ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونگی تعویض هارد دیسک و رم در لپ‌تاپ ها!

چگونگی تعویض هارد دیسک و رم در لپ‌تاپ ها!

harddisk 

چگونگی تعویض هارد دیسک و رم در لپ‌تاپ ها!

به طور معمول در لپ‌تاپ‌ها، هارد دیسک بیش از سایر قطعات به تعمیر و یا تعویض نیاز پیدا می‌کند و البته در اکثر مواقع خرابی هارد دیسک شامل گارانتی نشده و می‌بایست هزینه تعویض هارد را از جیب مبارک بدهید! به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با ارایه یک آموزش ساده و کاربردی نشان دهیم که تعویض هاردیسک لپ تاپ با هاردی دیگر و یا یک ssd کار چندان سختی نیست و نیاز به مهارت خاصی هم ندارد! پس اگر قصد تعویض رم و یا هارد دیسک لپ‌تاپ خود را دارید یک پیچ گوشتی ۴ سو را بردارید و ادامه آموزش را بخوانید!

در اکثر لپ‌تاپ‌های امروزی یک بخش جهت دسترسی سریع به هارد دیسک و رم موجود است، که با باز کردن پیچ های متصل به آنها به راحتی به هارد و رم لپ‌تاپ خود دسترسی پیدا می‌کنید! در صورتی که لپ‌تاپ شما محفظه دسترسی سریع ندارد از باز کردن قسمت پشتی لپ‌تاپ خودداری کنید! تمامی عواقب احتمالی به عهده خودتان خواهد بود!

مطالب مرتبط


گام 1 -

Hard-2

Hard-3

Hard-4

1. رم 2. هارد دیسک

 

پس از باز کردن محفظه دسترسی سریع، با همان پیچ گوشتی ۴ سو، هارد دیسک را که به طور معمول با ۴ پیچ به بدنه متصل شده است باز کرده و پس از جدا کردن کابل متصل به هارد دیسک (در برخی لپ تاپ ها هارد دیسک به صورت کشویی از کابل جدا می‌شود!) از بدنه اصلی جدا کنید!

حال برای اینکه به هاردیسک دسترسی کامل داشته باشید می‌بایست خود هارد را از محفظه فلزی نگهدارنده‌اش خارج کنید!

Hard-5

Hard-06

Hard-08

 

 

اکنون که هارد دیسک به طور کامل جدا شده است می‌توانید هارد جدید و یا SSD را طبق همین روال به محفظه نگهدارنده ببندید و سپس در جای خود قرار دهید! اگر قصد تعویض رم لپ‌تاپ خود را دارید می‌توانید از همین محفظه دسترسی سریع، رم ها را از بدنه جدا کرده و رم‌های دیگری که مد نظر قرار داده‌اید، را وارد کنید!

Hard-9

Hard-11 

 

 

به همین راحتی و تنها با یک پیچ گوشتی قادر به تعویض هارد دیسک و یا رم لپ‌تاپ خود هستید و نیاز به هیچ مهارت خاصی نیست! بنابراین می‌توانید در خانه هم چنین کاری را انجام دهید و نیازی به بردن لپ تاپ نزد یک متخصص و یا پرداخت هزینه نخواهید داشت!

Hard-10

اطلاعات مطلب

  • سخت افزار
  • 436 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - یکشنبه, 06 ژانویه 19, 8:27 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب