ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه یک نام مناسب برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟

چگونه یک نام مناسب برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟

در دنیای امروز ارتباط با دیگران به ضرورتی انکار ناپذیر مبدل شده است. در این میان وجود یک وبسایت جهت ارتباط با مخاطبی که شما مد نظر دارید کمک شایانی برای رسیدن به اهدافتان نظیر فروش، بازاریابی و یا شناساندن حوزه کاری شما می کند. اولین قدم در ایجاد یک وبسایت مشخص کردن نام آن می باشد. در ادامه به چند مشخصه که رعایت کردن آنها موجب کارایی بالاتر و جذب بازدید کننده بیشتر می شود، می پردازیم.

 

 

مطالب مرتبط


گام 1 - انتخاب نام مناسب برای سایت

انتخاب نام مناسب برای سایت

چند کلمه کلیدی که بیانگر حوزه کاری وبسایت شما باشد، انتخاب کنید. سپس با در کنار هم قرار دادن آن کلمات یا معادل آنها نام مورد نظر وبسایت خود را پیدا کنید. پس از این مرحله نوبت به مشخص کردن حوزه کاری و جغرافیایی وبسایت شما می رسد. در این مرحله شما می بایست از بین پسوندهای رایج com، net، info، ir و غیره، پسوندی را که در مشخص کننده حوزه کاری و جغرافیایی شما می باشد، انتخاب نمایید.

 

نام وبسایت بهتر است طوری انتخاب شود که بازدید کننده قبل از ورود به وب سایت در ذهن خود بتواند محدوده کاری سایت را تجسم کند.

ترجیحاً از انتخاب نامهای بیش از ۲ کلمه خودداری کنید.

 

انتخاب نام مناسب برای سایت

نام سایت را طوری انتخاب کنید که آینده کاری شما را محدود نکند. برای مثال در صورتی که شما در نظر دارید یک سایت در خصوص فروش کتابهای مهندسی ساختمان دایر کنید، در صورتی که در آینده به هر علتی بخواهید حوزه کاری خود را به فروش کتابهای مهندسی مکانیک گسترش دهید، اگر در ابتدا نامی انتخاب کنید که فقط شما را محدود به کتب مهندسی ساختمان کند، این کار میسر نخواهد بود.

 

انتخاب نام مناسب برای سایت

در آخر اگر بازهم به هر علتی نتوانستید نام مورد نظر خود را که توسط کسی ثبت نشده باشد، پیدا کنید، می توانید از نام وبسایتهایی که در حوزه کاری شما وجود دارند و برای فروش گذاشته شده اند، استفاده کنید. این کار تجارت پر سودی است. شما هم می توانید با پرداخت مبلغ ناچیزی چند دامنه که به نظرتان آینده خوبی دارد، به نام خود ثبت کنید و منتظر باشید تا یک مشتری با مبلغ مناسبی آن را از شما خریداری کند.

 

اطلاعات مطلب

  • مالی و تجاری
  • 378 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 3,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی فریادی - سه‌شنبه, 03 ژانویه 17, 9:10 ق.ظ
  • تجاری

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب