ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

20 − ده =

بستن
بستن

چگونه ورزشکار ماهری شویم؟

چگونه ورزشکار ماهری شویم؟

آموزش تبدیل شدن به ورزشکار ماهر

ورزشکار شدن کار بسیار ساده‌ای به‌نظر می‌رسد ولی تا رسیدن به آن، پیمودن چند قدم کوتاه، لازم است, قدم های مهمی که برای یک ورزشکار حرفه ای شدن نیاز است را بررسی میکنیم.

مطالب مرتبط


گام 1 - ورزشکار حرفه ای

ورزشکار حرفه ای

1- تمرین مداوم:

تداوم در واقع بنیاد ورزش موفق به حساب می آید. تمام ورزشکاران حرفه ای بیشتر زمان ورزش خود را به تقویت مهارتی خاص می پردازند، آنها آنقدر این کار را ادامه می دهند تا حرکتشان، واکنششان و عملکردشان بی نقص شود. میان بری برای رسیدن به این مرحله از توانایی وجود ندارد. این کار نیازمند ساعت ها تمرین، بارها شکست و ناکامی، و پیشرفت های اندک است تا نتیجه دهد و فرد در یک مهارت استاد شود.

ورزشکار حرفه ای

2-ساخت پایه ای قوی:

داشتن پایه ی قوی تناسب اندام به این معناست که طیف گسترده ای از توانایی های فیزیکی از جمله قدرت استقامت و دامنه حرکت داشته باشید. سپس می توانید یک روتین خاص برای رسیدن به مهارتی خاص را شروع کنید.

ورزشکار حرفه ای

3- خوردن غذای سالم:

 تغذیه مناسب یکی از تقویت کننده های عملکرد ورزشی است که زیاد به آن توجه نمی شود، در حالی که یکی از ساده ترین راه ها می باشد. با تغذیه مناسب مطمئن می شوید که به خوبی به بدن سوخت رسانی کردید و آن را قبل و بعد از ورزش آماده نگه می دارید.

ورزشکار حرفه ای

4- ریکاوری کافی:

استراحت و تناسب اندام دست در دست هم می توانند فرد را به تناسب اندام برسانند. اینکه چه مقدار زمان برای ریکاوری نیاز دارید به شاخص های زیادی بستگی دارد از جمله سطح تناسب اندام، طول و شدت تمرین, برنامه غذایی, کیفیت خواب و دیگر خصوصیات منحصر به فرد هر شخص.

ورزشکار حرفه ای

5- نفس عمیق:

تمرین چند ورزش تنفسی می تواند کمک کند در طول ورزش ها و حتی روز های پرفشاری که ممکن است تجربه کنید بتوانید عمیق نفس بکشید. مانند هر چیز دیگر، در چیزی که بیشتر تمرین کنیم بهتر می شویم، و مهارتی که خوب تمرین شده باشد به صورت اوتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد.
پس عمدا روی توانایی تنفسی خود کار کنید تا بتوانید قبل، در طول، و بعد از ورزش عمیق و کامل نفس بکشید، این کار کمک می کند آرامش و تمرکزتان حفظ شود.

ورزشکار حرفه ای

6- خوب خوابیدن:

علم نشان داده است که خواب کافی به ورزشکاران کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشند و سریعتر ریکاوری کنند. اگر کم خوابی دارید، این تغییر می تواند تاثیر شگفت انگیزی روی سلامت و عملکرد ورزشی تان بگذارد.

 

ورزشکار حرفه ای

7- تهیه تجهیزات مناسب:

مناسب ترین تجهیزات را برای ورزش خود تهیه کنید. تجهیزات نامناسب باعث آسیب دیدگی‌ می‌شوند. سعی کنید با کمک تجهیزات مناسب، ایمنی را حفظ کنید.

اطلاعات مطلب

 • ورزش
 • 2,534 بازدید
 • blankblankblankblankblank (5 votes, average: 4,60 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - پنج‌شنبه, 26 جولای 18, 4:30 ب.ظ
 • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

 1. Karamlou - 2018/07/27 - 10:31 ق.ظ
 2. blank
  مونسی - 2019/07/26 - 2:13 ب.ظ
 3. blank
  سبا فتحی - 2019/07/26 - 5:09 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب