ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

اینترنت خانگی | چطور ما از منزل به اینترنت متصل میشیم ؟

اینترنت خانگی | چطور ما از منزل به اینترنت متصل میشیم ؟

Internet1

چطور ما از منزل به اینترنت متصل میشیم ؟

اینترنت خانگی | در این مقاله روند اتصال یک کاربر خانگی به اینترنت جهانی را شرح میدیهیم. هر سولی در ارتباط با اینترنت، مودو، آی اس پی

مطالب مرتبط


گام 1 - محل کاربر

Internet2

این قسمت محل کار یا منزل کاربر می باشد. از این قسمت کاربر توسط دستگاهی به نام Modem ADSL و البته از طریق خط تلفن(RJ11) به اینترنت وصل میشه.لب تاپ یا کامپیوتر کاربر از طریق کابل شبکه یا کابل LAN که به سوکت سر کابل (RJ45) میگن و یا از طریق Wireless یا بیسیم به مودم ADSL وصل میشه .

  • نکته: در صورتیکه از Wireless استفاده شه چندین سیستم یا موبایل یا تبلت موجود باشد، همگی اونا می تونن بطور همزمان از طریق سرویس ADSL به اینترنت دسترسی پیدا نمایند.
  • نکته : اگر چندین سیستم بود که همشون میخواستن از کابل یه اینترنت وصل شن نیاز به دستگاهی داریم به نام Switch.

 

Internet3

گام 2 - مخابره شهر

Internet4

 

این قسمت شامل مرکز مخابراتی هر منطقه در سطح شهر هست. تمام خطوط تلفن(RJ11) که در بالا گفته شد به مرکز مخابرات محدوده خودشون وصل میشن حالا اگه شما از ISP هایی غیر از مخابرات استفاده کنید(نام نمیبرم که تبلیغات نشه) اون شرکت ها برای برقراری سرویس ADSL در هر مرکز مخابراتی نیاز به نصب تجهیزات دارند(برق، فضا، تهویه و …)هم شامل اون تجهیزات میشه که بابت این خدمات به شرکت مخابرات اجاره پرداخت میکنند.

نکته:

شرکت های ISP به قول خودشون میان خط شما رو رانژه میکنن یعنی میان Data رو به سیم شما وصل میکنن در این صورته که خط شما هم بوق داره هم Data.به عبارتی روی خط شما که مثل یه خیابون دو طرفه هست میان یه لاین دو طرفه دیگه هم ایجاد میکنن و شما هم بوق داری هم Data برای همینه که وقتی به اینترنت ADSL وصل میشید تلفنتون هم کار میکنه .در صورتی که قدیما با مودم دایلاپ این داستان نبود شما از همون دو تا لاین بوق تلفنتون جهت برقراری به نت استفاده میکردین.

گام 3 - شرکت های ISP یا Internet Service Provider

Internet5

این قسمت هم یه سری تجهیزات قرار میدن که وضیفه این تجهیزات شناسایی کاربر، محاسبه میزان مصرف، تنطیم سرعت اتصال به شبکه اینترنت و چک نمودن اعتبار قرارداد و در نهایت اتصال کاربر به شبکه زیرساخت کشور به عنوان دروازه ورود به اینترنت هست .

گام 4 - شرکت زیرساخت

Internet6

این قسمت یعنی شرکت زیرساخت کشور عهده دار ایجاد و نگهداری بزرگراههایارتباطی بین شهری (BackBone)،خریداری خطوط ارتباطی برون مرزی،تامین کل اینترنت کشور، ، تضمین کیفیت خطوط ارتباطی در محدوده جغرافیای ایران و همچنین فروش اینترنت به متقاضیان حقوقی(شرکتهای ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت(ISP)، شرکتهای و سازمانهای دولتی و ….) می باشد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب