ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

سیزده + 2 =

بستن
بستن

چگونه یک وب سایت داینامیک بسازیم؟

چگونه یک وب سایت داینامیک بسازیم؟

آموزش ایجاد وب سایت داینامیک

مباحث این موضوع به گونه ای گسترده و متنوع هستند که فقط می توان به کلیت این موضوع پرداخت.

امروزه بسیاری از افراد می خواهند جلوه های وب پویا (مبتنی بر داده ها) ایجاد کنند ، معماری هایی که به راحتی می توانند مطالب جدید ، تجدید نظر و تعامل بازدید کنندگان را در خود جای دهند.

به عنوان مثال Wikichejoor یک وب سایت پویا (داینامیک) است. درحالیکه هدف پروژه‌های با کیفیت در دسترس همه افراد سخت کوش است، دست‌کم گرفتن آنچه در پایان یک کار چالش برانگیز اساسی است، به خصوص در موضوعات فنی هر پروژه آتی، اشتباه است.

حتی ساده‌ترین حضور وب پویا به مهارت‌های کافی در انواع رشته‌ها نیاز دارد.

در تحقق اهداف ضروری ، هیچ کس نمی تواند از طراحی پایگاه داده خوب منحرف شود.

آماده سازی خودمان در این رشته به تنهایی یک کار مهم (اما نه قطعی) است.

وقتی خلاصه ای از اهداف پروژه را در دست گرفتیم ، باید برای دستیابی به آنها ابزارهایی سالم را پیش بینی کنیم.

سپس ما بر اساس دیدگاهی برای معماری ایده آل پروژه ها ، زبان برنامه نویسی برای انتخاب داریم.

دید کلی از همان ابتدا مهمترین مهارت برای همه است.

مطالب مرتبط


گام 1 - ابزار ها و فرآیند ها

ابزار ها و فرآیند ها

ابزار ها و فرآیند ها

به این فکر کنید که چه نوع ابزار و فرآیندی اهداف شما را تحقق می بخشد.

از آنجا که هسته اصلی هرگونه حضور در وب پویا ، پایگاه داده آن و پردازش داده ها است ، اولین هدف مهم ما اتخاذ یک تصمیم دور دست در موتور دیتابیس است. این ایده خوبی نیست که امیدوار باشید به طور اتفاقی چنین تصمیمی را فقط با برخی از ظاهر، معقول ترین و ابتکاری انجام دهید.

  • هدف اساسی این تصمیم اول این است که پروژه خود را به شکلی برنامه ریزی کنیم (با ابزارها و موتورهای دیتابیس) که از طریق آینده نیازهای شما را پشتیبانی کند ، که در آن به دلیل تصمیمات اولیه صحیح ، تصمیم خود را بگیرید.

بطور مؤثر و بدون انسداد احتمالی بر پایه طرح اولیه خود را بسازید.

این بدان معناست که به عنوان مثال در حالت ایده آل ، موتور پایگاه داده ای که شما انتخاب می کنید ، کار ساده ای نیست یا به ظاهر ساده امروزی است.

از ابتدای آن باید حرکتی باشد که از تقاضای پردازش پایین دست شما پشتیبانی کند.

  • بعضی اوقات ملاحظات تجاری بیشتر بر چنین انتخاب هایی تأثیر می گذارد.

چه موتورهایی حضور پررنگ (و پرهزینه) دارند؟ چه موتورهایی در اجرای برنامه هایی که پروژه نهایی شما باید حفظ کند ، رایگان نیستند؟ به طور کلی ، الگویی که باید دنبال کنید این است که موتور خود را بر اساس یکی از دو حالت احتمالی انتخاب کنید.

  • برای انجام این کار ، ابتدا باید نیازهای اولیه جدول خود را مشخص کنید. یک فرد حرفه ای حتی نیازی به ساختن این نقشه نخواهد داشت (حتی اگر صدها یا هزاران جدول در آن دخیل باشد) ، زیرا آنها فوراً می بینند که آیا معماری و نیازهای آتی که برای حمایت از آنها نیاز دارند ، خوانده شده یا فشرده هستند.

سپس بر اساس این وضع کلی ، یک پایگاه داده مناسب را انتخاب خواهند کرد ، و شاید بیشتر بر اساس سلیقه و تجربه شخصی ، کار با ابزار توسعه نرم افزار مربوطه ممکن است پیش بینی کنند.

MySQL انتخاب معمول برای خواندن پیاده سازی های فشرده است. بسیاری از توسعه دهندگان برای پیاده سازی های فشرده و معتبر به پایگاه های داده مانند PostgreSQL نگاه می کنند.

ما با تحقیق دقیق و با ترسیم تجربیات صنعت توسعه نرم افزارهای عمومی ، تمایلات خود را نسبت به چنین ابزارهای حیاتی توسعه می دهیم.

به طور کلی می توان از هزینه های لازم جلوگیری کرد ، زیرا استقرار رایگان ابزارهای بسیار خوب در دسترس است.

آنچه ما به دنبال آن هستیم عملکرد در محیط های فشرده خواندن یا نوشتن ، قابلیت اطمینان ، سهولت و به حداقل رساندن مدیریت و ادغام آماده با ابزارهای توسعه نرم افزاری آینده است.

گام 2 - انتخاب نرم افزار مناسب

انتخاب نرم افزار مناسب

انتخاب نرم افزار توسعه مناسب

در انتخاب ابزارهای توسعه نرم افزار دو الگوی وجود دارد.ظاهرا برخی نرم افزارها برای توسعه آسان ساخته شده اند اما زمانی که پیچیدگی توسعه افزایش پیدا میکند این نرم افزار ها ناکارامد هستند.

اگر بخواهید کاری فراتر از آنچه در نرم افزار های توسعه راحت و سریع مانند ترکیب پارامتر زبان یا ترجمه در URL های ایجاد شده پویا انجام دهید ، ممکن است دستیابی به ابزارهای "آسان" آنقدر سخت تر باشد که ممکن است نیاز به مهارت های برنامه نویسی بسیار پیچیده ای داشته باشد.

الگوی آسان را در انجام کارهای پیچیده تر استفاده نکنید. ما باید برای ساخت پروژه های خوب به ابزارهای خود مسلط باشیم. این کار دسترسی به ابزارهای ساده و پیشرفته را برای ما آسان می کند.

تله توسعه "آسان" به طور کلی شامل محدودیت هایی است که برای غلبه بر تحولات اجتناب ناپذیر پروژه ها بسیار پر هزینه می شوند.

انواع عظیمی از چنین ابزارهایی به طور کلی بوجود می آیند و ظاهراً چنین نیازهایی را برآورده می کنند.

اما الگوی ماندگاری ابزار به یک واقعیت ظاهری برای دستیابی به این هدف لطمه میزند. بنابراین ، به طور کلی متوجه می شویم که پیشرفته ترین و قدرتمندترین ابزارها ، پیروی از الگوهای خوب (یا در دسترس بودن اشیاء و کتابخانه ها) ، نه تنها مانع های عملی اجتناب ناپذیر ابزارهای ساده را کاهش می دهد ، بلکه به همین ترتیب "رسیدن به آنجا" روشی بسیار ساده تر را نیز کاهش می دهد.

وقتی دامنه ابزارهای موجود را مورد بررسی قرار می دهیم ، به طور کلی مدلهای کمتری در مفاهیم توسعه اولیه ارائه می شوند و توسط ابزارهای بعدی بوجود آمده مفاهیم بهتری ارائه می شوند (یا آنها فرصتی برای گذراندن در بازارهایی که قبلاً برنده شده اند) نخواهند داشت.

اگر ابزاری را با ظاهراً آسان انتخاب کنیم ، آنچه ما به دنبال آن هستیم الگویی برای توسعه است که هم کاربردی و هم بدون انسداد نهایی است. پارادوکس برای neophyte ، سختی دیدن مسیری است که می توان مانع برنامه نویسی برای مجموعه ابزارهای معقول شود.

برخی معتقدند بهترین ابزارها از نظر رویکرد پروژه قدرتمندترین و کمترین میزان محدودیت هستند. آزادی در توسعه آنچه می خواهید و به آن نیاز دارید ، اغلب به معنای شکستن مدل کلی ابزارهای ظاهراً ساده است ، سپس چالش هایی است که می تواند مغز مهندسین نرم افزار و پرمخاطب ترین نرم افزارها را بشکند ، زیرا موفقیت در چنین موضوعی به معنای درست کردن "ساده" است.

مدل کاری را انجام دهید که محدودیت محلی نداشته باشد.

آیا برای مثال " Ruby " ابزاری آسانتر از بنیادی ++C یا C# است؟ خیر، به ویژه اگر مجبور شوید مدل ساده Ruby  را بشکنید تا عملکرد حیاتی را ارائه دهد. مانند Ruby ، GCC برای لینوکس و OSX رایگان است.

Ruby همچنین برای OSX عرضه می شود - فقط باید آن را در سیستم خود پیدا کنید.

از میان ابزارهای گفته شده ، انتخاب شخصی من Ruby است. از میان ابزارهای واقعاً پیشرفته ، ++C و C# بسیار برتر در آینده حاکم خواهند شد.

و حقیقت این است که ، اینها تنها وسیله نقلیه برای توسعه بدون مانع هستند.

بنابراین به صورت جدی مطالعه کنید.

زیرا صرفنظر از راهی که شما انتخاب می کنید ، باید نه تنها بر ابزارهای خود ، بلکه بر روی مدل های بالقوه محدودکننده ای که ممکن است این ابزارها در نهایت شما را با آن روبرو کنند ، تسلط داشته باشید.

روبی احتمالاً بسیار منظم تر از همه همسالان "آسان" خود است. ++C ابزاری برای تعالی بدون علامت است.

و در حقیقت ، گورستان های فصلی پروژه های بی پروا را با دشواری بسیار کمتری از آنچه که ممکن است اهداف خود را با یک ابزار آسان پیش بینی شده انجام دهید ، رقم خواهند زد.

در پایان ، توسعه دهندگانی که از این موضع آگاه نیستند ، مقداری هزینه می پردازند: یا گزینه اصلی "آسان" را انتخاب می کنند ، یا کمتر نگران فشار پیچیده ترین این ابزار هستند.

در حالت دیگر ، شما به اشیاء سریع CGI تسلط دارید ، توپ را بگیرید و اجرا کنید.

مفاهیم عظیم اغلب با کمی کد اجرا می شوند. بله ، ابزارهای مختلف ادعای مشابهی را ایجاد می کنند ، اما با انتزاع مشکل ظاهری از ما به گونه ای که انحراف از الگوی معمولی مفرد آنها علاوه بر معلولیت عملکردی که در ++C برطرف می شود ، چالش های مهندسی بسیار سختی را ایجاد می کند.

گام 3 - بررسی الگوها

بررسی الگوها

بررسی الگوهای در حال توسعه:

در جریان حل این سؤالات ، ناگزیریم که الگو یا الگوهای اساسی در حال پروژه های در حال توسعه در اطراف خود را بررسی کنیم.

در مقایسه با دیگران ، این به معنای گفتن بهترین ادبیات برای ابزارهایی است که می خواهیم مقایسه کنیم ، و دست کم ارائه مفهوم خود به شکلی که ممکن است در مجموعه مشخصی از ابزارها قرار بگیرد.

قبل از انتخاب Ruby به عنوان مثال ، ممکن است کتابهای حیاتی مانند "زبان برنامه نویسی Ruby" و "توسعه سریع وب با Rails " را انتخاب کنید.

مطالعه اولیه شما نه تنها باید به اندازه کافی بر ابزارها تسلط یافته باشد بلکه باید تصور کنید که چگونه می توانید به آنجا برسید - چگونه می توانید با ابزاری که شما انتخاب می کنید عملکرد دلخواه را فراهم کنید.

این یک کار ترسناک برای مبتدیان است. اگر می خواهید یک محیط توسعه ظاهراً آسان را با بهترین ها مقایسه کنید ، باید بهترین ابزارهای C را نیز ارزیابی کنید.

اگر واقعاً یک مهندس فصلی هستید، می خواهید C را برای آزادی آن از محدودیت انتخاب کنید.

آیا C واقعاً دشوارتر است؟ خیر. ترکیب ها همان ها هستند. در پایان ، شما باید استاد در بیان همان کارکردها باشید؛ و در حقیقت ، خانواده C زبانهای بسیار عالی هستند.

نکته دشوار درست کردن دریچه ای در C++ و قرار دادن دستان خود بر روی مدلهایی است که ممکن است برای ساختن آنها نیاز داشته باشید.

یک شروع عالی تقریباً از 15 سال قبل مؤلفه های اصلی FastCGI بود که در Borland C++ Builder  وجود داشت - احتمالاً هنوز هم C++ برای ویندوز بهترین است.

حتی C می تواند با چنین رویکردهای شی گرا بسیار فراتر رود ، زیرا مدل کلی عملکرد پایدار در چیزهایی است که شما با آنها کار می کنید.

کار شما بسیار آزادتر از آن است که بتواند مثلاً در Ruby باشد ، هر زمان که بتوانید از مدل Ruby در روش خود استفاده کنید و یا از آن فراتر بروید.

از طرف دیگر ، تکنیک های مختلف باعث تسریع کار زیادی برای نئوفیت می شود ، در صورتی که پروژه متناسب با قالب کلی Ruby and Rails باشد.

به عنوان مثال مقررات امنیتی احتیاطی را معرفی کنید ، با این وجود در تمام رابط های روبی شما به رسمیت شناخته شده است ، و نکته بعدی که می دانید ، در حال نوشتن هزار سطر از کد تولید Ruby به صورت خودکار برای هر جدول هستید که برنامه شما پردازش می کند.

آیا این آسان است؟ خوب ، من این کار را با یک ویرایشگر ویندوز به نام NoteTab Pro انجام می دهم که روی پروژه های Ruby ساکن سیستم OSX کار می کند.

ماکروهای پیشرفته ، تجدید نظرهای من را در یک ثانیه انجام می دهند و هزاران کد را تقریباً دو برابر می کنند.

با این وجود ، این مربوط به عملکردی ساده و اساسی است که یک پروژه محدود به آن است.

واقعیت این است که در C ++ ما می توانیم اشیاء خودمان را بنویسیم که این وظایف را بطور جهانی انجام می دهند - شما هرگز نیازی به تکرار این روند ندارید.

بنابراین این معاملات است. در پایان ، شی گرا بودن C قوی تر و کارآمد تر است. این بدان معنی است که کمترین کار نیز انجام می شود.

گام 4 - تسلط به HTML و CSS

تسلط به HTML و CSS

تسلط به HTML و CSS

مهم نیست که از کدام ابزار برنامه نویسی استفاده کنید ، هیچ راهی برای جلوگیری از وابستگی و  تسلط معقول به HTML و CSS وجود ندارد. به طور کلی ، توسعه دهندگان برای مواد حیاتی به W3C.org اعتماد می کنند.

اطلاعات مطلب

  • Blog
  • 271 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - شنبه, 11 ژانویه 20, 10:40 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب