گام 1 - پیدا کردن اثر هنری مناسب

پیدا کردن اثر هنری مناسب

جستجو و تماشای آثار هنری قبل از خرید

قبل از اقدام به خرید، به تماشای آثار هنری زیادی بپردازید. برای این منظور، می توانید به نمایشگاه های هنری، موزه ها، گالری های هنری و نمایشگاه های صنایع دستی بروید. هم چنین برای داشتن یک انتخاب آگاهانه، به آثار هنری موجود در مکان های عمومی همچون رستوران ها، بانک ها، فست فودی ها، کافی شاب ها، کتابخانه ها و … توجه کنید.

اینترنت و جستجوی آنلاین یکی از بهترین راه ها برای دیدن آثار هنری سراسر دنیا در حجم زیاد می باشد. از جمله مزایای استفاده از اینترنت، جستجوی تابلوی مورد علاقه ی خود در یک موضوع خاص می باشد.

پیدا کردن اثر هنری مناسب

جستجو آثار هنری

از طریق اینترنت، سایت ها و گالری های هنری مورد علاقه ی خود را جستجو کنید. سایت های هنری آنلاین، یکی از بهترین مکان برای جستجو و انتخاب آگاهانه می باشد. اگر قصد خرید اینترنتی کردی، حتما قبل از هر اقدامی از معتبر بودن سایت مطمئن شوید و سوالات مورد نظر خود در مورد آثار هنری مورد نظر خود را از فروشنده جویا شوید و اطلاعات موجود را به خوبی مطالعه فرمایید.

پیدا کردن اثر هنری مناسب

دیدن کردن از نمایشگاه ها

از نمایشگاه های مدارس و دانشگاه ها و موسات هنری محل زندگی خود دیدن کنید. در این نمایشگاه ها، هم می توانید اطلاعات خوبی از دانش آموزان و دانشجویان در مورد آثار هنری بدست آورید و هم تابلوی موردپسند خود را به قیمتی ارزان تر از نمایشگاه ها و گالری های تجاری سطح شهر خریداری نمایید.

گام 2 - انتخاب یک اثر هنری مناسب

انتخاب یک اثر هنری مناسب

اندازه متناسب تابلو

همواره تابلویی متناسب با اندازه ی اتاق و خانه یتان خریداری نمایید. آثار هنری بسیار بزرگ و نامتناسب با اندازه ی خانه، به محیط حالت خفگی و پر شدن و شلوغی می دهد و تابلوهایی با اندازه ی بسیار کوچک، دیده نخواهند شد و باعث خالی دیده شدن خانه خواهند بود. پس دیوار را اندازه گیری کرده و متناسب با آن دیوار تابلو خریداری کرده و فضای خالی مناسب نیز به آن اختصاص دهید تا محیطی آرام و بدون خفگی و شلوغی داشته باشید.

گام 3 - محل نصب و قرار گیری آثار هنری

 محل نصب و قرار گیری آثار هنری

نصب تابلو

آثار هنری را در محل مناسب خود قرار دهید. به طور معمول، باید تابلو را روی دیوار و در مرکز دید نصب کنید تا جلوه ی بیشتری داشته باشد. مجسمه ها و ظروف دکوری را گوشه خانه روی زمین، یا روی میز یا روی پایه ها قرار دهید. اگر چه این قوانین وجود دارد، ولی می توانید خلاقیت به خرج داده و متناسب با سلیقه ی خود، خانه یتان را به زیبایی تزیین کنید. همانطوری که یک نقاش خوش ذوق، نقاشی اکرلیک را سقف اتاق خود نصب کرد تا هنگام دراز کشیدن بتواند به خوبی نقاشی زیبا را ببیند. 🙂