ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه گل حنا پرورش دهیم؟

چگونه گل حنا پرورش دهیم؟

1

گل حنا (Impatiens) یکی از گیاهان محبوب برای باغ‌های سایه‌دار و همچنین به‌عنوان گیاه آپارتمانی شناخته می‌شود. بسیاری از افراد از گل حنا به‌عنوان یک گیاه خانگی مراقبت می‌کنند.
اصالت این گیاه به آسیا، شمال آمریکا و آفریقای جنوبی برمی‌گردد. طیف گسترده و متنوعی از این گیاه وجود دارد. بسیاری از باغبانان خانگی گل حنا را گیاهی کوچکی می‌دانند که کمتر از ۶۰ سانتی‌متر رشد می‌کند. با این حال برخی از گونه‌های این گیاه می‌توانند تا چندین متر رشد کنند.
باغبانان گیاه گل حنا را به دلیل شاخ و برگ زیبا و براق آن و همچنین شکوفه‌های انبوهش (در زمان شکوفه دهی) پرورش می‌دهند. این گیاه جذاب با ساقه ضخیم و برگ‌های سبز روشن، فضای داخل خانه را نیز بسیار زیبا می‌کند. گل حنا رنگ‌های زیادی دارد؛ از جمله سفید، صورتی، قرمز، بنفش یاسی، و رنگ گلبهی. این گیاه که به نام «مرا لمس نکنید» هم شناخته می‌شود، گیاه آپارتمانی بسیار محبوبی است. آن‌ها همچنین جهت کاشت در سبدهای آویز نیز بسیار محبوب هستند.

مطالب مرتبط


گام 1 - تکثیر گیاه

تکثیر گیاه

این گیاه را می‌توانید از بذر آن رشد دهید. ما توصیه می‌کنیم بذر را در مخلوط خاک مخصوص جوانه‌زنی بذر، در محیطی گرم رشد دهید. قبل از اینکه این گیاه را به بیرون منتقل کنید یا در گلدان یا سبدهای آویز بکارید، اجازه دهید تا چند هفته در همان جا به رشدش ادامه دهد.
تکثیر می‌تواند با قلمه زدن نیز صورت بگیرد. ساقه‌های 7.5 تا 10 سانتی‌متری را از گیاه ببرید و آن‌ها را فوری در بستری از ماسه مرطوب،لوم و زغال سنگ نارس قرار دهید. این خاک را همواره مرطوب نگه دارید تا گیاه‌تان ریشه بدهد.

گام 2 - چگونگی رشد گیاه حنا

چگونگی رشد گیاه حنا


این گیاه به سایه جزیی تا سایه کامل نیاز دارد. این گیاه خاک غنی، سبک و زهکش را ترجیح می‌دهد. گیاهان‌تان را به‌طور مرتب آبیاری کنید. این گیاهان به‌طور معمول گروهی با هم پرورش داده می‌شوند. در نتیجه گیاه به‌سرعت می‌تواند رطوبت را جذب کند، به‌خصوص زمانی که در گلدان یا سبد آویز پرورش داده شود.
یک بار در ماه به گیاه تقویت کننده عمومی بدهید. برای جعبه‌ها، گلدان‌ها و سبدها از تقویت کننده مایع (2 بار در ماه) استفاده کنید. اغلب این گیاهان 30 تا 60 سانتی‌متر رشد می‌کنند. در باغ بین این گیاهان باید 30 تا 45 سانتی‌متر فاصله بگذارید. ظاهر گیاه‌تان را تمیز و جذاب نگه دارید. برگ‌ها و ساقه‌های مرده و همچنین شکوفه‌های پژمرده و خشک شده را جدا کنید. این کار در به حداقل رساندن مشکلات ناشی از بیماری‌ها نیز کمک می‌کند.
گل حنا (امپاتیانس) به سرما حساس است. قبل از شروع سرما و یخبندان این گیاه را از خارج به داخل خانه منتقل کنید.

گام 3 - افات وبیماری ها

افات وبیماری ها

شته‌ها و کنه‌ها می‌توانند مشکل‌ساز باشند. در صورت لزوم می‌توانید برای از بین بردن آن‌ها از حشره‌کش استفاده کنید. اگر مشکل بیماری رخ داد سریع با یک قارچ‌کش مشکل را برطرف کنید.

اطلاعات مطلب

  • کشاورزی
  • 1,984 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : سپیده نریمانی - سه‌شنبه, 22 نوامبر 16, 11:58 ق.ظ
  • چگونه گل حنا بکاریم؟

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب