ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

پنج × 2 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی  10:38:02 *** 1398/04/31: قیمت فروش دلار 11900 تومان و قیمت فروش یورو 13800 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها دوشنبه 1398/04/31::: مردم سالاری: بیت کوین قانونی می‌شود; استخراج ارزهای دیجیتال در ایران، آخرین مراحل قانونمند شدن خود را طی می‌کند. به‌نظر می‌رسد در سال‌های آینده یک صنعت پیشرو و مولد در ایران ایجاد شود: صنعت استخراج ارزهای دیجیتال. *** شرق: پرونده نور چشمی ها روی میز مجلس *** ایرانپازل ساماندهی مؤسسات مالی تکمیل می شود; نظارت بانک مرکزی بر قرض‌الحسنه‌ها; – از بیش از 3 هزار صندوق قرض‌الحسنه فعال تنها حدود 940 صندوق زیرنظر سازمان اقتصاد اسلامی است; بیش از 3 هزار صندوق قرض‌الحسنه که تاکنون از دایره نظارت بانک مرکزی مستثنی بودند به برنامه ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری افزوده می‌شود. *** اطلاعات: اعترافات سیاستمدار استعمارگر پیر; وزیر خارجه پیشین انگلستان: ایرانی‌ها برای عصبانیت از روباه مکار و استعمارگر دلایل خوبی دارند *** ابتکار: شکایت از عیسی کلانتری در پرونده‌ طرح‌های گردشگری تنگ‌تکاب خوزستان و آشوراده گلستان به کجا رسید؟ در طول یک سال گذشته نام عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست و معاونانش در چندین پرونده قضایی به چشم می‌خورد، پرونده‌های که با شکایت فعالان محیط‌زیست تشکیل شده است. *** کیهانتحمیل اقتدار ایران به انگلیس و آمریکا خبر اول دنیا; تحمیل اقتدار ایران به انگلیس و آمریکا در صدر اخبار جهان قرار گرفت. ***دنیای اقتصاد: حیاط خلوت در طرح مدیریت تعارض منافع معرفی شد; جاهای خالی پازل ضد فساد; مرکز پژوهش‌های مجلس خانه‌های ناتمام در پازل ضدفساد را معرفی کرد. این شناسایی در قالب تحلیل طرح مدیریت تعارض منافع انجام شد. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه یک لکوموتیو GT26 کار می کند؟

چگونه یک لکوموتیو GT26 کار می کند؟

نحوه کار کردن لکوموتیو GT26

در این مقاله به شما همراهان گرامی وب سایت ویکی چجور نحوه عملکرد لکوموتیو GT26 را به صورت کامل شرح می دهیم، این مقاله شمامل موضوع های زیر است:

 • طریقه کار لکوموتیو
 • جی ام GT 26 
 • پمپ گازوئیل 
 • موتور دیزل وقتی کار میکند 
 • مولد برق کمکی 
 • فرمان اطاق راننده 
 • دستگاه های فرمان
 • شناسایی قطعات
 • نقشه کلی لکوموتیو

برای مشاهده تمام مطالب در مورد لوکوموتیو و قطار کلیک نمایید.

سخنی با مخاطب

اگر مخاطب جدید ویکی چجور هستید ضمن خوش آمد گویی خدمتتان میرسانیم که این وب سایت یک دانشنامه مهارت محور است.

به صورت رایگان در اختیار تمام هم میهنان عزیزمان قرار گرفته است.

لطفا در قسمت کامنت پایین صفحه هر گونه انتقاد یا پیشنهاد خود را جهت بهتر شدن کیفیت این مطلب ارائه نمایید.

تمام هدف وب سایت و مدیران آن ارائه آموزشی مفید است.

لذا چنانچه از دید شما زاویه ای از این رسالت وجود دارد لطفا از ما دریغ نفرمایید.

 

 

چگونه ها را از ما بخواهید
ویکی چجور
پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - طریقه کار لکوموتیو

طریقه کار لکوموتیو

1 – پمپ گازوئیل در موقع روشن کردن موتور دیزل برق مصرفی را از باطری گرفته و پس از روشن شدن موتور دیزل برق مصرفی را از مولد برق کمکی تامین می نمایید . پمپ گازوئیل از مخزن گازوئیل که در زیر شاسی لکوموتیو قراردارد گازوئیل را گرفته و با کتور ها میرساند .

 2 – موتور دیزل توسط موتور الکتریکی استارت روشن میشود و با فرستادن برق باطری 64 ولت به موتور استارت (روشن کننده ) که توسط دنده به میل لنگ موتور وصل میشود موتور روشن خواهد شد .

3 – وقتیکه موتور کارمیکند توسط اتصال های مکانیکی (کوپلینگ ) سه عدد مولد برق – کمپرسور هوا – پمپ های آب و روغن پروانه های خنک کننده مولدهای برق و الکتروموتور ها را به حرکت در می آورد . 

4 – مولد برق کمکی باطری ها را شارژ نموده و همچنین برق مستقیم (DC) با ولتاز کم مدارهای کنترل و روشنایی را تامین می نماید . مولد برق همراه قطب های مولد برق اصلی را تحریک نموده و برق 3 عدد پروانه خنک کننده آب رادیاتور ها و موتورهای خنک کننده الکترو موتور ها را تامین میکند . مولد برق اصلی جریان برق قوی AC تولید نموده و پس از عبور دادن از رکتیفایر و تبدیل بجریان برق DC جهت بحرکت در آوردن لکوموتیو با الکتروموتور چرخها میفرستد . 

5 – با فرمان از  اطاق راننده توسط جریان برق ضعیف دستگاه تنظیم دور موتور (گاورنر ) و همچنین تابلو برق که در کابین برق قراردارد فرمان گرفته و تابلو برق تحریک مولد برق اصلی و توضیع برق با الکتروموتورها را کنترل میکند .  

6 – شش دستگاه الکتروموتور در زیر لکوموتیو قرار گرفته و هر الکتروموتور توسط چرخ دنده خود و بچرخ دنده ای که بر روی محور چرخها قرار گرفته وصل شده است . این الکتروموتور ها بر روی دو دستگاه بوژی قرار گرفته است که وزن لکوموتیو را تحمل نموده و آنرا روی چرخهای محرک تقسیم مینمایند . 

7 – دسته فرمان حرکت توسط برق جریان ضعیف دور موتور بوسیله گاورنر و همچنین قدرت تولید شده در لکوموتیو را به نسبت حالات مختلف فرمان حرکت کنترل میکند . مولد برق اصلی نیروی الکتریکی تبدیل نموده و سپس از طریق کنتاکت های الکتریکی که بر روی تابلو برق نصب شده نیروی الکتریکی را به الکتروموتور ها توضیع می نماید . 

8 – موقعیکه لکوموتیو حرکت می کند دسته فرمان حرکت دستگاه های مختلف الکتریکی را طوری کنترل کیکند که نیروی تولید شده سریع را بطور یکنواخت و نرم برای حرکت لکوموتیو بکار می برد . 

9 – در موقع کشش با حداکثر قدرت در سرعتهای کم دستگاه های الکتریکی خودکار در حدود ضریب چسبندگی قدرت تولیدی در لکوموتیو را بطور مناسب کنترل مینماید به نحوی که جهت حمل قطار میتوان با کم قدرت ترین لکوموتیو های دیزل دوبله نمود . 

10 – در سرعت های معمولی و سریع لکوموتیو دستگاه تنظیم بار قدرت تولیدی رتا در یک سطح معین به نسبت حالات دسته فرمان حرکت تامین می کند . این عمل مانع فشار زیاد و یا بار کردن زیاده از حد و یا بالعکس در موتور دیزل میشود . 

11 – کمپرسور هوا ، هوای تولیدی تحت فشار را به مخازن اصلی هوا میفرستد که بطور کلی به مصرف ترمز هوا بکار برده میشود ترمز هوا توسط دستگاه های فرمان ترمز که در اطاق راننده قرار گرفته کنترل میشود .

12 – بجز دستگاه های فرمان دستی که در اطاق راننده قرار گرفته کار لکوموتیو کاملا خودکار و اتوماتیک بوده و دستگاه های مختلف اطمینانی و حفاظت در موقع لزوم و پیش آمدن مشکلاتی لکوموتیو ران را آگاه خواهد ساخت . 

طریقه کار لکوموتیو
1 – جعبه شن 2 – تابلو راننده  3 – درب اطاق هوای تمیز  4 – درب اطاق هوای پروانه خنک کننده ترمز دینامیک
5 – مقاومت های ترمز دینامیک  6 – پروانه خنک کننده ترمز دینامیک  7 – صافی های هوا  8 – محل جدا کننده گرد وو خاک هوا 
9 – پروانه خنک کننده الکترو موتور ها  10- پروانه خنک کننده مولد برق اصلی  11- مولد برق کمکی  12 – لوله خروجی اگزوست 
13- مولد برق اصلی و مولد برق همراه  14 – موتور دیزل  15- جعبه روغن موتور  16 – مخزن گازوئیل 
17- جعبه باطری  18- مخزن آب موتور  19- خنک کننده روغن موتور  20- صافی های روغن موتور 
21- کمپرسور هوا  22- رادیاتور های خنک کننده آب  23- پروانه های خنک کننده آب  24 – مجاری هوا جهت خنک کردن الکتروموتورها 
25- بوژی دارای سه الکتروموتور 26- تامپون     

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  حسین خوش بیان - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۷:۰۴ ب٫ظ
 2. Avatar
  حسام زارع پور - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۲:۳۱ ب٫ظ
  • سیامک
   سیامک - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۲:۴۹ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.