ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یازده − 9 =

بستن
بستن

چگونه یک صاحب حیوان خانگی خوب باشیم؟

چگونه یک صاحب حیوان خانگی خوب باشیم؟

این مطلب یک راهنمای بسیار کلی در مورد ضروریات هر حیوان خانگی است که برای مراقبت از آن لازم است. همیشه به حیوانات خانگی خود احترام بگذارید و به آنها احتیاج داشته باشید و اگر حیوان به نظر می رسد بیمار باشد، به هیچ وجه نگران نباشید و با دامپزشک تماس بگیرید. همیشه به یاد داشته باشید که حیوانات خانگی خود را بسیار دوست داشته باشید و اگر سوالی دارید، از دامپزشک محلی خود بپرسید.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل انجام کار :

مراحل انجام کار :

مرحله 1 : به آنها آب و غذا بدهید.

هر موجود زنده برای زنده ماندن نیاز به آب دارد. آب باید تازه، تمیز و روزانه باشد تا عادت های نوشیدن سالم را تضمین کند. بهتر است آب حداقل دو بار در روز به آنها داده شود و برای تمیز نگه داشتن آنها مراقبت های بهداشتی ضروری است.

مراحل انجام کار :

مرحله 2 : حیوان خانگی خود را با رژیم درست تغذیه کنید.

اگر حیوان شما صاحب قبلی دارد، می تواند کمک کند که آنها را در همان رژیم غذایی که قبلا داشتند حفظ کنید. اگر ترجیح می دهید رژیم غذایی مناسب حیوانات را بدانید، آن را به تدریج انجام دهید تا به درستی تنظیم شود. همیشه به حیوان خانگی خود بمقدار مناسب مواد غذایی مورد نیاز پیش از غذا و یا هنگام غذا  بدهید. برای توله سگ ها غذای توله سگ تهیه کنید، برای سگ های مسن تر غذای مخصوص او و... . حیوانات نیاز به رژیم های مختلف بر اساس سن دارند. توله سگ ها انواع مختلفی از مواد غذایی سگ را در مقایسه با سگ های قدیمی تر و جوجه ها نیاز به انواع مختلف غذاها درمقایسه با پرندگان بالغ نیاز دارند.

مراحل انجام کار :

مرحله 3 : خانه خود را اغلب تمیز کنید.

این به حیوان خانگی شما بستگی دارد. به طور معمول یک زیستگاه حیوان خانگی باید تمیز باشد، بنابراین محیط خوبی برای حیوانات است. در صورت لزوم قفس را هر بار، حداقل یک بار در هفته تمیز کنید. اگر محل زندگی خوبی نداشته باشند، حیوان بیشتر بیمار خواهد شد، احساس ناراحتی می کند و حتی ممکن است تهاجمی یا ضد اجتماعی باشد.

مراحل انجام کار :

مرحله 4 : با حیوان خانگی خود ارتباط برقرار کنید.

حیوانات عمدتا همراهان خوب و وفاداری هستند. مراقب باشید هنگام گرفتن یک حیوان خطرات زیادی وجود دارد. همیشه سگ ها را بگردانید و حیوان خانگی کوچک خود را دور از تله موش نگه دارید. تحقیق برای پیدا کردن خطرات در نزدیکی شما برای حیوانات تان را جهت اطمینان جدی بگیرید. اگر این نوع حیوان خانگی نیست که با آن بازی کنید، پس با آن بازی نکنید. اگر شما یک مار گرسنه داشته باشید، شانس این که آن را تبدیل به خشم و تحریک در شما خواهد شد و ممکن است به یک نیش دردناک منجر شود.

مراحل انجام کار :

مرحله 5 : اطمینان حاصل کنید که حیوان خانگی شما سالم است.

حیوانات اغلب برای علائم بیماری بررسی می شوند، زیرا متاسفانه گاهی اوقات شما آن را درک نمی کنید تا زمانی که خیلی دیر شده است. برای هر موجودی، هر توده یا ریزش غیرطبیعی، تغییرات اشتها یا رفتار، بوی های مختلف، خونریزی یا ناراحتی را بررسی کنید.

 

مراحل انجام کار :

مرحله 6 : اطمینان حاصل کنید که حیوان خانگی شما از یک منبع معتبر آمده است.

بهتر است یک حیوان خانگی را از یک پناهگاه به جای یک فروشگاه حیوانات خانگی یا پرورش دهنده دریافت کنید. اگر میخواهید یک حیوان خانگی را از یک پرورش دهنده بگیرید، مطمئن شوید که در کارشان با تجربه هستند. هنگام اتخاذ یک حیوان خانگی در هر نقطه، مطمئن باشید که سالم است، این امر به طور عمده در طولانی مدت کمک خواهد کرد.

 

مراحل انجام کار :

مرحله 7 : تحقیق خود را پیش از آن انجام دهید.

این که از وب سایت ها، کتاب ها یا دامپزشکان قابل اعتماد بپرسید که چه چیزی دنبال کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما دقیق است و مطمئن باشید که در هر انتخابی، جوانب مثبت و منفی پیدا خواهید کرد. در غیر این صورت، حفظ سلامتی و شادی حیوان خانگی شما بسیار دشوار خواهد بود! روزی را به حیوان خانگی خود اختصاص دهید یا حتی یک ساعت به پارک ببرید. مراقبت های روانشناسی به همان اندازه مراقبت های فیزیکی مهم است، پس حتما حیوان خانگی خود را به طور مداوم با بازی های جدید، اسباب بازی ها، صداها، مکان ها و ترفندها تحریک کنید!

 

مراحل انجام کار :

مرحله 8 : هرگز به حیوان خانگی خود آسیب نرسانید.

یکی از دلایل حیاتی انسان آسیب نرساندن به بقیه است که حیوانات را هرگزمورد سوء استفاده یا آسیب قرار ندهد. در بعضی از نقاط دنیا شما می توانید بخاطر ظلم و ستم به حیوانات متهم شوید. همیشه بابت یک رفتار حیوان آن را سرزنش نکنید، اگر به هر دلیلی آن را انجام داده است، بهتر آن است که خودتان در یک اتاق دیگر بروید و برای آرام شدن چند دقیقه صبر کنید. همیشه به حیوانات توجه داشته باشید زیرا آنها سزاوار آن هستند! با این حال، حتما توجه زیادی به حیوان خانگی خود نداشته باشید و یا تعداد زیادی از مردم را در نظر داشته باشید، زیرا ممکن است بیش از حد به حیوانات برسند.

مراحل انجام کار :

مرحله 9 : حیوان خانگی خود را تمیز کنید.

اگر سگی دارید که با گلدان و یا چیزی بازی کرده و خودش را کثیف کرده است، شامپو مناسب تهیه کرده و آن را تا حدی تمیز کنید! توجه داشته باشید که حیوانات ممکن است در دمای شدید حساس باشند، بنابراین ابتدا آب را با دست خود چک کنید. اگر برای شما خیلی گرم و یا خیلی سرد است، پس احتمال دارد این امر برای حیوان هم همینطور باشد. بدانید برای خرید نوع خاصی از شامپو یا شستشوی بدن انسان بر روی حیوانات کار نمی کند، زیرا این راه حل برای پوست و خز آنها نیست. در عوض، به فروشگاه حیوان خانگی محلی بروید و شامپو را که مخصوصا برای آنها مورد نیاز است خریداری کنید.

مراحل انجام کار :

مرحله 10 : عهده دار شدن.

اگر یک حیوان خانگی در فضای باز است، اطلاعات تماس خود، نام حیوان خانگی، هر گونه نیاز خاص و... را همراه آن قرار دهید. هنگام بیرون رفتن سگ خود را تمیز کنید. وقتی او را عقب می آورید درب قفس را ببندید، به این ترتیب شانس فرار و داشتن محل ناامن وجود ندارد. پدر و مادر حیوان خانگی بودن کار سخت است، اما ارزش آن والی است!

گام 2 - ادامه مراحل

ادامه مراحل

مرحله 11 : حیوان خانگی خود را آموزش دهید.

هیچ کس گربه ای را ندیده است که بر روی میز می نشیند، سگی که هرگز نمی لرزد و یا یک پرنده که بی نهایت به شما می چسبد. بسیاری از رفتارهای عجیب و غریب حیوانات به سادگی ناشی از خستگی است، بنابراین کمی آن را تکان دهید. توله سگ خود را به یک کلاس اطاعت ببرید، یک کتاب را در مورد چگونگی تدریس اسب یا هر چیز دیگری که برای حیوان خانگی خود می خواهید انجام دهید، مطالعه کنید! این چیز را واقع بینانه و نه خیلی سخت، چالش برانگیز یا خطرناک بدانید. پس از اینکه حیوان خانگی خود را فریب دادید، حتما بسیار افتخار می کنید، اما با این کار او را از دست می دهید. هرگز به حیوان خانگی خود نگویید برای انجام کاری اشتباه نکند و به هیچ وجه قصد پا زدن، ضربه زدن یا سوء استفاده از حیوانات را نداشته باشید.

ادامه مراحل

مرحله 12 : حیوان خانگی خود را بیش از حد تغذیه ندهید.

تغذیه حیوانات خانگی یک مشکل عادی است که سبب چاقی می شود. اگر یک حیوان بیش از حد چربی داشته باشد، او بیشتر در معرض ابتلا به دیابت، بیماری قلبی، برخی از سرطان ها، فشار خون بالا و موارد دیگر قرار دارد. این به این معنی نیست که شما باید چربی ها را کاهش دهید، زیرا همه نیاز به چربی دارند. فقط مطمئن باشید که این را برای تناسب حیوان خانگی سالم محدود کنید.

اطلاعات مطلب

  • مراقبت
  • 841 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - پنج‌شنبه, 19 آوریل 18, 12:04 ق.ظ
  • دریافت فایل
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب