاصله بگیرد; حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با‌اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخش‌های پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکت‌های دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به‌عنوان رزمنده جنگ اقتصادی» و «لزوم جهت‌گیری و هدف‌گذاری پیشرفت اقتصادی به سمت تأمین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر» بیان کردند و مسئولان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط با مقوله فرهنگ را به حساسیت بیشتر و مقابله جدی و هوشمندانه با هجوم همه‌جانبه دشمن به مبانی دینی، انقلابی و اخلاقی فراخواندند. *** دنیای اقتصاد: لایحه دولت با قید یک فوریت به مجلس رفت; تقویم زمانی حذف چهار صفر; تقویم زمانی حذف ۴ صفر از پول ملی، رونمایی شد. رئیس‌ جمهور لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی به منظور حذف ۴ صفر و تغییر واحد پول ملی را با قید یک فوریت به مجلس ارسال کرد. اگر قید یک فوریت در مجلس رای بیاورد، در سریع‌ترین حالت تا دو هفته دیگر این لایحه به صحن می‌آید.

چگونه گوجه فرنگی گیلاسی در گلدان یا باغچه بکاریم؟

چگونه گوجه فرنگی گیلاسی در گلدان یا باغچه بکاریم؟

کاشت گوجه فرنگی گیلاسی

گوجه فرنگی های گیلاسی، سایز کوچک گوجه فرنگی های معمولی هستند که به سرعت رشد کرده و میوه می دهند. نام های دیگر آن گوجه گیلاسی یا گوجه مینیاتوری (به انگلیسی: Cherry tomato) می باشد. گوجه فرنگی های گیلاسی میوه‌ای گرد و کوچک است که گفته می‌شود حاصل ترکیب ژنتیکی گوجهٔ انگورکی (نام یک گونه از سرده بادنجان است) و گوجه‌فرنگی اهلی (همان معمولی) است.  گوجه فرنگی گیلاسی یکی از محبوب ترین گیاهان برای کاشت می باشد، زیرا به سرعت رشد کرده و به خوبی میوه می دهند. اگر تمایل به کاشت این گیاه دارید، باید از نحوه ی کاشت و نگهداری آن اطلاعاتی داشته باشید. در آموزش امروز نحوه ی کاشت و پرورش گوجه فرنگی گیلاسی به صورت مرحله به مرحله آورده شده است.

 

ویکی چجور ؛ دنیایی از آموزش های منحصر به فرد در زمینه های مختلف

مطالب مرتبط


گام 1 - آماده سازی برای پرورش

آماده سازی برای پرورش

انتخاب دانه، بذر یا نهال گوچه فرنگی

دانه یا نهال کوچکی را انتخاب کنید. کاشت و پرورش گوجه فرنگی گیلاسی از طریق بذر یا نهال کوچک امکان پذیر است. می توانید نهال های این گیاه را از گلفروشی ها یا گلخانه ها تهیه کنید یا بذرها را از عطاری ها تهیه نمایید. چندین گونه بذر برای این گیاه وجود دارد که می توانید با مشورت گرفتن از عطاری ها و گلخانه ها بهترین گونه را انتخاب نمایید.

آماده سازی برای پرورش

قفسه ی فلزی مخصوص گوجه یا ستون های چوبی

قفسه ی فلزی مخصوص گوجه یا ستون های چوبی بخرید. گوجه فرنگی گیلاسی به سرعت رشد می کند. بنابراین نیاز به چیزی به عنوان تکیه گاه برای ساقه های گوجه دارید. قفسه ی مخصوص گوجه را می توانید از گلخانه ها بخرید. قفسه ی فلزی باید به اندازه ی کافی بزرگ باشد. حین رشد و بلند شدن شاخه های گوجه فرنگی ،شاخه های آن را به میله ها و ستون های قفسه وصل کنید. می توانید از یک تکه چوب نیز استفاده کنید.
هیچ گاه قفسه های پلاستیکی خریداری نکنید، زیرا پلاستیک ها باعث آزاد شدن مواد سمی و پخش آن در میوه می شود.
همچنین می توان قفسه های فلزی و ستون های چوبی را همراه با هم استفاده کرد به طوری که ستون های چوبی را وسط قفسه ی فلزی قرار دهید.

نکته :

بالا نگه داشتن گوجه ها از سطح زمین، باعث ایجاد جریان هوا در تمامی قسمت های گیاه و کاهش ایجاد آفت و سالم تر بودن میوه ها می شود.

