ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه باAutostitchتصاویر پانوراما ایجاد کنیم ؟

چگونه باAutostitchتصاویر پانوراما ایجاد کنیم ؟

چگونه باAutostitchتصاویر پانوراما ایجاد کنیم ؟

نرم افزار کاربردی برای ساخت عکس پانوراما

نرم افزارهای کاربردی میتوانند حتی در عکس ها ی ما جلوه های ویژه ای به آنها دهند.تصور کنید که در سفر هستید و از چند نقطه ی متفاوت ، تصاویری پی در پی گرفته اید که به صورت همزمان در یک کادر دوربین جای نمیگیرند. برای این که این تصاویر در یک کادر قرار بگیرند و بتوانید در یک عکس واحد تمامی آن ها را مشاهده کنید ، چندیست که تکنولوژی پانوراما معرفی شده است و بسیاری از دستگاه ها نظیر موبایل ها نیز به این فناوری مجهز شده اند. در این مقاله برای ایجاد تصاویر پانوراما بهترین نرم افزارها را بررسی و انتخاب کرده ایم که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

آموزش ساخت تصاویر پانوراما با استفاده از نرم افزارها

قبلا در ویکی چجور حذف پس زمینه بدون استفاده از نرم افزار خاص آموزش داده ایم که ما را از نرم افزار های حرفه ای نظیر فوتوشاپ را بی نیاز می کند ، با وجود نرم افزار های ایجاد تصویر پانوراما نیز دیگر نیازی به لنز های عریض جهت تصویر برداری از مناظق وسیع  نیست. توسط برنامه های رایگانی که در ادامه معرفی می کنیم ، می توانید تصاویری که جداگانه و با دوربین های مختلف را گرفته اید را به هم متصل کنید و مناظر وسیعی را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - ساخت تصویر پانوراما با Autostitch

یکی از ساده ترین نرم افزار های موجود در این زمینه ، Autostitch می باشد. ابتدا از بخش File عکسی را انتخاب می کنید ، می توانید ۲ تا ۷ عکس را برای این کار انتخاب کنید. سپس بدون انجام ویرایش می توانید از عکس پانورامای حاصل لذت ببرید.

4

به این نکته توجه داشته باشید که در صورت نیاز باید خودتان تصاویر را تغییر سایز دهید.می توانید از نرم افزار های فوتوشاپ یا paint در ویندوز استفاده کنید. البته  این قابلیت در خود برنامه نیز وجود دارد. اما پیچیدگی کار سبب میشود که از نرم افزارهای موجود که روی سیستم نصب شده است استفاده کنید.  output size, blending methods, matching options و… از بخش هایی است که برای ویرایش در این نرم افزار در نظر گرفته شده است. به این دلیل که حین ویرایش سوالاتی برای تعیین میزان ماکزیمم و مینیمم هر مقدار از شما پرسیده میشود که با این اوصاف ، بهترین انتخاب paint در ویندوز است!

اطلاعات مطلب

  • نرم افزار
  • 399 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - یکشنبه, 20 ژانویه 19, 9:38 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب