گام 1 - تکثیر گیاه

تکثیر گیاه

نیلوفر پیچ از بذر آن رشد داده می‌شود. پوسته بذر ضخیم است. بنابراین بذر را خراش دهید یا به مدت چند ساعت در آب گرم خیس کنید تا نرم شود. این کار نرخ جوانه‌زنی را افزایش داده و سرعت جوانه‌زنی را نیز بالا می‌برد.
بذرهای گیاه نیلوفر پیچ را در اوایل فصل بکارید و آن‌ها را با قطر کمی از خاک (حدود 0.6 سانتی‌متر)، بپوشانید. سپس آن‌ها را به‌طور کامل آبیاری کنید. جوانه‌های متراکم را از خاک بیرون بکشید، به‌طوری که فاصله نهایی جوانه‌ها از هم 15 سانتی‌متر باشد. این جوانه‌ها می‌تواند تراکم را به میزان کم نیز تحمل کند، البته به شرط آن‌که نرده یا حفاظ کافی در اطراف‌شان باشد تا ساقه‌ها بتوانند دور آن بپیچند و پخش شوند.
راهکار: پوسته بذرها بسیار ضخیم است، بنابراین آن‌ها را خراش داده یا در طول شب خیس کنید تا نرخ جوانه‌زنی افزایش یابد.
مدت زمان لازم برای جوانه‌زنی: 5 تا 10 روز.

گام 2 - چگونه گل نیلوفر پیج پرورش دهیم؟

چگونه گل نیلوفر پیج پرورش دهیم؟

رشد دادن گیاه نیلوفر پیچ بسیار آسان است. این گیاه نور کامل خورشید را دوست دارد. یک تقویت‌کننده عمومی را هنگام کاشت این گیاه به خاک اضافه کنید و پس از آن ماهی یک‌بار به آن تقویت‌کننده عمومی بدهید. زمانی که این گیاهان در جای خود پا گرفتند، دیگر به‌خوبی رشد خواهند کرد، حتی اگر به آن‌ها توجه زیادی نکنید. خاک آن‌ها باید مرطوب باشد و نه خیس. در طول دوره‌های خشک (بدون بارندگی) به آن‌ها 1 تا 2 بار در هفته آب بدهید. گستراندن لایه‌ای از مالچ ارگانیک در اطراف پایه این گیاهان هم ظاهرشان را بهبود می‌بخشد و هم از رشد علف‌های هرز در اطراف گیاه‌تان پیشگیری می‌کند. انواع مالچ را در این مطلب مشاهده کنید.
نیلوفر پیچ، یک گیاه یک‌ساله نیمه مقاوم است. آن‌ها به طور معمول در برابر اولین یخبندان‌ها دوام می‌آورند به‌خصوص اگر در اطراف خانه یا ساختمان پیچیده شده باشند. اما نمی‌توانند در برابر یخبندان‌های سخت دوام بیاورند. مراقبت از گیاهان در فصل زمستان می‌تواند به شما کمک کند بهتر از نیلوفر پیچ مراقبت کنید.
زمان شکوفه دهی: در طول زمستان و پاییز.

گام 3 - افات وبیماری ها

افات وبیماری ها

نیلوفر پیچ، آفات و بیماری‌های اندکی دارد. اگر مشکل آفات یا بیماری رخ دهد، درمان اولیه با حشره‌کش‌ها و قارچ‌کش‌های ارگانیک یا شیمیایی خواهد بود؛ ولی بهتر است به طور طبیعی از شر آفات باغ و باغچه خود رها شوید