آماده سازی برای پرورش

پرورش گوجه گیلاسی در گلدان یا باغچه

می توان گوجه گیلاسی را در گلدان یا باغچه پرورش داد. هیچ روشی برای پرورش گوجه ها بهتر از دیگری نیست و پرورش این گیاه بستگی به محیط زندگی تان دارد.اگر قصد پرورش گوجه در گلدان یا یک مخزن دارید. برای این کار گلدان و مخزن بزرگ انتخاب کنید. زیرا گوجه فرنگی به مرور و با رشد نیاز به مکان بزرگتری دارد.

آماده سازی برای پرورش

محیط آفتابی انتخاب کنید.

گوجه فرنگی های گیلاسی نیاز به نور خورشید زیادی دارد. این گیاه حداقل به 8 ساعت نورخورشید در روز نیاز دارد. این گیاه نباید زیر سایه ی گیاهان دیگر باشد. رد غیر این صورت میوه های خوبی نمی دهند.

آماده سازی برای پرورش

خاک غنی و کود گیاهی و حیوانی خریداری کنید.

اگر قصد پرورش گوجه فرنگی گیلاسی در گلدان دارید، نباید مستقیماً از خاک نامناسب باغچه استفاده کنید. زیرا این گونه خاک ها در گلدان محیط مناسبی برای حشرات موذی فراهم می کند. به جای آن می توانید از خاک غنی و ارگانیک موجود در گلفروشی ها و گلخانه ها استفاده کنید.

آماده سازی برای پرورش

PH خاک را تست کنید.

اگر قصد استفاده از خاک باغچه دارید یا می خواهید گوجه را در باغچه بکارید، Ph خاک آن را تست کنید. این کار نشان می دهد که آیا نیاز به تغییر Ph خاک ،غنی کردن خاک هست یا خیر. این کار باید حداقل دو هفته قبل از کاشت انجام گیرد.
      پس یک گودی 6 تا 10 اینچ در خاک گلدان یا باغچه ایجاد کنید. برای تست کردن زمین کشاورزی، سنگ و کلوخ را از محیط آزمایشی جدا کرده و یا خرد کنید تا خاک یک اندازه شود.

تست خاک

     – خاک را برای موجودات زنده چک کنید.خاک سالم،خاکی است که دارای موجودات زنده از قبیل کرم ها،عنکبوت ها،هزارپا و حشرات دیگر باشد.بعد از گود کردن خاک،به مدت 4 دقیقه صبر کنید و تعداد موجودات زنده را بشمارید. اگر تعداد این موجودات در خاک کمتر از 10 عدد باشد،ممکن است خاک تان سالم نباشد.
      هم چنین نیاز به دستگاه سنجش Ph دارید.می توانید این وسیله را از گلفروشی ها یا گلخانه ها تهیه کنید. مقداری خاک در یک مخزن یا سطل ریخته و بر اساس دستورالعمل سنجش Ph خاک را تست کنید.

گام 2 - پرورش گوجه فرنگی گیلاسی

پرورش گوجه فرنگی گیلاسی

پرورش گوجه فرنگی گیلاسی در یک محیط گرم

این گیاه به آب و هوای گرم برای رشد نیاز دارد و در آب و هوای سرد و کوهستانی به سرعت خراب می شود. یک هفته بعد از فصل سرما زمان مناسبی برای رشد این گیاه در باغچه می باشد. هنگام کاشت نهال گوجه فرنگی دمای هوا باید در حدود 21 درجه سانتی گراد  باشد.

زمان کاشت

اگر قصد پرورش گوجه فرنگی گیلاسی از دانه و بذر را دارید، پرورش آن را 8 الی 10 هفته قبل از پایان فصل سرما شروع کنید. بذرها به 2 الی 3 ماه محیط گرم و آب و هوای گرم برای رشد نیاز دارند.

گام 3 - نگهداری از گوجه فرنگی گیلاسی

نگهداری از گوجه فرنگی گیلاسی

آبیاری گوجه فرنگی به طور مرتب

گیاه را حدود 2 یا 3 روز در میان آبیاری کنید به طوری که خاک گیاه باید همیشه مرطوب و خیس باشد.ذسپس در صورتی که احساس کردید خاک خشک شده است، به آن آب دهید.
نکته:خاک این گیاه نباید بیش از اندازه پرآب و گلی باشد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  محمد بصیری - 2018/06/19 - 11:56 ق.ظ
 2. Avatar
  ویدا شهنازی - 2018/06/19 - 3:02 ب.ظ
 3. Avatar
  امیدمحمدزاده - 2018/06/20 - 12:34 ق.ظ
 4. Avatar
  سونیا نصیری فرد - 2018/06/20 - 9:02 ب.ظ
  • kh hatefi
   kh hatefi - 2018/06/20 - 11:30 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.