گام 1 - مراحل

مراحل

از فرمول اولیه 15 % تا 30 % روغن اسانس،  70 % تا 80 % الکل خالص، مانند ودکا و 5 درصد آب مقطر و یا آب‌معدنی برای تولید عطر استفاده کنید . روغن اسانس را می توان با روغن معطر به قیمت ارزان‌تر جایگزین کرد . اما روغن‌های معطر طبیعی نیستند و عطر طبیعی ندارند . روغن اسانس را می توان به راحتی فروشگاه ها و عطاری خریداری کرد. عطر خود را در یک ظرف شیشه‌ای و یا ظرف پلاستیکی نگهداری کنید .ظرف اسپری از فروشگاه  بخرید یا از ظرف ادکلن های قدیمی استفاده کنید.

مراحل

توجه داشته باشید که شما باید با روغن‌ها بازی کنید تا بوی کامل ایجاد شود . برای شروع، سعی کنید یک چهارم فنجان ودکا را با 5 قطره از عطر و یا روغن اسانس انتخابی خود مخلوط کنید . بسته به این که چقدر عطر قوی می‌خواهید، اجازه دهید مخلوط به مدت 48 ساعت  تا یک ماه بماند .هر چه بیشتر دوام بیاورد،قوی‌تر خواهد بود . بعد از زمان تعیین شده، 2 قاشق سوپ خوری ( 29.6 میلی‌لیتر ) آب رقیق را اضافه کنید . اگر عطر  بیش از حد قوی است ، می‌توانید آب بیشتری به آن اضافه کنید تا بوی مورد نظر خود را به دست آورید . برای اینکه رایحه را ماندگارتر شود یک قاشق سوپ خوری گلیسیرین را به مخلوط عطر اضافه کنید . گلیسیرین مایع خنثی ، بی‌رنگ و غلیظ است . وقتی به آب و الکل اضافه می‌شود، مایع باقی می‌ماند و به دیگر اجزای تشکیل‌دهنده کمک می‌کند که سریع‌تر و بهتر حل شوند .

مراحل

به خودتان یادآوری کنید که وقتی آماده هستید شروع به ترکیب روغن‌های اسانس  عطر بکنید که به طور کامل منحصر به فرد است ،درک کنید که سه یادداشت مختلف در روغن معطر وجود دارد . اولی یادداشت‌های پایه است که بیشتر روی پوست شما باقی خواهد ماند . یادداشت‌های پایه شامل روغن مانند وانیل ، دارچین و چوب صندل هستند . دومین یادداشت، یادداشت‌های میانی است که برای مدتی به آن اضافه می‌شود ، اما نه به اندازه یادداشت‌های پایه . این روغن‌ها شامل لیمو – علف ، شمعدانی، neroli و ylang   می‌شوند . آخرین یادداشت ،یادداشت های بالا هستند که وقتی عطر اسپری میشود بوی خوشی می دهد. یادداشت‌های بالا به اندازه نکات دیگر باقی نمی مانند، اما به طور قابل‌توجهی به عطر اضافه می‌کنند . نکات بالا شامل روغن‌ها ، سنبل ،گل رز، اسطوخودوس و ترنج هستند . هنگام ساخت عطر ابتدا اسانس پایه را اضافه کنید و سپس اسانس میانه  و در آخر اسانس بالایی را ترکیب کنید.

مراحل

 اینترنت را بررسی کنید ! دستور العمل‌های آنلاین زیادی برای عطر وجود دارد . در حالی که بازی با عطرها می‌تواند سرگرم‌کننده باشد ،اما اگر نتوانید بوی مورد نظر را که می‌خواهید به دست آورید، می‌تواند ناامید کننده باشد . وب سایت، PioneerThinking ، حاوی برخی دستور العمل عالی برای مبتدیان است. حالا که اصول اولیه تولید عطر را می‌دانید ،می توانید به عنوان هدیه تولد به دوستانتان بدهید . چه کسی عطر امضای خود را دوست ندارد ،به خصوص اگر نامش را به افتخاربر روی آن گذاشته باشد ؟

مراحل

تمام.