ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

16 − هفت =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/06/23: قیمت فروش دلار 11500 تومان و قیمت فروش یورو 12750 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها شنبه 1398/06/23::: مردم سالاری: شایعه کاهش تحریم; بلومبرگ به نقل از منابع آگاه مدعی شد که رئیس جمهور آمریکا ممکن است کاهش تحریم‌های ایران را به عنوان مقدماتی برای دیدار با رئیس جمهور ایران بررسی کند. *** شرق: سانتریفیوژهای جدید در گام سوم *** ایران: فروغ دیپلماسی غروب تندروی; «آتش به خانه افتاده است» شاید بهترین وصف این روزها برای امریکایی باشد که بعد از فراز و نشیب سال‌های اخیر در مناسباتش با ایران در بازتکرار سیاست منزوی کردن آن و همراه کردن متحدان بزرگ اروپایی‌اش ناکام مانده است. *** اطلاعات:  امروز باید ندای مردم را بهتر بشنویم; مردم به اندازه کافی با غصه و سختی‌ مواجه‌ هستند؛ نباید اجازه داد که براساس بی‌دقتی‌ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود *** ابتکار: احمد داود اوغلو به طور رسمی از حزب عدالت و توسعه کناره‌گیری کرد; اردوغان در مسیر انزوا; رویارویی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه با اکرم امام اوغلو کاندید حزب مخالف در انتخابات شهرداری‌های استانبول، اکنون علاوه بر هزینه‌های سیاسی و اجتماعی برای او، به شکاف اساسی در حزب عدالت و توسعه نیز دامن زده است. *** کیهان: سحر خدایاری را همان‌هایی‌کشته‌اند که برایش اشک تمساح می‌ریزند! پس از مانور‌های مبتنی بر دروغ عده‌ای از نمایندگان مجلس، رسانه‌ها، سلبریتی‌ها و… در ماجرای خودسوزی یک دختر جوان در روزهای اخیر، با شفاف شدن ماجرا اکنون برخورد با دروغ‌پردازان و کسانی که دست به سوءاستفاده از مرگ این دختر زدند تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است. *** دنیای اقتصاد: عقبگرد ترامپ از تحریم‌ ایران؟ پس‌لرزه‌های برکناری جان بولتون از سمت «مشاور امنیت ملی کاخ سفید» همچنان ادامه دارد و تحلیل‌ها و گزارش‌های مختلفی درباره ریشه این برکناری جنجالی منتشر می‌شود. رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌هایی، تمایل ترامپ برای عقبگرد از تحریم‌های ایران با هدف آغاز مذاکرات با تهران را دلیل اصلی اخراج جان بولتون از کاخ سفید توصیف کرده‌اند.

چگونه یک کسب و کار راه اندازی کنیم؟

چگونه یک کسب و کار راه اندازی کنیم؟

برای راه اندازی کسب و کار باید پیگیری اصول و معیارهایی را رعایت کنید.مهم تر از همه ، باید با خود به توافق برسید که از عهده این کار بر می آیید.برای کارافرین شدن به مجموعه ای از مهارت ها و ویژگیهای خاص نیاز داریم که شاید در دیگر مشاغل وجود چنین مهارتها و توانایی هایی چندان مهم نباشد.از طریق این مهارتها و توانایی ها میتوانید رویاهای خود را درباره ی کسب و کارتان به عمل درآورید.برای کارآفرین ، داشتن مهارت ارتباطی خوب خیلی ضروری و حیاتی است.شما در ارائه طرح های کسب و کار ، گزارش ها ، و نوشتن نامه های روزمره به مهارت ارتباطی سطح بالا نیاز دارید.همچنین داشتن مهارت ها و توانایی گفت و شنود فردی یا گروهی ضروری است.کارآفرین باید بتواند رهبر ، مذاکره کننده یا تشکیل دهنده یک تیم باشد.توانایی ایجاد رابطه شبکه ای ، یکی دیگر از مهارت های مورد نیاز برای هر کارآفرین است.به عنوان کارآفرین ، شما باید اعتماد به نفس زیادی داشته باشید.زیرا وقتی برای خودتان کار میکنید ، کس دیگری به شما نخواهد گفت که کارتان را به خوبی انجام داده اید و از شما قدردانی نخواهد شد.شما باید بتوانید ریسک پذیر باشید.یعنی بتوانید در صورت وجود احتمال پیروزی یا شکست در کارتان ، تصمیم بگیرید.آیا میتوانید بدون داشتن درامدی ثابت زندگی کنید؟آیا تا موقع به دست آوردن درامد کافی از کسب و کارتان میتوانید تحمل کرده ، هزینه های جاری زندگی را تامین کنید؟آیا میتوانید در کسب و کارتان حمایت خانواده و دوستانتان را نیز جلب کنید؟

مطالب مرتبط


گام 1 - اولین قدم در راه اندازی کسب و کار

اولین مسئله در راه اندازی کسب و کار آن است که تصمیم بگیرید چه نوع کسب و کاری را راه اندازی کنید.کسب و کار میتواند در زمینه تولید ، صنعت  ، کشاورزی ، مشاوره یا عرضه دیگر خدمات باشد.میتوانید کسب و کاری را که راه اندازی شده است بخرید یا فعالیت های آن را به شیوه و سلیقه خویش ادامه دهید.به طور کلی از خودتان بپرسید که دوست دارید چه کاری بکنید؟آیا میخواهید کالاها یا خدماتی را که دیگران نیز تولید و عرضه میکنند عرضه کنید یا کسب و کار شما کاملا متفاوت از فعالیت های دیگران خواهد بود؟آیا سرگرمی ها و علایقی دارید که قابل تبدیل و عرضه در بازار باشد.اینها مجموعه سوالی اند در موقع راه اندازی کسب و کار باید از خودتان بپرسید.

موفقیت آینده کسب و کار شما بیشتر به این دمرحله بستگی دارد ، یعنی مرحله تصمیم گیری در این مورد که چه کالا یا خدماتی را میخواهید به بازار عرضه کنید؟آیا ابتدا کالا یا خدمت مورد نظرتان را تولید میکنید پس از آن به دنبال بازار فروش آن میروید؟یا اینکه پس از بررسی و شناسایی نیاز بازار ، کالا یا خدمت مورد نظر را عرضه میکنید؟
پس میتوان گفت که برای تولید کالا یا عرضه خدمات در جامعه ، دو روش وجود دارد.راه اول این است که کالایی را تولید یا خدماتی را آماده عرضه به جامعه کنید و پس از آن به دنبال یافتن بازار برای محصول یا خدمات باشید.راه دوم این است که به وجود نیاز و کمبودی در بازار پی ببرید و سپس به دنبال تولید یا ارائه خدمات باشید.به روش اول ، رویکرد محصول محور و به روش دوم ، رویکرد بازار محور گفته میشود.

البته بدیهی است که کسب و کاری که بازار محور باشد ، موفقیت آمیز خواهد بود.پرسشی که در اینجا پیش می آید این است که پس ما چگونه و از چه راهی ایده کسب و کار را بیابیم؟

گام 2 - راه های یافتن ایده کسب و کار

اگر ایده خاصی برای راه اندازی کسب و کار ندارید ، میتوانید این ایده را از راههای زیر به دست آورید.

 • میتوانید به شهر ها و محله های دیگر سفر کنید و محصولات یا خدماتی را که در آن مناطق عرضه میشود به دقت بررسی کنید و امکان راه اندازی چنین کسب و کارهایی را در منطقه خود نیز بیازمایید .
 • از تبلیغات موجود در رسانه ها (رادیو ، تلویزیون ، روزنامه ها ، مجله ها و اینترنت) نیز می توانید ایده لازم را برای راه اندازی کسب و کار پیدا کنید.
 • از نمایشگاه های مختلف دیدن کنید و با محصولات و خدمات جدیدی که عرضه شده اند آشنا شوید.
 • اگر به اینترنت دسترسی دارید ، میتوانید هرزمان که بخواهید به آن رجوع کنید و از محصولات و خدماتی که در سرتاسر دنیا تولید و عرضه میشود نیز اطلاع یابید و امکان چنین کسب و کارهایی را در منطقه خویش بررسی کنید.
 • داشتن تجربه شغلی در کسب و کار نیز میتواند منجر به بروز ایده برای راه اندازی کسب و کار باشد.به عنوان مثال ، ممکن است مدتی در یک قنادی به کار مشغول شوید و دریابید که میتوانید محصولی را با کیفیتی بهتر و برتر از کارفرمایتان تولید کنید.در این صورت میتوانید تصمیم بگیرید که از کار قبلی دست بردارید و برای خود کسب و کاری را راه اندازی کنید.
 • از اخبار (به ویژه اخبار اقتصادی) منتشر شده در رسانه های جمعی ، مثل رادیو ، تلویزیون ، روزنامه ها و ملات نیز غافل نشوید.خیلی از تغییرات در سیاستها و خط مشی های دولت و قوانین کسب و کار می توانند منشا ایده هایی برای پیدایش کسب و کارهای جدید شوند.به عنوان مثال ، تصمیمات دولت و قوانین کسب و کار می توانند منشا ایده هایی برای پیدایش کسب و کار جدید شوند.به عنوان مثال ، تصمیمات دولت در زمینه خصوصی سازی بخشهای دولتی و واگذاری فعالیتهای دولتی به بخش خصوصی ، راه خوبی برای شناخت امکان کسب و کارهای تازه است.می دانید که در سالهای اخیر ، دولت اجازه فعالیتهای بانکی و بیمه ای را به بخش خصوصی داد و در پی آن ، فعالیتهای بانکی و بیمه ای بخش خصوصی آغاز شد

گام 3 - تعیین شکل کسب و کار

پس از پاسخ به این سوالات ، باید تصمیم بگیرید که شکل راه اندازی و اداره کسب و کارتان چگونه خواهد بود؟ تعیین شکل کسب و کار، یعنی اینکه میخواهید کسب و کارتان انفرادی باشد یا شراکتی با دیگران یا در قالب شرکت؟در تعیین شکل کسب و کار ، باید به مسئولین بالقوه قانونی و مالیاتی آن توجه شود.در این زمینه مشاوره با یک حسابدار یا کسی که با قوانین مالیاتی آشنا باشد ، ضروری است.

1 –  کسب و کار انفرادی : ساده ترین شکل کسب و کار ، به صورت انفرادی است،یعنی تنها یک شخص مالک کسب و کار باشد.هر چند که کارکنانی را هم استخدام کرده باشد.معمولا چنین کسب و کارهایی ، در زمره امور خدماتی جای می گیرند.امور مربوط به مالیات کسب و کارهای انفرادی تا حدی ساده است.با وجود این ، مسئولیت بالقوه قانونی آن تنها بر دوش یک نفر است.یعنی صاحب کسب و کار،به تنهایی و شخصا مسئولیت هرگونه بدهی و دیگر مسائل مربوط به کسب و کارش را بر عهده دارد.

2 – کسب و کار شریکی : مالکان کسب و کار شراکتی ، همان گونه که از نام آن پیداست ، 2 نفر یا بیشترند.این نوع کسب وکار نیز در زمینه موضوعات مسئولیتی و مالیاتی ، مشابه کسب و کار انفرادی است.معمولا گروه های حرفه ای چون حسابدار ، پزشکان و مهندسان چنین کسب و کارهایی را، راه اندازی میکنند.در هر صورت ، شرکای کسب وکار باید قرار داد مکتوب در باره ی نحوه ی راه اندازی و مالکیت آن تنظیم و امضاء کرده باشند.

3 – کسب و کار شرکتی : شرکتی کردن محصول یا خدماتتان موجب پوشش حمایت های قانونی از کسب و کارتان میشود.این مسئله به خصوص در زمینه کسب حمایت های مالی لازم است بخش های مختلف یا همکاری با دیگر شرکت ها مفید و سودمند است اما قواین مالیاتی شرکت ها کمی پیچیده اند.

گام 4 - انتخاب نام مناسب

تعیین اسم مناسب برای کسب و کار ، خیلی مهم و اساسی است.سعی کنید با بررسی های مختلف و توجه به نوع کسب و کارتان اسم مناسب و زیبایی را انتخاب کنید.در ضمن ، به خاطر داشته باشید که نمیتوانید نامهایی را که دیگران برای کسب و کارشان انتخاب کرده اند ، به کار برید.سادگی و زیبایی نام معمولا باعث جذب مشتری می شود.

گام 5 - افتتاح حساب بانکی

از نطر برنامه ریزی مالی و حسابداری نیز برای کسب و کار خود حساب بانکی جداگانه ای افتتاح کنید تا محاسبه هزینه ها و حساب سود و زیان به راحتی ممکن باشد و با هزینه ها و مخارج شخصی شما آمیخته نشود.

با ادامه این مقاله در پست های بعدی ، در خدمت شما عزیزان خواهیم بود

اطلاعات مطلب

 • دنیای کار
 • 591 بازدید
 • (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : امیر فتحی - یکشنبه, 12 نوامبر 17, 1:00 ب.ظ
 • کارآفرینی

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  حکیمه فولادپنجه - 2019/08/15 - 8:45 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.