ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونگی تنظیمات شبکه ماشین های مجازی ؟

چگونگی تنظیمات شبکه ماشین های مجازی ؟

چگونگی تنظیمات شبکه ماشین های مجازی ؟

حتما شما هم تا به حال از نرم افزار VMware Workstation برای ساختن ماشین های مجازی استفاده کرده اید. پس از اجرای مجازی یک کامپیوتر، می توانید یک سیستم عامل را بر روی آن نصب کنید و ماشین را به شبکه داخلی یا اینترنت متصل کنید. تنظیمات شبکه جزو تنظیمات اولیه هر ماشین مجازی است و بدون اتصال شبکه به ماشین مجازی انگار که ماشین مجازی را در زندان حبس کرده اید و به هیچ جایی دسترسی ندارید.

اگرچه تنظیمات شبکه ماشین های مجازی بسیار ساده است ولی برای کسانی که به تازگی با این نرم افزار آشنا شده اند شاید کمی پیچیده به نظر بیاید به همین خاطر در چندین مقاله به طور کامل نحوه کار با تنظیمات شبکه در این نرم افزار را توضیح خواهم داد.

workstation9-productivity-large_0

vmware-b-network-settings-06

حالت های قابل تنظیم کارت شبکه ماشین مجازی:

 1. Bridge
 2. NAT
 3. Host-Only
 4. Custom
 5. LAN Segment

در این مقاله فرض می کنم که شما نرم افزار VMware Workstation نسخه ۸ یا ۹ را نصب کرده اید و یک ماشین مجازی با سیستم عامل ویندوز و یا لینوکس را به همراه VMware Tools در آن نصب کردید. در اینجا از یک ماشین مجازی با سیستم عامل ویندوز ۸ استفاده می کنم.

vmware-b-network-settings-03

VMware Workstation برای ارتباط با ماشین های مجازی از ابزار VMware Tools استفاده می کند و این ابزار با نصب درایورها و ارسال دستوراتی در ماشین مجازی امکان برقراری ارتباط میان کامپیوتر واقعی شما و ماشین مجازی را ممکن می سازد و برای تنظیم شبکه ماشین مجازی بایستی کارت شبکه ماشین مجازی را تغییر دهیم. تنظیمات کارت شبکه ماشین مجازی را در شکل ۲ مشاهده می کنید. در این بخش قابلیت Bridge را با هم بررسی می کنیم.

مطالب مرتبط


گام 1 - تنظیمات Automatic Bridging

با استفاده از این حالت کارت شبکه ماشین مجازی به صورت مستقیم به کارت شبکه کامیپوتر واقعی شما متصل می شود و امکان ارسال و دریافت بسته های DHCP و ارتباط با کارت شبکه واقعی کامپیوتر میسر می شود.

با استفاده از این شیوه شما می توانید هر یک از کارت های شبکه واقعی کامپیوتر را به ماشین مجازی متصل کنید و نیازی به راه اندازی مجدد کامپیوتر و یا ماشین مجازی نیست.

vmware-bridge

مراحل تنظیم:


ابتدا بایستی به بخش تنظیمات کارت شبکه ماشین مجازی (Network Adapter) بروید:

VM > Settings.

در اینجا گزینه Bridged را انتخاب کنید. در صورتی که قصد دارید به کارت شبکه وایرلس وصل شوید بایستی گزینه Replicate physical network connection state را نیز انتخاب کنید. به این ترتیب در صورتی که تنظیمات شبکه وایرلس تغییر کند کارت شبکه ماشین مجازی نیز این تغییرات را دریافت خواهد کرد. پس از انجام این مراحل تنظیمات را ذخیره کنید.

vmware-b-network-settings-01

حالا به منوی Edit نرم افزار بروید و Virtual Network Editor را باز کنید.

vmware-b-network-settings-05

 

از مقابل بخش Bridged to کارت شبکه ای را که می خواهید به آن متصل شوید انتخاب کنید.

در اینجا کارت شبکه وایرلس که به مودم ADSL وصل شده است را انتخاب می کنم و تنظیمات را ذخیره می کنیم.

vmware-b-network-settings-04

vmware-b-network-settings-07

در این لحظه ارتباط کارت شبکه ماشین مجازی با مودم ADSL برقرار خواهد شد و ماشین مجازی از مودم یک آدرس IP دریافت می کند و ماشین مجازی به اینترنت متصل می شود.

vmware-b-network-settings-08

جمع بندی

قابلیت Bridged Networking یکی از حالت های اتصال ماشین های مجازی به شبکه داخلی و شبکه های WAN یا اینترنت است که بیشتر افراد برای برقراری یک ارتباط سریع به اینترنت از این قابلیت استفاده می کنند. همانطور که دیدید راه اندازی این اتصال بسیار ساده و کاربردیست و هرکسی که اطلاعات کمی درباره کامپیوتر داشته باشد می تواند این شبکه را راه اندازی کند.

اطلاعات مطلب

 • شبکه
 • 1,319 بازدید
 • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : درهمی - دوشنبه, 21 ژانویه 19, 11:58 ق.ظ
 • پرشین وی ام

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب