گام 1 - مواد مورد نیاز

مواد لازم مقدار مواد
آرد یک و نیم لیوان
شکر 2/3 لیوان
روغن مایع 2/3 لیوان
ماست 1/2 لیوان
گلاب 2 قاشق غذاخوری
تخم مرغ 2 عدد
بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
پودر هل مقداری
پودر کاکائو مقداری

 

گام 2 - طرز تهیه

ابتدا آرد و پودر کاکائو و بکینگ پودر و پودر هل رو با هم مخلوط میکنیم و بعد 2-3 مرتبه الک میکنیم تا مخلوطمون سبک تر بشه

تخم مرغ ها رو داخل کاسه ای میشکنیم و 2-3 دقیقه با همزن میزنیم و بعد شکر رو اضافه و خوب مخلوط میکنیم تا شکر حل بشه و مایه کیک یکدست بشه

ماست و روغن مایع و گلاب رو هم به مخلوط تخم مرغ و شکر اضافه میکنیم و با همزن میزنیم تا کاملا مخلوط بشه

سپس مخلوط (آرد و پودر کاکائو و بکینگ پودر و پودر هل) رو کم کم به موادمون اضافه میکنیم تا مایه کیک یکدستی بدست بیاد.دقت کنید که حتما جهت همزدنتون به یک طرف باشه!!!

گلاب بیشتر از این مقدار نریزید چون باعث سفت شدن میشه از مخلوط (آرد و پودر کاکائو و بکینگ پودر و پودر هل) تقریبا یک استکان کوچک رو در آخر اضافه بیارید چون باعث سفت شدن مایه کیک میشه .

داخل قالب کیک یزدی یا مافین رو با کپسول های کاغذی پر کنین و داخل هر کپسول رو تقریبا تا لبه از مایه کیک بریزین (اگه بجای بکینگ پودر از جوش شیرین استفاده میکنین داخل هر کپسول تا 2/3 از مایه کیک بریزین)

قالب رو داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کردین و گرم شده 10 الی 15 دقیقه قرار بدین تا روی کیک ها طلایی بشه.اگه هم از آون توستر یا ماکروفر استفاده میکنید از دمای 240 درجه استفاده کنین.

گام 3 - نکته سرو

کلا بعد از اینکه از پنجره فر یا آونتون دیدین که کیکاتون پف کردن و کمی طلائی شدن یه لحظه سینی کیک رو بیرون بکشید و با یه خلال دندون کیک امتحان کنین اگه بعد فرو کردن خلال دندون به داخل کیک مواد بهش نچسبید کیکتون آمادس وگرنه چند دقیقه دیگه باید بمونه…

امیدوارم آموزش کامل و مفید باشه…!

-نوش جان-

635127629004270198