ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه پهنای باند اینترنت، ترافیک مصرفی در مودم ADSL را مدیریت کنیم؟

چگونه  پهنای باند اینترنت، ترافیک مصرفی در مودم ADSL را مدیریت کنیم؟

چگونه پهنای باند اینترنت، ترافیک مصرفی در مودم ADSL را مدیریت کنیم؟

آموزش مدیریت پهنای باند اینترنت، ترافیک مصرفی در مودم ADSL:

قبلا اینترنت بیشتر برای مرور وب و ایمیل ها مورد استفاده قرار می گرفت و کمتر کسی آنلاین بود و به تب کاربران از پهنای باند اینترنت کمتری استفاده می کردند و اینترنت تراکم کمتری داشت، اما رفته رفته با  گسترش و محبوبیت رو به رشد وب اعم از تماشای فیلم های آنلاین، دانلود فایل ها، بازیها و… تراکم و ترافیک مصرفی اینترنت و پهنای باند اینترنت بیشتر گردید. خوب راهکار این ترافیک بالا و کندی آن با پهنای باند اینترنت داده شد.

اگر داده های که در اینترنت رد و بدل می شوند را دسته بندی کنیم .

مانند شکل زیر:

ارتباطات ایمیل، بازی های آنلاین، دانلود و آپلود، اشتراک گذاری فایل و… ISP بایستی در زمان های که پیک مصرف اینترنت بالا میباشد و زمانهای که از اینترنت کمتر استفاده میشود الویت بندی را براساس استفاده کاربران جهت جلوگیری از کندی سرعت اینترنت در نظر بگیرد.

Traffic-types

فرض کنید مطابق شکل بالا :

خودروهای تشبیه شده در بزرگراه اینترنت یا همان پهنای باند اینترنت که در نظر گرفتیم قصد حرکت داشته باشند. حال یک ISP تصمیم دارد در این بزرگراه خودروهای که حاوی داده های صوتی و تصویری هستند از خطوط ویژه استفاده کنند.

بعنوان مثال :

خطوط اتوبوس تا کمترین زمان ترافیک را داشته و یک ارتباط سریع برقرار شود. سایر خودروها همچون بازیهای آنلاین، دانلود، آپلود، اشتراک گذاری فایل و… در یک مسیر حرکت کنند که پهنای باند اینترنت کمتر و به تب سرعت کمتر را شامل خواهد شد.
بدین ترتیب هر ISP مدیریت ترافیک و سیاستهای کاری یا Policy های خود را دارد که بایستی بنا به نیاز ISP مورد نظر را انتخاب کنید.
 
Busy-web
 

در ایران نیز برخی شرکت ها جهت مدیریت پهنای باند اینترنت راهکارهای در بسته های اینترنتی برای کاربران در نظر گرفته اند تا کاربر با مدیریت پهنای باند بتواند حجم مصرفی اینترنت را کنترل کند.

حال کاربر نیز می تواند با مدیریت پهنای باند اینترنت گامی موثر در کاهش هزینه ها و همچنین استفاده بهینه از حجم باقی مانده ترافیک اینترنت بردارد. ابتدا بایستی در تنظیمات مودم ADSL بررسی کنید امکان مدیریت پهنای باند وجود دارد یا خیر؟

برای استفاده از این امکان پس از ورود به مدیریت مودم ADSL در قسمت Status و یا System Tools می توان آماری از حجم ترافیک مصرفی را مشاهده کرد.

بعنوان مثال در تصویر زیر مودم ADSL برند Tp-Link را مشاهده کنید:

 

مطالب مرتبط


گام 1 - مدیریت پهناي باند اینترنت

در قسمت Status و بعد System Tools به قسمت Traffic Statistics مراجعه کنید و با فعال کردن (Enable) آن می توان در قسمت Statistics مدت زمان بازیابی (Statistics interval) را تعیین کنید.

حال در دو قسمت Current مقدار ترافیک در حال استفاده را مشاهده خواهید کرد و در قسمت Total نیز مقدار ترافیک مصرفی کل را می توان ملاحظه کرد.

Tp-Link-Traffic-Statistics
 
و یا در مودم ADSL برند ASUS مطابق شکل می توان ترافیک مصرفی اینترنت را در قسمت Traffic Manager و بعد در قسمت Traffic Monitor مشاهده و مدیریت کرد.
 
 
asus-dsl-n55u-traffic-monitor
 
 
 
 

اطلاعات مطلب

  • شبکه
  • 548 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - یکشنبه, 06 ژانویه 19, 5:07 ب.ظ
  • فناوری اطلاعات پارسیا

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب