گام 1 - مواد مورد نیاز

مواد لازم مقدار مواد
ورقه بادام 100 گرم
روغن آفتابگردان به میزان لازم
خامه دوبل 600 میل
شکر 2 قاشق غذاخوری
پودر وانیل یک عدد
توت‌فرنگی یک کاسه
تمشک یک کاسه
شکلات سیاه 100 گرم
نان اسفنجی یک عدد بزرگ

blue berry cheese cake 950

گام 2 - مراحل شروع پخت

مراحل شروع پخت

یک تابه خشک را روی حرارت کم گاز قرار داده و ورقه‌های بادام را به آن اضافه کنید ‌تابه را سمت عقربه‌های ساعت بچرخانید و نگذارید تا بادام‌ها بسوزد ولی بگذارید تا قهوه‌ای رنگ شود.

بعد زیر ‌تابه را خاموش کرده و کنار بگذارید تا سرد شود. به اندازه 4 قاشق غذاخوری روغن آفتابگردان داخل یک جام بریزید و کنار بگذارید.

خامه را درون یک کاسه بزرگ ریخته و همراه با شکر مخلوط کنید بعد پودر وانیل را درون آن بریزید و تا جایی که خامه کاملا رقیق شود هم بزنید. بعد توت‌فرنگی‌ها از وسط نصف کرده و کنار بگذارید.

گام 3 - طرز تهیه کیک

با دقت نان اسفنجی را به 3 قسمت گرد تقسیم کنید هر کدام به ارتفاع 2 سانتی‌متر، تکه نان را روی یک تخته قرار دهید و روی آن را کمی روغن ریخته و با قاشق روی کل نان پهن کنید.

خامه درست شده را روی لایه اول مالیده و بعد توت‌فرنگی‌های نصف شده را روی آن گذاشته و به همین ترتیب لایه‌های بعد را گذاشته ولی با این تفاوت که در لایه آخر روی آن را خامه مالیده و به جای توت‌فرنگی، تمشک بریزید.

دیواره کیک را با خامه بپوشانید و بادام‌هایی را که قبلا تفت داده بودید، خرد کرده و به دیواره بچسبانید، شکلات را با چاقوی تیز ورقه‌ای بردارید و روی تمشک بریزید.

اصلا نگران نباشید که کثیف‌کاری شده، بعد از درست کردن کیک آن را تمیز کنید.

گام 4 - نکاتی برای سرو

در سرو این کیک می توانید به جای استفاده از تمشک و توت فرنگی از پاستیل های میوه ای نیز استفاده کنید

 

-نوش جان-

a6135281d92077ca296e4ca524229aac