ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه یک پدرومادر فرزندپرورمثبت شویم؟

چگونه یک پدرومادر فرزندپرورمثبت شویم؟

هنگامی که کودک نوپای خود به زمین می خورد یا فرزندتان کج خلق می شود ویا نوجوانان شما در تلاش برای گرفتن حکومت در خانه می شوند،به نظرمی رسد مثبت ماندن در مقابل این کارها دشوار باشد.

با این حال نتایج تحقیقات و مطالعات در مورد فرزند پروری مثبت ،نشان دهنده ی کودک سالم از نظر جسمی وعاطفی است.

پدر ومادرانی که کنترل تشویق،ترویج رفاه وشادی وموفقیت آفرینی در خانه را دارند،از نظر روانشناسی ،والدین فرزندپرورمثبتی هستند.

شیوه ی فرزند پروری مثبت با توانمند سازی،افزایش اعتماد به نفس،قدرت وحس شرکت در مهمانی ها و رفاه آنها، از راه سالم می باشد،که این شیوه تمام زندگی کودکان را هدایت خواهد کرد.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل فرزند پروری مثبت

مراحل فرزند پروری مثبت

نگرش خود را نسبت به رهبری در خانواده عوض کنید.به عنوان مثال ،به منظور تبدیل به یک پدر ومادر مثبت،شما نیاز به یک نگرش جدید در مورد زندگی ونقش خود به عنوان پدر ومادر دارید.به جای تمرکز جهت تنبیه بر گفتن "شما بچه های بد چه کار زشتی انجام دادید؟"،انجام درست کار را با صراحت به آنها توضیح دهید.

به عنوان مثال به جای گفتن"آیا تو اسباب بازی برادرت را دزدیدی؟"میتوانید بگویید"اگر شما می توانیدبه نوبت از اسباب بازی های همدیگر استفاده کنید." به همین آسانی!

مراحل فرزند پروری مثبت

فرزندان خود راقدرتمند سازید.این کار را باید ازکودکی آن ها شروع کنید.

به عنوان مثال یک کودک 3 ساله می تواند درپاک کردن ظروف به شما کمک کند .

همچنین آن ها را در تصمیم گیری خود شریک کنید.و از همان اول به آن ها مسئولیت پذیری و تصمیم گیری درست در مورد مسائل را آموزش دهید.اگر آن ها از کودکی مسئولیت زندگی خود را بپذیرند ، در بزرگسالی می توانند عواقب کارهای خود راکنترل کنند.

به عنوان مثال بجای اصرارکردن برای نوشیدن شیر به آن ها بگویید که آیا شیرت را در لیوان آبی میخوری یا لیوان قرمز.این انتخاب های ساده ،باعث پیش برد کارهایمان به صورت صحیح می باشد.

مراحل فرزند پروری مثبت

نشان دهید که کودکتان را باور دارید.

این کار باعث افزایش اعتماد به نفس آن ها می شود.همچنین با گفتن عباراتی مانند:با تشکر از تو که درتمیزی ظروف به من کمک کردی ،باعث تشویق او شده و می توانید موفقیت او را در آینده پیش بینی کنید.

حتی اگر آن ها آرزو هایی داشته باشند که شماآن ها را بعید بدانید، از آن ها حمایت کنید و به فرزندانتان بفهمانید که بدست آوردن یک ایده بهتر از فکر کردن به آن می باشد.

مراحل فرزند پروری مثبت

به کودکتان ارزش بدهید.

کودکان از طریق سوال پرسیدن ، همه ی مسائل را یاد می گیرند.به آن ها اجازه دهید به راحتی سوال هایشان را بپرسند.به بچه های خود برای ابراز بیانات ونظراتشان به صورت مناسب،آموزش دهید.

همچنین افکار ونظرات آنها را در مورد مسائل به وجود آمده بپرسید.این کار باعث احساس امنیت در کودکتان می شود.

مراحل فرزند پروری مثبت

به تغذیه ی کودکتان توجه کنید.

فرزندپروری مثبت به معنای کمک به کودکان خود از لحاظ توسعه ی روح وجسمشان می باشد.مصرف غذاهای سالم مانند:میوه های تازه ، سبزیجات، پروتئین وغلات سبوس دار درخانه به جای استفاده از غذاهایی با ارزش غذایی کمتر در بیرون ازخانه می باشد.

همچنین مقدار مصرف قند را برای کودکان محدود کنید.

مراحل فرزند پروری مثبت

منظور از فرزند پروری مثبت یعنی آموزش تعادل به آن ها می باشد.اعتدال ونظم وانضباط گاه به گاه ویا زیاده روی در آن ها،اشتباه می باشد.

اگر کودکانتان به حرف های شما توجه نداشته باشند ، با گفتن "اکنون ناراحت هستم ونیاز به 5 دقیقه برای آرام شدن دارم"می توانید اعمال آن ها راتنظیم کنید.

مراحل فرزند پروری مثبت

به یک پدر ومادر فعال تبدیل شوید.

برقراری ارتباط بطور منظم با فرزندان خود،یک اصل مهم می باشد.به عنوان یک خانواده زمان بیشتری را صرف فرزندانتان بکنید.به کودکانتان اجازه دهید تا با شما به مشورت بنشینند.اگر شما یا فرزندتان استدلالی برای کاری می کنید در مورد آن استدلال با همدیگر صحبت کنید.

هرگز در این حالت به آن ها نگویید که به اتاقشان بروند زیرا آن ها دراینصورت به تنهایی به مقابله با احساساتشان می پردازند. ولی شما می توانید در یک زمان مناسب با کودکانتان به صحبت در مورد احساساتشان بپردازید.

اطلاعات مطلب

  • تربیت فرزندان
  • 541 بازدید
  • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : عاطفه کریم نژاد - پنج‌شنبه, 13 آوریل 17, 4:34 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب