گام 1 - ارتباط با مالک

ارتباط با مالک

مرحله 1 : عادات غذایی را تعیین کنید.

اطمینان حاصل کنید که می دانید با آن غذا نگهداری می شود و چه مقدار غذا معمولا روزانه خورده می شود. در مورد رفتارهای مورد علاقه بپرسید و اینکه چگونه اغلب آنها رفتار می کنند. شما همچنین باید درباره آلرژی غذایی و هر گونه مشکلات گوارشی که سگ ممکن است مستعد آن باشد، بپرسید. بعضی از سگ ها نیاز به مکمل های غذایی یا داروها دارند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در مورد این موارد نیز بخوانید. هرگز شکلات، انگور، شیر، پنیر، پیاز، آجیل، سیر، نان مخلوط شده، آووکادو یا هر چیز دیگری با کافئین نگذارید.

ارتباط با مالک

مرحله 2 : نیازهای ورزشی را تعیین کنید.

همه سگ ها باید روزانه راه بروند اما برخی از آنها نیاز به ورزش بیشتری نسبت به دیگران دارند. از صاحب آن درباره روش تمرین سگ و نحوه ی گشت و گذار سؤال کنید. علاوه بر ورزش، شما ممکن است بخواهید آنها را به یک پارک سگ ببرید که در آن بتواند آزادانه با دیگر سگها در ارتباط باشد. شما همچنین باید تحقیق در مورد نیازهای ورزشی برای نژادهای خاص را در نظر بگیرید.

ارتباط با مالک

مرحله 3 : درباره سابقه پزشکی سگ بپرسید.

سگ ها اغلب بحران های پزشکی پیش بینی نشده دارند، بنابراین شما می خواهید آماده باشید. درباره مشکلات سلامتی گذشته و تحقیقات مربوط به مشکلات بهداشتی مرتبط با نژاد سگ و نحوه رسیدگی به آنها مطمئن شوید. شما می توانید سوابق را در صورت نیاز با بردن سگ به بیمارستان حیوانات خانگی در حین اضطراری بدست آورید. اگر شما مجبور به دادن دارو برای سگ خود هستید، بپرسید که آن چگونه به طور معمول داده شود. اگر شما مجبورید قرصها را به آنها بدهید، ممکن است به آنها کمک کنید تا آنها قرص را خورده یا اینکه قرص را در غذا پنهان کنید.

ارتباط با مالک

مرحله 4 : سطح آموزش آنها را تعیین کنید.

آموزش مناسب سگ نیازمند سازگاری است و شما می توانید انتظارات رفتاری سگ را از طریق دادن اغلب اوقات یا دادن دستورات نامناسب، از بین ببرید. در مورد نحوه آموزش سگ و نحوه رفتار با رفتارهای خوب و بد چه باید گفت؟  شما همچنین می توانید آموزش های خود را با دادن دستورات آنها که قبلا آموخته اید و به طور مناسب پاداش داده اید، تقویت کنید. اطمینان حاصل کنید که اگر سگ با فرزندان و غریبه ها خوب است، پیش بینی کنید که با آنها ارتباط برقرار کنید.

گام 2 - ایجاد یک محیط امن

ایجاد یک محیط امن

مرحله 1 : اطمینان حاصل کنید که منابع مناسبی دارید.

صاحب سگ باید همه چیزهایی را که نیاز دارد از جمله غذا، کاسه های خوراکی، دستشویی و یقه، کیسه های پلاستیکی برای برداشتن مدفوع هنگام پیاده روی و قفس، به شما ارائه دهد. با این وجود، اطمینان حاصل کنید که می دانید که همه چیز در خانه قرار دارد تا بتوانید به سرعت دسترسی پیدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید بدانید که کجا غذای اضافی، دارو یا هر چیز دیگری که سگ ممکن است نیاز داشته باشد، به خصوص اگر صاحب آن مدت زمان طولانی دور باشد، خریداری کنید. همیشه اطلاعات تماس را حفظ کنید تا اگر سوالی داشتید با مالک تماس بگیرید.

گام 3 - مراقبت از سگ

مراقبت از سگ

مرحله 1 : با آنها وقت بگذرانید.

شما باید سعی کنید وقت زیادی را با سگی که برای اولین بار از آن مراقبت می کنید صرف کنید. هنگامی که صاحبان آنها را ترک می کنند، سگ ها می توانند از اضطراب جدایی رنج ببرند که می توان با توجه به سگ و استفاده از آن برای حضور شما مقابله کرد. سگ را برای پیاده روی ببرید یا به زودی بعد از اینکه شما آن را ملاقات کردید، یک بازی ترتیب دهید. این کار سگ را از غیبت صاحب منحرف می کند و به آن کمک می کند تا با شما ارتباط برقرار کند. مهم این است که زمان زیادی را با سگ صرف کنید، در صورتی که به خانه خود برسید. آنها ممکن است به دنبال چیزهایی باشند که در محیط جدید بجوند یا نابود کنند، بنابراین شما باید در نزدیکی آن باشید تا از این کار جلوگیری کنید. سگ ها بویایی افراد را تشخیص می دهند. زمانی که سگ را با دست بشویید تا به عطر و بوی شما عادت کند و هر بار که وارد اتاق می شوید، عصبی نشود.