ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

19 + 11 =

بستن
بستن

چگونه به خودآموزی برسیم؟

چگونه به خودآموزی برسیم؟

آموزش خودآموزی

خودآموزی یک مفهوم است که توسط روانشناسی به نام  ابراهیم ماسلو انجام شده است. این به فرآیند دستیابی به یک سلسله مراتب نیازها – فیزیولوژیکی، ایمنی و امنیت، عشق و تعلق، و عزت نفس اشاره می کند – علاوه بر دستیابی به توان بالقوه خود، با در نظر گرفتن اینکه نیازهای اساسی غذا، آب، اکسیژن، خواب، پناهگاه و ثبات اجتماعی در سطح پایین تر قرار گرفته است، می توانید با شناسایی و تلاش برای رسیدن به معنای نهایی در زندگی خود، خود را به رسمیت بشناسید.

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - اتصال به آینده خودتان

اتصال به آینده خودتان

تصمیمی را که می خواهید بگیرید. تنها راه رسیدن به خودآموزی این است که تصور کنید که چه چیزی خود را به صورت واقعی ترسیم خواهد کرد. پیوستن به خود آینده خود، گامی مهم در دستیابی به اهداف شخصی است. دو راه که می توانید با آینده خود ارتباط برقرار کنید عبارتند از:

 • نوشتن یک نامه. یکی دیگر از راه های قدرتمند برای ایجاد ارتباط با آینده  خود با یک نامه "آینده عزیز من" است. در مورد تمام چیزهایی که شما در مورد خود ، یا آینده خود افتخار می کنید و یا الهام بخش است، به طور کامل بنویسید.
اتصال به آینده خودتان

ارزش های شخصی خود را شناسایی کنید. هنگامی که شما یک ایده کلی از جایی که می خواهید به پایان برسد نیاز دارید که نحوه دریافت آن را بیابید. تعیین ارزش های شخصی شما می تواند بینشی درباره تصمیمات، اعتقادات و ایده های شما در اختیار شما قرار دهد. ارزش های خود را به عنوان یک نقشه جاده ای که شما را به سمت آینده خود هدایت می کند، در نظر بگیرید. ارزش های خود را با انجام موارد زیر شناسایی کنید:

 • فکر می کنم از دو نفر که شما را تحسین می کنند چه خصوصیاتی از آنها توصیف می کنید؟
 • اگر شما می توانید چیزی در مورد جامعه محلی خود یا جهان به طور کلی تغییر دهید، چه خواهد بود؟
 • اگر خانه شما در آتش بود، سه چیز که باید انتخاب می کردید چه بود ؟
 • کدامیک از موضوعات را در مورد خود دارید یا واقعا در مورد آن صحبت می کنید؟ 
 • هنگامی که این سوالات اظهارات را در نظر گرفته اید، به دنبال تم ها در پاسخ های خود می گردید. هر موضوع تکراری ممکن است بر ارزشهای شما تأثیر بگذارد.
اتصال به آینده خودتان

تضادها را بررسی کنید پس از تجزیه و تحلیل مقادیر خود، این را با آینده خود مقایسه کنید.  در حال حاضر، رفتارها، عقاید و اصول روزمره شما را بازتاب می دهد. آیا این مقادیر ارزش ها و شخصیت شما را امتحان می کند؟

 • اگر در حال حاضر ارزش هایی را که برای شما اهمیت دارند و یا در آینده به شما آشکار می شود، زندگی نکنید، باید تعدادی از بازسازی و تنظیم هدف را انجام دهید.

گام 2 - ارزش های زندگی شما

ارزش های زندگی شما

تنظیم اهداف که با چشم انداز شما سازگار است. داشتن اهدافی که با مقادیر کلی شما منطبق نباشد، مانند دویدن با دو اسب است که در جهت مخالف قرار دارند این ضرب وشتم است. شما می توانید اهداف الهام بخش تری داشته باشید، اما اگر آنها ارزش های شخصی خود را پشتیبانی نمی کند، موفقیت شما را نمی خواهد .

 • به عنوان مثال، جو متوجه می شود که بزرگترین ارزش هایش دخالت جامعه، صداقت و رهبری است. در کار فعلی او، سرپرست یک سازمان غیر انتفاعی است که بورس تحصیلی و آموزش را برای دانشجویان کم جمعیت ارائه می دهد. او می آموزد که همه ی وجوه به عنوان دانشجو به عنوان یک وقت فکر نمی شود. با وجود اینکه وی ارزش های خود را در مورد مشارکت و رهبری جامعه در نظر می گیرد، جو ممکن است از کار خود ناراضی باشد؛ زیرا این سازمان یکپارچه نیست. جو باید اهداف جدیدی را دنبال کند که با ارزشهایش هماهنگ باشد و او را به تعادل و خوشبختی برساند.
 • ایجاد اهداف SMART - کسانی که خاص، قابل سنجش، قابل دستیابی، واقع بینانه و به موقع هستند. اطمینان از این که اهداف شما با این الزامات مطابقت دارند، می تواند به شما در دستیابی سریعتر اهداف شما کمک کند و به خودکفایی نزدیک شوید.
ارزش های زندگی شما

در طول زمان پیشرفت خود را دوباره ارزیابی کنید خودآموزی یک تعادل دقیق از تکمیل اهداف و مقادیر است. شما باید ارزش و اهداف خود را بازبینی کنید. به عنوان مثال اگر ارزش های شما تغییر می کند، زیرا شما یک خانواده دارید، باید اهداف جدیدی را که با این ارزش های جدید مطابقت دارند، ایجاد کنید.

ارزش های زندگی شما

به طور مداوم یاد بگیرید. تعهد داشتن به یک یادگیرنده مادام العمر گامی نهایی در دستیابی به خودآموزی است. یادگیرنده مادام العمر کسی است که از اطلاعات و تجربه استفاده می کند تا افق های خود و زندگی اش را براساس آن گسترش دهد. تبدیل شدن به یک یادگیرنده مادام العمر توسط:

 • سوال کردن فرضیه های شما - دوباره دربارۀ باورها یا تعصبات نامشخص فکر کنید و از خودتان بپرسید «چه چیز دیگری می توانم فرض کنم؟» یا "برای مدرک و یا بر خلاف این فرضیه چه مدارکی دارید؟
 • آموزش مهارت های آموخته شده به دیگران - این که آیا اطلاعات از حرفه یا تحصیل شما از یک سرگرمی گرفته شده است، به آن آموزش دهید. به شما اجازه می دهد به عنوان یک متخصص به دیگران نگاه کنید و دانش خود را در مورد موضوع افزایش دهید.
 • خواندن کتاب
 • تقویت روابط با روشنفکران
 • مجله
 • مدیتیشن
 • مشارکت در حل مسئله
 • پیوستن به سازمان
 • شرکت در کارگاه ها
 • درگیر شدن با پروژه ها

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

 1. هانیه ولیپور - 2019/05/27 - 11:02 ب.ظ
 2. پارسا پورمحمد - 2019/06/03 - 12:08 ب.ظ
 3. حکیمه اسدزاده - 2019/08/19 - 3:45 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب