ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه دندان درد میگیریم ؟

چگونه دندان درد میگیریم ؟

چگونه دندان درد میگیریم ؟

دندان درد از آن دردهایی است که واقعاً تحملش سخت است. و بدتر از آن شنیدن نکوهش اطرافیان به خاطر سهل انگاری یا بی احتیاطی خودمان است که یادآوری آن ها برای خودمان هم سخت است. در این چگونه با علت ایجاد دندان درد و اینکه چرا شب ها بیشتر آزارمان می دهد آشنا می شوی

۱

 علت دندان درد

اتاق پالپ محفظه ای داخل دندان است که عروق و اعصاب دندان در آن واقع شده و یک محیط بسته و استریل است که به بیرون از بدن راهی ندارد و فقط از طریق نوک ریشه با بدن در ارتباط است. حال به علت پوسیدگی یا هر علت دیگری این محفظه بسته آلوده به میکروارگانیسم شود باعث ایجاد التهاب در این ناحیه شده و چون این محفظه بسته می باشد و افزایش حجم ناشی از ایجاد التهاب را با افزایش فشار داخلی دندان پاسخ می دهد به این صورت که فشار داخلی این حفره (اتاق پالپ) به صورت وحشتناکی افزایش پیدا می کند و این امر باعث ایجاد فشار شدید به پایانه های عصبی که در اتاق پالپ واقع هستند شده و ایجاد دندان درد شدید می کند.

و تا این فشار هست ما دندان درد را خواهیم داشت. مسکن هائی مانند ایبو پروفن و یا مفنامیک اسید که از دسته داروهای ضد التهابی است معمولا با کاهش التهاب داخل اتاق پالپ و متعاقب آن کاهش فشار داخلی موجب کاهش دندان درد می شود و برای همین است که برای دندان درد استفاده می شود.

 
۲

دندانپزشک به هر وسیله ای بتواند فشار افزایش یافته داخل اتاق پالپ را کم کرده و یا از بین می برد و درد دندان را کاهش می دهد. دندانپزشکان با تراش و باز کردن اتاق پالپ موجب کاهش درد دندان میشوند.

۳

دندانپزشک معمولا جلسه اول که بیمار درد شدید دارد در حد باز کردن این حفره و پانسمان دندان کار می کند تا فقط درد بیمار کاهش یافته و در جلسات بعدی اقدام به درمان ریشه دندان کند.

۴

چرا درد دندان شبها بیشتر است؟

با توجه به توضیحی که در مورد علت دندان درد دادیم شبها با توجه به حالت دراز کشی که در آن قرار داریم فشار کل ناحیه سر افزایش پیدا می کند.

یعنی ما وقتی در حالت ایستاده هستیم فشاری در رگ ها وجود دارد و وقتی که دراز می کشیم فشار رگ ها مقداری افزایش پیدا می کند همین امر باعث می شود که عروقی هم که در ناحیه اتاق پالپ وجود دارد فشارشان افزایش پیدا کرده و فشار داخلی پالپ دندان باز افزایش پیدا کرده و دندان درد هم به همان نسبت افزایش پیدا کند. برای همین است که بیماری که دندان درد دارد شب ها بلند می شود و قدم می زند تا صبح شود؛ چون در حالت ایستاده دردش کاهش پیدا می کند.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب