ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

19 + 11 =

بستن
بستن

چگونه با افراد منفی رفتار و برخورد کنیم؟

چگونه با افراد منفی رفتار و برخورد کنیم؟

چگونگی برخورد با افراد منفی

هر کس دوست یا همکاری دارد که انرژی تان را از دست تان بیرون می کشد و از تمام راه های مختلفی که جهان در برابر او قرار دارد شکایت می کند. متاسفانه، شما باید در طول زندگی خود با بسیاری از افراد منفی مختلف برخورد کنید. با این حال، منفی بودن توسط دیگران نیز می تواند بر سلامت شخصی شما تأثیر بگذارد. خوشبختانه، راه هایی برای مقابله با افراد منفی وجود دارد. که در ادامه بیشتر توضیح داده شده است. گس با ما همراه باشید…

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - معامله با افراد منفی در لحظه

معامله با افراد منفی در لحظه

به خاطر داشته باشید که مجبور نیستید آنها را تشویق کنید، مشکلات خود را حل کنید یا راه حلی داشته باشید. با این حال، به خاطر داشته باشید که ممکن است موفق نباشید،  در برخورد با افراد منفی، مرزهای خوبی برای خود نیز وجود دارد.

 • گاهی بهترین راه برای مقابله با افراد منفی این است که شما بتوانید مثبت باقی بمانید و منفی خود را نادیده بگیرید.
 • توصیه های ناخواسته به ندرت انجام می شود. صبر کنید تا اشخاص به شما بگویند که دوست دارند ایده های شما را بشنوند.
 • نمونه خوبی در مثبت بودن است. گاهی اوقات بهترین کاری که باید انجام دهید این است که به سادگی موضع مثبت بگیرید. به سادگی مثبت باقی بمانید .
معامله با افراد منفی در لحظه

ارائه پشتیبانی. اولین بار با کسی که می دانیدبا او منفی را تجربه می کنید، یک گوش دادن و دلسوزی را ارائه می دهید. سعی کنید به او کمک کنید. هر کس روز بدی دارد یا نیاز به یک دست دارد که به او کمک کند . فقط یک شخص مفید و دلسوز میتواند راهی طولانی برای گسترش مثبت پیدا کند.

اگر فرد همچنان بر روی همان موضوعات منفی ادامه دهد، پس از اینکه شما با آنها در ارتباط باشید،  احساس خستگی می کنید، و آنها از کلمات و عبارات منفی استفاده می کنند (من نمی توانم آنها را نمی فهمم، من متنفرم و غیره) وقت آن است که سعی کنید ناهنجاری خود را خلع سلاح کنید.

معامله با افراد منفی در لحظه

درمکان منفی قرار نگیرید. هنگامی که فردی با یک فرد منفی روبرو می شود به مکانی منفی خود را مکیده است. انتخاب عدم تعامل به معنای نادیده گرفتن آنها نیست، اما به معنای حفظ فاصله احساسی شماست.

 • از تلاش برای بحث در مورد اینکه چرا فرد نباید منفی باشد، اجتناب کنید. در تلاش برای ایجاد افراد منفی، لحن خود را تغییر دهید، غریزه اول این است که سعی کنید بحث کنید که چرا شخص نباید منفی باشد.  افرادی که در یک فان تمایل دارند دلیل بسیار زیادی دارند، و به طور معمول دارای دفاع زیادی برای نگهداری آنها در آنجا هستند. شما به احتمال زیاد زمان و تلاش زیادی برای صرفه جویی خواهید داشت و حتی ممکن است خودتان را به ابر تاریک سوق دهید.
 • افراد منفی تمایل به اغراق دارند، روی افکار منفی خود تمرکز می کنند و مثبت را نادیده می گیرند
 • شما می توانید با توجه مثبت خود پیگیری کنید اما سعی نکنید شخص را متقاعد کنید.
معامله با افراد منفی در لحظه

از پرسش قدردانی استفاده کنید. اگر فرد نشان دهنده ی منفی بودن در حوادث یا موضوعات خاص باشد، می توانید با استفاده از یک تکنیک به نام "درخواست قدردانی" از آنها مکالمه داشته باشید. پرسش های متداول فرآیند سوالاتی است که به فرد کمک می کند آینده ای مثبت را پیش بینی کند. اگر آنها در مورد یک رویداد گذشته شکایت کنند، می توانید سؤالاتی را مطرح کنید که بر جنبه های مثبت تجربیات خود و یا سوالات مربوط به آینده باشد.

 • این سؤالات ممکن است عبارتند از: " شما امیدوار هستید دفعه بعد چه چیزی اتفاق بیافتد؟" یا "چه چیزی در مورد این تجربه مثبت شد؟"
 • این سوال باید منجر به یک داستان در مورد آینده ای روشن تر و چگونگی دستیابی به آن آینده شود.
معامله با افراد منفی در لحظه

گفتگو را کنترل کنید. اگر تقاضای قدردانی منجر به گفتگو مثبت و سازنده نباشد، سپس به آرامی گفتگو را به سمت چیزی بی خطر تر تبدیل می کند.

 • به عنوان مثال، ممکن است بگویید: "من متوجه هستم که شما در مورد همکاران خود ناراحت هستید. این باید سخت باشد بنابراین، بیشتر در مورد برنامه های خود برای  آخر هفته به من بگویید. "

گام 2 - معامله با افراد منفی در بلندمدت

معامله با افراد منفی در بلندمدت

مردم منفی را شناسایی کنید. بخشی از برخورد با فرد منفی در دراز مدت این است که دقیقا مشخص شود که آیا آنها منفی هستند؟

 • مردم منفی اغلب به این دلیل که به طور مداوم نا امید و صدمه دیده اند، و خشم که با این شرایط مرتبط هستند، تبدیل می شوند.
 • افراد منفی تمایل دارند همه عوامل خارجی را به جای خودشان سرزنش کنند. مطمئنا کسانی هستند که در مورد خودشان کاملا منفی هستند  می توانند به عنوان یک شنونده صرفا تخلیه شوند.
معامله با افراد منفی در بلندمدت

اجتناب از سخنرانی و یا موعظه به شخص. دوستی دراز مدت و یا روابط کاری با افراد منفی می تواند صبر شما را به همان اندازه که زمان و انرژی خود را می گیرد، از بین ببرد، اما مهم است که از سخنرانی با فرد اجتناب کنید.

معامله با افراد منفی در بلندمدت

به جای واکنش ساده به قانون عمل کنید. یکی از راه های کمک به هر دو یعنی خود و فردی که در منفی قرار می گیرد، کارهای خوبی برای فرد منفی است که توسط یک وضعیت خاص یا مکالمه ای انجام نمی شود.

 • به عنوان مثال، اگر گهگاهی بهانه می کنید برای اینکه چرا شخصرفتار منفی را نمی بیند سعی کنید به جای اینکه بهانه کنید آن فرد را دعوت کنید تا زمانی که در خلق و خو بد یا بدبینانه نیست .
معامله با افراد منفی در بلندمدت

اجتناب از فرد. اگر شما نمیتوانید فرد را به طور کامل خلاص کنید، اجتناب از شخص بهترین گزینه شما خواهد بود. به یاد داشته باشید، شما باید از خودتان مراقبت کنید. شما هیچ وقت انرژی خود را به کسی تحمیل نکنید، به ویژه اگر فرد شما را منفی می کند.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب