ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه یک پریز جدید برای تلفن نصب کنیم؟

چگونه یک پریز جدید برای تلفن نصب کنیم؟

شاید برای شما هم پیش اومده در چینش دکوراسیون منزل یا محل کارتون نیاز به پریز تلفن در جایی داشته باشین که در آنجا پریزی نیست، یا سیم کشی طوری اجرا شده باشه که پریزها در جایی بدرد نخور نصب شده باشه.

در این حالت شاید شما نیاز داشته باشین که یک سیم کش برای انجام تغییرات به خونه یا محل کارتون بیاد تا تغییرات لازم رو انجام بده و شما متحمل هزینه ای بشین. ولی ما در این مطلب قصد داریم بهتون به صورت کاملا تصویری نصب یک پریز تلفن جدید جایی که شما نیاز دارین رو خدمتتون آموزش بدیم.

مطالب مرتبط


گام 1 - انتخاب محل مناسب برای نصب پریز یا جک تلفن

انتخاب محل مناسب برای نصب پریز یا جک تلفن

یک محل مناسب برای نصب پریز تلفن انتخاب کنید، توجه داشته باشید که میخواهید از پریز قدیمی خود به پریز جدید سیم کشی روکار انجام بدید پس محلی را انتخاب کنید که امکان سیم کشی وجود دارد و محیط منزل یا محل کار شمارو زیاد نامرتب نشان ندهد.

برای اجرای کار خود برنامه ای در ذهن خود طراحی کنید، آیا محل جدید که انتخاب کردید درها یا پایه های اتاق مانع سیم کشی نمی شوند؟ شما هم میخواهید مشکل خود را حل کنید و هم اتاقی منظم داشته باشید پس انتخاب محلی مناسب برای پریزتلفن اهمیت زیادی دارد.

انتخاب محل مناسب برای نصب پریز یا جک تلفن

شما می توانید با استفاده از متر فاصله پریز قدیمی تا پریز جدید را اندازه گرفته و از مقدار سیم لازم جهت انجام کارتون مطلع شوید، شما برای نصب پریز تلفن به دوپایه های فولادی نیز نیاز خواهید داشت. به یک فروشنده ابزار الکتریکی مراجعه کرده و وسایل مورد نیاز را تهیه کنید.

انتخاب محل مناسب برای نصب پریز یا جک تلفن

انتخاب پریز یا سوکت تلفن هم مهم است و بستگی به محل نصب و اتاق شما دارد اگر پریز تلفن توکار انتخاب کنید شاید نیاز به حفاری دیوار برای نصب باشد ولی راحت ترین راه انتخاب پریز سوکتی روکار است که نیاز به حفاری ندارد و نصب آن آسان است.

انتخاب محل مناسب برای نصب پریز یا جک تلفن

پریز روکار را در محلی که می خواهید نصب کنید قرار دهید با مداد سوراخ هایی که برای محکم  کردن پریز روی دیوار نیاز است علامت بزنید، حال نسبت به نوع دیوار شاید شما مجبور به سوراخ کردن دیوار باشید یا توسط یک پیچ گوشتی و پیچ و کمی قدرت عضله پریز را در محل خود محکم کنید.

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2017/12/wikichejoor.پریز-تلفن-1.mp4" loop="true" autoplay="true"][/video]

قاب روی پریز قدیمی را باز کنید شما سیم های وصل شده قدیمی را داخل پریز خواهید دید. معمولا خطوط تلفن توسط دو سیم هدایت می شوند که داخل پریز دو عدد پیچ خواهید دید که به هر کدام یک یا چندین سیم وصل است، اگر از پریز شما به پریزهای دیگر هم قبلا سیم رفته باشد، شاید سیم های زیادی داخل پریز مشاهده کردید ولی نگران نباشید فقط کافیست شما سیم جدید خود را که حاوی دو رشته سیم است لخت کرده و زیر پیچ های پریز محکم کنید.

انتخاب محل مناسب برای نصب پریز یا جک تلفن

سیم را از پریز قدیمی تا محل پریز جدید که قبلا در ذهن داشتید بکشید، شما می توانید از پایه های فولادی یا میخ های دو پایه برای محکم کردن سیم روی دیوار استفاده کنید.

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2017/12/wikichejoor.پریز-تلفن-2.mp4" autoplay="true" preload="auto" loop="true"][/video]

سیم تلفن را به پریز جدید وصل کنید. توجه کنید برای انتقال صدا و دیتا دو رشته سیم کافی می باشد پس رنگ هایی که در پریز قدیمی استفاده کردید در پریز جدید به پیچ پریز ببندید.

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2017/12/wikichejoor.پریز-تلفن-3.mp4" loop="true" autoplay="true" preload="auto"][/video]

پایان نصب پریز جدید، حال درپوش پریز را گذاشته و کار شما تقریبا تمام شده است.

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2017/12/wikichejoor.پریز-تلفن-4.mp4" loop="true" autoplay="true" preload="auto"][/video]

اگر مراحل به درستی انجام شده باشد. شما موفق شدید پریز تلفن را به جایی که دوست داشتید منتقل کنید، یک گوشی تلفن آورده و به پریز جدید وصل کنید و کار خودتان را تست کنید.

گام 2 - تعویض پریز خراب

تعویض پریز خراب

اگر به شکل بالا دقت کنید قسمتی از پریز خرابی دارد که اصطلاحا ما مخابراتی ها بهش میگیم اکسید شده، اگر شما هم در منزل خود چنین پریزی دارید بهتره که تعویض کنید. این خرابی باعث نویز و اختلال در خط اینترنت شما میشه و بهتره که تعویض بشه.

تعویض پریز خراب

سیمهای تلفن بعد از مدتی طبق شکل، در اثر رطوبت محیط و جریان الکتریکی دچار خرابی میشوند و بهتر است هنگام تعویض پریز، سیم تلفن نیز مقداری بریده شود و روکش سیم را برداشته تا سیم تازه سازی شود.

باز هم اشاره میکنم که برای خط تلفن فقط دو رشته سیم کافی می باشد و اگر سیم شما بیشتر از دو رشته دارد نسبت به تجربه خودم میگم که بهتره فقط از دو سیم استفاده کنین و بقیه سیم ها رزرو نگه داشته بشه.

تعویض پریز خراب

سیم های تلفن را به پریز جدید وصل کنید. توجه داشته باشید رنگ سیم ها را همانطور که از پریز قدیمی باز کردید به پریز جدید وصل کنید.

تعویض پریز خراب

درپوش پریز را گذاشته و فشار دهید. کار تعویض پریز خراب تمام شده است حالا شما می توانید از کیفیت بهتری برای مکالمه و اینترنت اینترنت بهره مند شوید.

تعویض پریز خراب

اگر شما قصد دارید گوشی تلفن و مودم را در یک محل استفاده کنید می توانید از اسپیلیتر استفاده کنید که یک طرف به خط تلفن وصل می شود و دارای دو خروجی است یکی برای گوشی تلفن و یکی برای مودم اینترنت شماست.

ممنونم بابت مطالعه این مطلب و هر سوالی داشتین در خدمتتون هستم.

اطلاعات مطلب

  • آموزشی و ارتباطی
  • 9,319 بازدید
  • blankblankblankblankblank (12 votes, average: 4,67 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : جلال صالحی - جمعه, 15 دسامبر 17, 6:06 ب.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب