گام 1 - درک نقش

 درک نقش

مرحله 1 : درک فرصت های شغلی نقش

مربیان دلفین اغلب ساعت ها کار می کنند و اغلب با حیوانات در آب هستند ویا در حال صحبت کردن وآموزش جمعیت هستند.این حرفه ای است که برای همه ساخته نشده است. این زمینه رقابتی است و شما باید در میان متقاضیان خود را متمایز کنید. میانگین حقوق و دستمزد برای مربیان دلفین متفاوت است. حقوق برای موقعیت های ابتدایی می تواند بین 18000 تا 20000دلار باشد. بسیاری از مربیان دارای منبع درآمد دوم هستند تا به آنها کمک کند تا از لحاظ مالی پایدار باشند. به عنوان یک مربی، تجربه بیشتر موجب  بالاتر بودن حقوق شما خواهد بود. مربی با تجربه 8 تا 12 ساله می تواند 25 تا 40 هزار دلار در سال داشته باشد. بسیاری از مربیان در این حرفه با عشق به کار با دلفین ها و فرصتی برای ایجاد روابط طولانی مدت با آنها زندگی می کنند.

 درک نقش

مرحله 2 : از انتظارات نقش یک مربی دلفین مطلع شوید.

به عنوان یک مربی روز کاری معمول شما ممکن است شامل تهیه وعده های غذایی دلفین، تغذیه آنها و تمیز کردن مخازن آنها باشد. دلفین ها حداقل سه وعده غذا در روز نیاز دارند: صبح، ظهر و بعد از ظهر. مربیان باید همه ویتامین ها و داروهای لازم  را به منظور ارزیابی روزانه دلفین در ابتدای هر روز کاری وهم چنین ارزیابی کل بدن دلفین و نیازهای پزشکی آنها انجام دهند. شما همچنین باید از طریق تمرینات، پستانداران دریایی را از لحاظ جسمی و روانی تحریک کنید. به عنوان یک مربی، شما باید با مشتاق و پر انرژی باشید که با دلفین ها کار کنید تا رفتارهای موجود و جدید را با دلفین ها تجربه کنید. اگر شما در یک مرکز تحقیقاتی کار می کنید، دلفین ها را مشاهده و مطالعه می کنید و اگر شما در مرکز سرگرمی کار می کنید، ممکن است مهارت و رفتار دلفین را به یک جمعیت نشان دهید.

 درک نقش

مرحله 3 : در نظر گرفتن جوانب مثبت و منفی نقش.

هر چند که هر کودکی که در نمایش دلفین حضور داشته باشد ممکن است در مورد یک مربی دلفین فکر کند، اما در واقع، می تواند یک شغل پرتلاش باشد. شما باید با طرز تمیز کردن و نگهداری تانک های بزرگ که در آن دلفین ها زندگی می کنند آشنا شوید که در طول ماه های گرم تابستان کار خواهید کرد. از آنجا که شما با حیوانات پویا و بسیار هوشمند کار خواهید کرد، باید برنامه خود را با توجه به نیازهای دلفین ها تطبیق دهید، بنابراین ممکن است ساعت کاری نامنظم داشته باشید. شما هم چنین ممکن است در تعطیلات کار کنید، زیرا دلفین ها نیاز به مراقبت مداوم دارند. با این حال، بسیاری از جوانب مثبت بودن یک مربی دلفین، مانند رابطه طولانی مدت که شما با دلفین ها ایجاد می کنید و فرصت کار کردن با دلفین ها به صورت روزانه، وجود دارد. شما همچنین می توانید در کنار یک تیم از مربیان کار کنید و در مورد دلفین ها یاد بگیرید.

گام 2 - دریافت آموزش و پرورش ضروری

 دریافت آموزش و پرورش ضروری

مرحله 1 : در دوره های علوم و ریاضیات دبیرستان خوب عمل کنید.

برای آماده شدن به منظور کار حرفه ای خود، باید تلاش کنید که در کلاس های زیست شناسی خود در دبیرستان و هم چنین کلاس های ریاضی خود به خوبی کار کنید. اگر دبیرستان شما کلاس های علوم زیستی حیوانی را ارائه می دهد، باید در آنها ثبتنام کنید و سعی کنید امتیازات بالا در این کلاس ها را بدست آورید. پس زمینه قوی در رشته های علمی و ریاضی کمک می کند تا در دوره ی کارشناسی خود موفق شوید.

گام 3 - یافتن موقعیت

 یافتن موقعیت

مرحله 1 : به سازمان مربیان پستاندار دریایی ملحق شوید.

به عنوان عضو سازمان مانند انجمن آمریکایی (AAZK) و یا انجمن بین المللی مربیان حیوانات دریایی(IMATA) ، شما قادر خواهید بود به خبرهای جاری و ادبیات مربوط به آموزش حیوانات و کارگاه های آموزشی ادامه دهید تا دانش و تخصص خود را بهبود ببخشید.همچنین  انجمن یک فرصت عالی برای شبکه سازی و ارتباط با دیگر مربیان و کارفرمایان بالقوه است.