ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه ۱۰ ورزش سخت و دشوار جهان را بشناسیم؟

چگونه ۱۰ ورزش سخت و دشوار جهان را بشناسیم؟

هر کدام از رشته های ورزشی سختی ها ودشواری های  خود را دارد. و مهارت های خاص خود را مطالبه می کند.

سختی تمرین برای هر ورزشی بر پایه ی ویژگی های  خاصی مثل بنیه، استقامت، سرعت، چابکی و دیگر ویژگی های لازم در موقع تمرین و انجام ورزش مشخص می شود.

در ادامه با ۱۰ ورزش سخت جهان آشنا خواهیم شد پس نگاهتان را به ویکی چجور بسپارید…

 

مطالب مرتبط


گام 1 - 10 ورزش سخت جهان

1.مشت زنی :

سخت ترین ورزش جهان مشت زنی بوده و بردن در این ورزش نمایشی واقعی از بنیه، هماهنگی بی نظیر چشم و دست، قدرت، سرعت، چابکی و بسیاری چیزهای دیگر است. به خاطراسترس فیزیکی که مشت زنی بر مشت زنان وارد می کند، آنها می توانستند  در یک زمان فقط چند مسابقه را اجرا کنند. هر بار که پا به رینگ بگذارید، تقریبا از قبل تضمین شده است که تا پایان مسابقه اگر دست تان نشکند یا دچار خونریزی بینی نشوید، به خاطر شرکت در رقابت دچار آسیب هایی خواهید شد. 

blank

      2.هاکی روی یخ :

برای اینکه بتوانید هاکی روی یخ را یاد بگیرید، ابتدا باید یک اسکیت باز روی یخ باشید. در زمین یخی، کلی بازیکن دیگر هستند که روی تیغه های کفش اسکیت شان با سرعت برق حرکت می کنند و همه روی یک توپ هاکی کوچک تمرکز دارند. بنابراین هنگام بازی به قدرت، سرعت، بنیه و دقت بسیار زیادی نیاز دارید. این ورزش در محدوده ی 7 امتیازی سرسختی، بنیه، قدرت، سرعت، چابکی، استقامت و هماهنگی چشم و دست و همچنین استعداد نمره ی بالایی را به دست می آورد برای همین هم این ورزش در فهرست سخت ترین ورزش جهان قرار گرفته است.

blank

      3.فوتبال امریکایی :

جای تعجب ندارد که فوتبال امریکایی در بین سه سخت ترین ورزش قرار دارد. این ورزش فیزیکی نیازمند بنیه، قدرت، استقامت بسیار زیاد و اعصابی فولادین است. ورزشکاران ممکن است دچار ضربه مغزی شوند، مثل همان چیزی که به شکل دراماتیک در فیلم "ضربه مغزی” ویل اسمیت که داستانی واقعی دارد به تصویر کشیده شده است. اما این امر باعث نشده است که این نوع فوتبال در امریکا پر بیننده ترین ورزش نباشد.blank

4.بسکتبال :

به لحاظ آماری، این ورزش نیازمند چابکی فوق العاده، عکس العمل های خیلی سریع، هماهنگی چشم و دست عالی، و همچنین دقت عمل است. گاهی بازیکنان به شدت آسیب می بینند بالاخص به خاطر چرخش های سریع شان در بازی یا گاهی غوزک پای شان می شکند.blank

5.کشتی :

این ورزش نیازمند قدرت و استقامت فراوان و همچنین سرعت عمل بالا است. در این ورزش، اگر دیگر نتوانید حرکتی اجرا کنید، بازی را می بازید. سرعت و تاکتیک شما برای آنکه ماندن حریفانتان را در وسط تشک به تجربه ای سخت بدل کنند بسیار ضروری هستند.

blank

6.هنرهای رزمی :

برای آن که یک رزمی کار کاملا آموزش دیده شوید، باید یک انسان بسیار سرسخت باشید. نوع تمرین هایی که فرد در هنگام آموزشی که همراه با درد و خستگی است با آنها سر و کار دارد می تواند خارج از تحمل باشد. هنرهای رزمی مستلزم استقامت، قدرت، هماهنگی چشم و دست و بنیه ی بسیار زیاد است.

blank

7.تنیس :

اگر تا به حال یک مسابقه ی تنیس گرند اسلم را نگاه کرده باشید، دیده اید که بعضی وقت ها، ممکن است یک رقابت بیش از 2 ساعت طول بکشد. به همین خاطر، برای پیشرفت در این ورزش، قهرمانان باید بنیه ای بی نظیر، به علاوه ی قدرت خوبی برای اجرای سرویس های فوق العاده سریعی که تبدیل به امتیاز می شوند و همچنین چابکی داشته باشند. این ورزش در زمینه ی هماهنگی دست و چشم نیز نمره ی خوبی کسب می کند.

blank

8.ژیمناستیک :

در این ورزش انعطاف پذیری یکی از الزامات است چون مجبور هستید با بدن تان مانور بدهید. به شجاعت هم نیاز است چون گاهی ژیمناست ها حرکاتشان را با سرعت بسیار بالایی اجرا می کنند که ممکن است در صورت بروز اشتباه آسیب های شدیدی به جا بگذارد. ژیمناست ها برای انعطاف پذیری نمره ی کامل 10 (بالاترین نمره در زمینه ی دشواری) و برای شجاعت و جسارت نمره ی بالایی می گیرند.

blank

9.بیسبال :

این ورزش بیشتر ذهنی است چون نیازمند هماهنگی چشم و دست فوق العاده است و بازیکن باید هر لحظه آماده باشد. ضربه زننده مجبور است حرکت توپ را با استفاده از چشمهایش دنبال کند و گاهی این کار با توجه به سرعت توپ می تواند واقعا سخت باشد. این ورزش در زمینه ی هماهنگی چشم و دست بالاترین نمره را دارد.

blank

10.فوتبال :

فوتبال شما را ملزم می کند 90 دقیقه دویدن در اوج هیجان و جنگیدن بر سر توپی که تمام 11 رقیب دیگر به آن چشم دوخته اند را تحمل کنید. یک بازیکن فوتبال باید سریع باشد، قدرت پیش بینی سریع، کار تیمی خوب و هماهنگی چشم و توپ سطح بالایی داشته باشد. نمره ی فوتبال در بین این 10 ورزش در زمینه ی چابکی بالاترین و در زمینه ی استقامت و سرعت نسبتا بالا است.

blank

 

اطلاعات مطلب

  • ورزشی
  • 927 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - یکشنبه, 02 جولای 17, 4:50 ب.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب