ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونگی اتصال به سرور و vps ویندوز از طریق ریموت دسکتاب ؟

چگونگی  اتصال به سرور و vps ویندوز از طریق ریموت دسکتاب ؟

214

 

چگونگی اتصال به سرور و vps ویندوز از طریق ریموت دسکتاب ؟

گاهی اوقات نیاز می شود که ما از طریق کامپیوتر شخصی خود به سرور اختصاصی وارد شده و از طریق آن نیاز خود را بر طرف نماییم در این حالت است که با چگونگی اتصال به آن و چگونگی استفاده از آن را بیاموزیم برای شروع این کار نیاز است که شما چگونگی استفاده از نرم افزار Remote Desktop Connection را بلد باشید . در این آموزش سعی می شود که شما را ابتدا با مفهوم ریموت دسکتاب آشنا کنیم و سپس چگونگی استفاده از ابزار پیش فرض مایکروسافت که در ویندوز قرار داده شده است را بیاموزیم تا از طریق آن به سرور اختصاصی یا سرور مجازی انتخابی خود وصل شده و کنترل آن را بدست گیرید . پس در این آموزش با ما باشید .

مطالب مرتبط


گام 1 - از ریموت دسکتاب چه می دانید ؟

ریموت دسکتاب کانکشن ( Remote Desktop Connection ) ابزار پیشفرضی است که درون ویندوز تعبیه شده که به شما اجازه می دهد از طریق کامپیوتر خود به یک کامپیوتر دیگر که ما آن را سرور نامیده ایم و در جای دیگری قرار دارد متصل شویم و کنترل آن کامپیوتر را بدست گیریم .

همچنین شما می توانید از طریق این ابزار پیشفرض به تمام تنظیمات و منابع کامپیوتر مقصد ( سرور ) دسترسی داشته باشید مثل اینکه خودتان پشت آن سرور قرار گرفته و بطور مستقیم با آن کار می کنید و در این صورت کنترل همه چیز سرور در دستان شما خواهد بود .

 

گام 2 - چگونه به سرور مجازی یا اختصاصی ویندوز از طریق ریموت دستکتاب متصل شویم ؟

ابتدا مانند شکل زیر به منوی Start کامپیوتر خود رفته و از طریق All Programs گزینه Windows Accessories را پیدا و روی آ کلیک کنید .

و به صفحه بعدی بروید ( لازم به توضیح است که انجام این کار راههای دیگری هم دارد که قبلا آموزش داده شده است ) .

222

در این صفحه زیر منوی Remote Desktop Connection را که که با فلش مشخص گردیده انتخاب و کلیک کنید

122

پنجره زیر برایتان باز می شود

 

123

در این پنجره شما ابتدا در مستطیل قرمز رنگ جلو Computer آدرس یا IP سروری که می خواهید به آن متصل شوید بنویسید و سپس روی گزینه Connect که با فلش قرمز مشخص گردیده کلیک کنید . در صورتی که شما برای اولین بار است که می خواهید به سرور متصل شوید پنجره ای برایتان باز می شود و از شما می خواهد که نام کاربری و رمز خود را در کامپیوتر سرور وارد کنید .

که شما می بایست نام کاربری خود را Administrator و رمزی که در اختیارتان قرار گرفته وارد کنید یا در صورتی که نام کاربری دیگری دارید همان را وارد کنید اما بصورت پیشفرض نام کاربری شما Administrator خواهد بود .

همچنین در صورتی که تمایل دارید برای اتصالات بعدی نیاز به وارد کردن نام کابری و رمز خود نداشته باشید گزینه Remember my credentials را تیک بزنید تا اطلاعات ورود به سرور شما به صورت دایمی ذخیره شود و نیاز به وارد کردن بعدی نباشد . نهایتاً روی گزینه Ok کلیک کنید . صفحه بعدی برایتان باز می شود :

124

در این صفحه شما با هشداری روبرو می شوید . بهتر است مربع گزینه Dont ask me again for connections to this computer را تیک بزنید و گزینه Yes را کلیک کنید تا در اتصال به سرور مورد نظر این هشدار را دریافت نکنید .

و شما به همین راحتی توانسته اید وارد سرور مورد نظر خود شده و همانطور که با کامپیوتر خود کار می کنید از طریق ریموت دسکتاب سرور مورد نظر خود را مدیریت کنید . امیدوارم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید . موفق و سربلند باشید .

اطلاعات مطلب

  • شبکه
  • 540 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - دوشنبه, 21 ژانویه 19, 11:23 ق.ظ
  • سگا

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب