ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یازده + هفت =

بستن
بستن

چگونه یک مربی دلفین شوید؟

چگونه یک مربی دلفین شوید؟

به عنوان یک مربی دلفین، شما مسئول نگه داشتن دلفین های اسفبار سالم، تحریک شده و فعال خواهید بود. شما نیاز به تغذیه دلفین ها، تمیز نگه داشتن مخازن و آموزش آنها برای سرگرمی جمعیت دارید. اگرچه اسلحه دلفین ها را می توان به عنوان یک نوع سرگرمی عمومی مورد استفاده قرار داد، آنها همچنین می توانند برای حفاظت از دلفین ها و دیگر حیوانات دریایی مورد استفاده قرار گیرند. برای داشتن یک مربی موفق دلفین، شما باید زمینه تحصیلی در علوم رفتاری و زیست شناسی، تجربه و آموزش لازم و تمایل به سختی کار داشته باشید.

مطالب مرتبط


گام 1 - درک نقش

 درک نقش

مرحله 1 : درک فرصت های شغلی نقش

مربیان دلفین اغلب ساعت ها کار می کنند و اغلب با حیوانات در آب هستند ویا در حال صحبت کردن وآموزش جمعیت هستند.این حرفه ای است که برای همه ساخته نشده است. این زمینه رقابتی است و شما باید در میان متقاضیان خود را متمایز کنید. میانگین حقوق و دستمزد برای مربیان دلفین متفاوت است. حقوق برای موقعیت های ابتدایی می تواند بین 18000 تا 20000دلار باشد. بسیاری از مربیان دارای منبع درآمد دوم هستند تا به آنها کمک کند تا از لحاظ مالی پایدار باشند. به عنوان یک مربی، تجربه بیشتر موجب  بالاتر بودن حقوق شما خواهد بود. مربی با تجربه 8 تا 12 ساله می تواند 25 تا 40 هزار دلار در سال داشته باشد. بسیاری از مربیان در این حرفه با عشق به کار با دلفین ها و فرصتی برای ایجاد روابط طولانی مدت با آنها زندگی می کنند.

 درک نقش

مرحله 2 : از انتظارات نقش یک مربی دلفین مطلع شوید.

به عنوان یک مربی روز کاری معمول شما ممکن است شامل تهیه وعده های غذایی دلفین، تغذیه آنها و تمیز کردن مخازن آنها باشد. دلفین ها حداقل سه وعده غذا در روز نیاز دارند: صبح، ظهر و بعد از ظهر. مربیان باید همه ویتامین ها و داروهای لازم  را به منظور ارزیابی روزانه دلفین در ابتدای هر روز کاری وهم چنین ارزیابی کل بدن دلفین و نیازهای پزشکی آنها انجام دهند. شما همچنین باید از طریق تمرینات، پستانداران دریایی را از لحاظ جسمی و روانی تحریک کنید. به عنوان یک مربی، شما باید با مشتاق و پر انرژی باشید که با دلفین ها کار کنید تا رفتارهای موجود و جدید را با دلفین ها تجربه کنید. اگر شما در یک مرکز تحقیقاتی کار می کنید، دلفین ها را مشاهده و مطالعه می کنید و اگر شما در مرکز سرگرمی کار می کنید، ممکن است مهارت و رفتار دلفین را به یک جمعیت نشان دهید.

 درک نقش

مرحله 3 : در نظر گرفتن جوانب مثبت و منفی نقش.

هر چند که هر کودکی که در نمایش دلفین حضور داشته باشد ممکن است در مورد یک مربی دلفین فکر کند، اما در واقع، می تواند یک شغل پرتلاش باشد. شما باید با طرز تمیز کردن و نگهداری تانک های بزرگ که در آن دلفین ها زندگی می کنند آشنا شوید که در طول ماه های گرم تابستان کار خواهید کرد. از آنجا که شما با حیوانات پویا و بسیار هوشمند کار خواهید کرد، باید برنامه خود را با توجه به نیازهای دلفین ها تطبیق دهید، بنابراین ممکن است ساعت کاری نامنظم داشته باشید. شما هم چنین ممکن است در تعطیلات کار کنید، زیرا دلفین ها نیاز به مراقبت مداوم دارند. با این حال، بسیاری از جوانب مثبت بودن یک مربی دلفین، مانند رابطه طولانی مدت که شما با دلفین ها ایجاد می کنید و فرصت کار کردن با دلفین ها به صورت روزانه، وجود دارد. شما همچنین می توانید در کنار یک تیم از مربیان کار کنید و در مورد دلفین ها یاد بگیرید.

گام 2 - دریافت آموزش و پرورش ضروری

 دریافت آموزش و پرورش ضروری

مرحله 1 : در دوره های علوم و ریاضیات دبیرستان خوب عمل کنید.

برای آماده شدن به منظور کار حرفه ای خود، باید تلاش کنید که در کلاس های زیست شناسی خود در دبیرستان و هم چنین کلاس های ریاضی خود به خوبی کار کنید. اگر دبیرستان شما کلاس های علوم زیستی حیوانی را ارائه می دهد، باید در آنها ثبتنام کنید و سعی کنید امتیازات بالا در این کلاس ها را بدست آورید. پس زمینه قوی در رشته های علمی و ریاضی کمک می کند تا در دوره ی کارشناسی خود موفق شوید.

 دریافت آموزش و پرورش ضروری

مرحله 2 : دریافت مدرک لیسانس در زیست شناسی، زیست شناسی دریایی و یا علوم حیوانات.

اگر چه برخی موقعیت های آموزش دلفین در سطح مقدماتی ممکن است دیپلم دبیرستان را بپذیرند، با این حال آموزش پیشرفته تر از طریق مدرک کارشناسی می تواند شانس خود را برای قرار دادن موقعیت خوب به عنوان یک مربی بهبود دهد.

بسیاری از مربیان دارای مقطع کارشناسی در رشته زیست شناسی، زیست شناسی دریایی، روانشناسی یا رفتار حیوانات / علوم حیوانات هستند. یک دوره چهار ساله در رشته مرتبط با علوم طبیعی به شما یک نقطه شروع خوب از نظر تخصص و دانش لازم برای یک مربی دلفین موثر خواهد بود.

یک برنامه سالیانه از طریق کالج مامان حرفه ای دریایی واقع در فلوریدا وجود دارد که در کلاس درس و تجربه دستکاری در آموزش دلفین تمرکز دارد.  هم چنین یک برنامه دو ساله در کالفیفرنیا وجود دارد که تمرکز بر آموزش حیوانات عجیب از جمله آموزش دلفین است.

 یک برنامه آموزشی ویژه برای آموزش حیوانات می تواند منجر به موفقیت بیشتر در اشتغال شود.

 دریافت آموزش و پرورش ضروری

مرحله 3 : بررسی کنید که باغ وحش یا آکواریوم محلی شما برنامه های داوطلبانه یا کارآموزی در آموزش حیوانات داشته باشد.

شما همچنین باید با تجربه داوطلبانه یا تجارتی در حیوانات خانگی، آکواریوم، کلینیک دامپزشکی، مرکز توانبخشی حیات وحش یا مرکز حیوانات، تجربه بیشتری در رابطه با حیوانات کسب کنید. شما می توانید این کار را در طول سال های دبیرستان یا دوره مدرک کارشناسی خود شروع کنید. گرفتن تجربه دست اول در محیط کاری می تواند به شما در درک بهتر وظایف و مسئولیت های لازم در هنگام کار با حیوانات کمک کند. این به شما فرصتی برای تعیین اینکه آیا صبر، استقامت و اعتماد به نفس لازم برای یک مربی دلفین را دارید، به شما ارائه می دهد. همچنین، داوطلبانه یا کارآموز نیز به شما امکان ایجاد روابط و ارتباط با افرادی که در این زمینه کار می کنند را می دهد. به یاد داشته باشید اکثر کارآموزان مجاز به برقراری ارتباط مستقیم با حیوانات نیستند و اغلب مجاز به مشاهده و کمک هستند، اما هیچ کاری در دست ندارند. در صورت امکان، برنامه های داوطلبانه را که به طور خاص به تمرینات دلفین تمرکز می کنند، دنبال کنید، زیرا این کار شما را به عنوان اهداف حرفه ای خود دنبال خواهد کرد.

 دریافت آموزش و پرورش ضروری

مرحله 4 : خود را در نظر بگیرید. 

در بسیاری از موقعیت هایSCUBA  با در نظر گرفتن گواهینامه آموزش دلفین، انتظار می رود که شناگر قوی باشید، زیرا شما اغلب با دلفین ها در آب کار می کنید و می تواند مهارت های انعطاف پذیر و قوی SCUBA شما را از سایر متقاضیان بالا ببرد.  شما می توانید یک برنامه صدور گواهینامه اسباب بازی را ساده کنید یا دوره های اضافی را برای تبدیل شدن به یک غواص استاد اسباب بازی بگیرید. اکثر برنامه ها ترکیبی از یادگیری، تست و آموزش های کلاس درس با تجهیزات اسکوبی در یک استخر یا یک محل آبی باز است. همچنین بعضی از برنامه های ناوبری و کمک های اولیه را ارائه می دهند که  زمانیکه شما درCPR  آموزش یک مامور دریایی کار می کنید، می تواند مفید باشد. بسیاری از امکانات آموزشی دلفین به عنوان بخشی از روند استخدام به شما یک آزمون شنا می دهد و برخی از امکانات فقط در استخدام مربیانی با گواهینامه SCUBA  موثر خواهند بود.

 دریافت آموزش و پرورش ضروری

مرحله 5 : بر مهارت های مکالمه عمومی خود تمرکز کنید.

انتظار می رود که به عنوان یک مربی دلفین به عموم مردم درباره این حیوانات و رفتار آنها  آموزش دهید. شما باید مهارت های  زبان عمومی قوی داشته باشید و راحت هر روز در مقابل یک جمعیت صحبت کنید. بهبود مهارت های گفتاری عمومی شما باعث می شود که اطمینان حاصل شود که می توانید با افراد و همچنین دلفین ها ارتباط برقرار کنید. بسیاری از برنامه های تخصصی در آموزش دلفین دوره های آموزشی عمومی را به عنوان یک گزینه ارائه می دهند. شما همچنین می توانید یک کلاس سخنرانی عمومی در کالج یا دانشگاه خود را به منظور پر کردن مهارت های خود ترتیب دهید.

 دریافت آموزش و پرورش ضروری

مرحله 6 : ایده آل از لحاظ جسمی.  

آمادگی جسمانی، جزء مهمی از مربیگری است؛ زیرا شما باید هر روز به اندازه کافی آماده برای کار در محیط آبزی باشید. علاوه بر داشتن شناگری قوی، شما همچنین باید یک تمرین ورزشی که شامل آموزش قلبی و استقامت باشد را حفظ کنید. به عنوان یک مربی، شما باید بتوانید با خواسته های روزانه خود در نقش خود کنار بیایید و به راحتی خسته یا ناراحت نشوید. شما ممکن است علاوه بر آموزش قلب و قدرت بخواهید شنا کردن را به روش معمول تمرین هفتگی خود اضافه کنید. این اطمینان حاصل خواهد کرد که شما در سطح ثابت تناسب اندام مناسب برای نقش مربی دلفین هستید.

گام 3 - یافتن موقعیت

 یافتن موقعیت

مرحله 1 : به سازمان مربیان پستاندار دریایی ملحق شوید.

به عنوان عضو سازمان مانند انجمن آمریکایی (AAZK) و یا انجمن بین المللی مربیان حیوانات دریایی(IMATA) ، شما قادر خواهید بود به خبرهای جاری و ادبیات مربوط به آموزش حیوانات و کارگاه های آموزشی ادامه دهید تا دانش و تخصص خود را بهبود ببخشید.همچنین  انجمن یک فرصت عالی برای شبکه سازی و ارتباط با دیگر مربیان و کارفرمایان بالقوه است.

 یافتن موقعیت

مرحله 2 : درخواست برای موقعیت های ابتدایی در یک مرکز آموزشی.

هنگامی که تحصیلات لازم و تجربه کافی را دارید، ممکن است شروع به اعمال موقعیت های ابتدایی کنید. بسته به علاقه تان، شما ممکن است در یک مرکز تحقیقاتی درخواست دهید، بنابراین شما می توانید با مطالعات علمی با دلفین ها ارتباط برقرار کنید و مشاهده کنید یا ممکن است در یک مرکز تفریحی که در آن رفتارهای دلفین را به جمعیت نشان می دهد و اطلاعات را در مورد دلفین ها با مردم به اشتراک بگذارید، مشغول شوید. به خاطر داشته باشید موقعیت های سطح بالا می تواند رقابتی باشد، بنابراین برای چندین موقعیت باز در یک بار اعمال می شود. اطمینان حاصل کنید رزومه و جلد خود  از جمله آموزش و پرورش، تجربه داوطلب و کارآموز خود، و مهارت های شنا قوی خود را به نمایش مجموعه مهارت های قوی خود بگذارید.

 یافتن موقعیت

 مرحله 3 : در نظر بگیرید که از طریق کارآموزی یا برنامه داوطلبانه برای یک موقعیت استفاده کنید. 

بسیاری از برنامه های داوطلبانه و کارآموزی می توانند منجر به موقعیت تمام وقت شوند، بنابراین نگران نباشید از موقعیت های موجود خود به نفع خود استفاده کنید. اگر در کار خود از طریق کارآموزی یا برنامه داوطلب اعتماد دارید و موقعیتی باز است، اجازه دهید سرپرست شما بداند که شما به شدت علاقه مند به کار در مرکز به عنوان یک مربی کامل هستید.

 یافتن موقعیت

مرحله 4 : آماده باشید که مربیان ارشد را بیشتر ببینید و یاد بگیرید.

هنگامی که موقعیت خود را در سطح پایینی قرار می دهید، تمرین کردن با مربیان با تجربه تر و شروع تمرینات فراوان، قبل از اینکه بتوانید تمرینات عمیق تری با دلفین ها انجام دهید، شروع خواهید کرد. تماشا و یادگیری از آموزش عالی تر خواهد شد که با شخصیت های هر دلفین آشنا شوید و روش های مختلف آموزش را با توجه به نیازهای دلفین یاد بگیرید. پس از چندین هفته تمرین، با نحوه تغذیه دلفین تحت نظارت مربیان ارشد آشنا شده و با دلفین ارتباط برقرار می کنید. با گذشت زمان، به شما آموزش داده خواهد شد که چگونه با دلفین ها از طریق سیگنال های دستی ارتباط برقرار کنید. هنگامی که شما به عنوان یک مربی دلفین ارشد می شوید، می توانید دلفین ها را در رفتارهای جدید تربیت کنید و تعامل عمومی با دلفین ها را تسهیل کنید. سرعت کار شما به عنوان یک مربی دلفین بستگی به تجربه گذشته شما، میزان راحتی شما با دلفین ها و سطح اعتماد به نفس و مهارت های شما به عنوان یک مربی دارد.

اطلاعات مطلب

  • مراقبت
  • 1,813 بازدید
  • blankblankblankblankblank (8 votes, average: 4,25 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - یکشنبه, 25 مارس 18, 5:47 ق.ظ
  • دریافت فایل
  • wikihow

دیدگاه کاربران

  1. فاطمه کاشانی - 2019/12/08 - 11:25 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب