ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

3 + 3 =

بستن
بستن

چگونه برای خانۀ خود، آثار هنری، تابلو نقاشی و صنایع دستی مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه برای خانۀ خود، آثار هنری، تابلو نقاشی و صنایع دستی مناسب انتخاب کنیم؟

 انتخاب آثار هنری

انتخاب آثار هنری و تابلوهای نقاشی مناسب و صنایع دستی جذاب برای خانه یتان، می تواند به یک ماجرا و تجربه ای جدید و جذاب در زندگی تان تبدیل شود. همچنین باعث می شود که با نگاه کردن به آثار هنری خریداری شده مطابق سلیقه ی خود، سالها بدون خسته شدن از این دکورها، احساس رضایت و نشاط و شادابی نمایید. کلید موفقیت در این امر، این است که علایق خود را بشناسید و بدانید که کدام مدل ها را دوست دارید. کدام  تابلو و اثر هنری را در کدام قسمت از خانه یتان باید قرار دهید تا جلوه ی بهتری داشته باشد و …

برای دستیابی به این امر مهم و داشتن انتخاب آگاهانه با ما در این پست آموزشی از سایت ویکی چجور همراه باشید… 🙂 

با یکی دیگر از آموزش های ویکی چجور همراه لحظات شما عزیزان هستیم. 🙂 

مطالب مرتبط


گام 1 - پیدا کردن اثر هنری مناسب

پیدا کردن اثر هنری مناسب

جستجو و تماشای آثار هنری قبل از خرید

قبل از اقدام به خرید، به تماشای آثار هنری زیادی بپردازید. برای این منظور، می توانید به نمایشگاه های هنری، موزه ها، گالری های هنری و نمایشگاه های صنایع دستی بروید. هم چنین برای داشتن یک انتخاب آگاهانه، به آثار هنری موجود در مکان های عمومی همچون رستوران ها، بانک ها، فست فودی ها، کافی شاب ها، کتابخانه ها و ... توجه کنید.

اینترنت و جستجوی آنلاین یکی از بهترین راه ها برای دیدن آثار هنری سراسر دنیا در حجم زیاد می باشد. از جمله مزایای استفاده از اینترنت، جستجوی تابلوی مورد علاقه ی خود در یک موضوع خاص می باشد.

پیدا کردن اثر هنری مناسب

جستجو آثار هنری

از طریق اینترنت، سایت ها و گالری های هنری مورد علاقه ی خود را جستجو کنید. سایت های هنری آنلاین، یکی از بهترین مکان برای جستجو و انتخاب آگاهانه می باشد. اگر قصد خرید اینترنتی کردی، حتما قبل از هر اقدامی از معتبر بودن سایت مطمئن شوید و سوالات مورد نظر خود در مورد آثار هنری مورد نظر خود را از فروشنده جویا شوید و اطلاعات موجود را به خوبی مطالعه فرمایید.

پیدا کردن اثر هنری مناسب

دیدن کردن از نمایشگاه ها

از نمایشگاه های مدارس و دانشگاه ها و موسات هنری محل زندگی خود دیدن کنید. در این نمایشگاه ها، هم می توانید اطلاعات خوبی از دانش آموزان و دانشجویان در مورد آثار هنری بدست آورید و هم تابلوی موردپسند خود را به قیمتی ارزان تر از نمایشگاه ها و گالری های تجاری سطح شهر خریداری نمایید.

گام 2 - انتخاب یک اثر هنری مناسب

انتخاب یک اثر هنری مناسب

اندازه متناسب تابلو

همواره تابلویی متناسب با اندازه ی اتاق و خانه یتان خریداری نمایید. آثار هنری بسیار بزرگ و نامتناسب با اندازه ی خانه، به محیط حالت خفگی و پر شدن و شلوغی می دهد و تابلوهایی با اندازه ی بسیار کوچک، دیده نخواهند شد و باعث خالی دیده شدن خانه خواهند بود. پس دیوار را اندازه گیری کرده و متناسب با آن دیوار تابلو خریداری کرده و فضای خالی مناسب نیز به آن اختصاص دهید تا محیطی آرام و بدون خفگی و شلوغی داشته باشید.

انتخاب یک اثر هنری مناسب

رنگ و هامونی تابلو

تابلو و آثار هنری انتخابی با رنگ اتاقتان هارمونی داشته باشد. تابلویی را انتخاب کنید که فقط به رنگ اتاقتان نزدیک باشد یا در طرح آن، رنگ هایی از محیط اطراف دیده شود. در این مورد زیاد وسواس به خرج ندهید زیرا پیدا کردن تابلویی که دقیقا با خانه یتان هماهنگ باشد، کاری سخت و طاقت فرسا و در اغلب موارد محال است که می تواند به روحیه تان لطمه وارد کند.

انتخاب یک اثر هنری مناسب

نوع و مدل تابلو

تابلو هنری خود را طوری انتخاب کنید که متناسب با فضای اتاقتان باشد. اگر خانه دارای دکوراسیون عتیقه جات باشد، باید تابلویی با قاب عتیقه انتخاب کنید تا نزدیک به دکوراسیون خانه تان باشد. اگر دکوراسیون خانه یتان مدرن باشد، تابلویی با قاب مدرن و هماهنگ با دکور خانه یتان خریداری نمایید. همواره سعی کنید دکور خانه یتان، از لحاظ قیمت وسایل، در یک سطح باشد و در هنگام خرید به پس انداز و درآمدتان توجه داشته باشید.

در مواردی میتوانید تابلو مورد علاقه ی خود را با وسایل در دسترس خود درست کنید و از هنر خود لذت ببرید.

انتخاب یک اثر هنری مناسب

رنگ تابلو

تابلوی خریداری شده با اتاق مورد نظر هماهنگی ندارد. اگر تابلویی خریداری کردید و با اتاق مورد نظر شما هماهنگی نداشت، ابتدا آن را در جاهای مختلف و اتاق های متفاوت و پذیرایی و اتاق مطالعه امتحان کنید و در صورت ناراضی بودن، می توانید اقدام به تغییر و جابجایی محل دکوراسیون و مبلمان نمایید، یا  اتاق را خود بدون حضور نقاش رنگ آمیزی نمایید، یا کاغذ دیواری خریده و بچسبانید و سپس تابلو را در محل متناسب آویزان نمایید.

لینک های مرتبط با صنایع دستی ویکی چجور

آموزش های هنر دست ساز پیشنهادی ویکی چجور:

تابلوی گل

تابلوی خوشه گندم

تزیین لیوان

گلدان دکوری

گام 3 - محل نصب و قرار گیری آثار هنری

 محل نصب و قرار گیری آثار هنری

نصب تابلو

آثار هنری را در محل مناسب خود قرار دهید. به طور معمول، باید تابلو را روی دیوار و در مرکز دید نصب کنید تا جلوه ی بیشتری داشته باشد. مجسمه ها و ظروف دکوری را گوشه خانه روی زمین، یا روی میز یا روی پایه ها قرار دهید. اگر چه این قوانین وجود دارد، ولی می توانید خلاقیت به خرج داده و متناسب با سلیقه ی خود، خانه یتان را به زیبایی تزیین کنید. همانطوری که یک نقاش خوش ذوق، نقاشی اکرلیک را سقف اتاق خود نصب کرد تا هنگام دراز کشیدن بتواند به خوبی نقاشی زیبا را ببیند. :-) 

 محل نصب و قرار گیری آثار هنری

محل مناسب نصب تابلو

به محل آویزان و قرار گیری تابلو توجه نمایید. به مواردی از قبیل نور گیر بودن، محل قرارگیری پنجره ها و پرده و مبلمان دقت کنید. چون شلوغی محیط و نامتناسب بودن محل قرارگیری باعث دیده نشدن تابلو  و گم شدن آن میان اثاثیه می شود.

 محل نصب و قرار گیری آثار هنری

هنر انتخاب تابلو

محل مناسب قرار گیری آثار هنری را یاد بگیرید و به کار ببندید. انتخاب آثار هنری مناسب و قرار دادن آن در محل مناسب، خود یک هنر محسوب می شود. بنابراین باید در صرف زمان، هزینه و انرژی برای انتخاب یک تابلو برای خانه یتان، برنده باشید؛ بطوری که آثار خریداری شده، مورد پسند و رضایت تان قرار گیرد و به خانه یتان جلوه ی زیبا و خاصی دهد. (ویکی هاو)

موفق باشید :-) 

اطلاعات مطلب

 • دکوراسیون
 • 1,198 بازدید
 • blankblankblankblankblank (6 votes, average: 5,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : kh hatefi - جمعه, 26 اکتبر 18, 7:55 ب.ظ
 • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

 1. Karamlou - 2018/10/01 - 9:07 ب.ظ
  • blank
   kh hatefi - 2018/10/02 - 2:39 ب.ظ
 2. سمیه حامدی - 2019/08/06 - 7:54 ب.ظ
 3. سهیلا شهابی - 2019/08/07 - 10:45 ق.ظ
 4. blank
  مونسی - 2019/08/07 - 3:30 ب.ظ
 5. blank
  علی صمدی فرد - 2019/08/07 - 4:01 ب.ظ
 6. حکیمه فولادپنجه - 2019/08/19 - 11:54 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب