ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یازده − 9 =

بستن
بستن

چگونه یک سگ را آرام کنیم؟

چگونه یک سگ را آرام کنیم؟

بسیاری از سگ ها سرگرم کننده و حیوانات مهربانی هستند که شادی برای مراقبت از آنهاست. اگر از سگ لذت می برید، ممکن است به راحتی با مسئله نگهداری در خارج از شهر موافقت کنید. با این حال، زمانی که صاحبان آنها دور هستند سگ ها می توانند مضطرب و دشوار باشند. خصوصا اگر شما در محل خود از آنها مراقبت کنید و آنها در یک محیط ناآشنا هستند. با جمع آوری منابع مناسب، یادگیری رفتار و آموزش سگ و تمرین باقی مانده، می توانید تجربه خوبی برای خود و توله سگتان داشته باشید.

مطالب مرتبط


گام 1 - ارتباط با مالک

ارتباط با مالک

مرحله 1 : عادات غذایی را تعیین کنید.

اطمینان حاصل کنید که می دانید با آن غذا نگهداری می شود و چه مقدار غذا معمولا روزانه خورده می شود. در مورد رفتارهای مورد علاقه بپرسید و اینکه چگونه اغلب آنها رفتار می کنند. شما همچنین باید درباره آلرژی غذایی و هر گونه مشکلات گوارشی که سگ ممکن است مستعد آن باشد، بپرسید. بعضی از سگ ها نیاز به مکمل های غذایی یا داروها دارند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در مورد این موارد نیز بخوانید. هرگز شکلات، انگور، شیر، پنیر، پیاز، آجیل، سیر، نان مخلوط شده، آووکادو یا هر چیز دیگری با کافئین نگذارید.

ارتباط با مالک

مرحله 2 : نیازهای ورزشی را تعیین کنید.

همه سگ ها باید روزانه راه بروند اما برخی از آنها نیاز به ورزش بیشتری نسبت به دیگران دارند. از صاحب آن درباره روش تمرین سگ و نحوه ی گشت و گذار سؤال کنید. علاوه بر ورزش، شما ممکن است بخواهید آنها را به یک پارک سگ ببرید که در آن بتواند آزادانه با دیگر سگها در ارتباط باشد. شما همچنین باید تحقیق در مورد نیازهای ورزشی برای نژادهای خاص را در نظر بگیرید.

ارتباط با مالک

مرحله 3 : درباره سابقه پزشکی سگ بپرسید.

سگ ها اغلب بحران های پزشکی پیش بینی نشده دارند، بنابراین شما می خواهید آماده باشید. درباره مشکلات سلامتی گذشته و تحقیقات مربوط به مشکلات بهداشتی مرتبط با نژاد سگ و نحوه رسیدگی به آنها مطمئن شوید. شما می توانید سوابق را در صورت نیاز با بردن سگ به بیمارستان حیوانات خانگی در حین اضطراری بدست آورید. اگر شما مجبور به دادن دارو برای سگ خود هستید، بپرسید که آن چگونه به طور معمول داده شود. اگر شما مجبورید قرصها را به آنها بدهید، ممکن است به آنها کمک کنید تا آنها قرص را خورده یا اینکه قرص را در غذا پنهان کنید.

ارتباط با مالک

مرحله 4 : سطح آموزش آنها را تعیین کنید.

آموزش مناسب سگ نیازمند سازگاری است و شما می توانید انتظارات رفتاری سگ را از طریق دادن اغلب اوقات یا دادن دستورات نامناسب، از بین ببرید. در مورد نحوه آموزش سگ و نحوه رفتار با رفتارهای خوب و بد چه باید گفت؟  شما همچنین می توانید آموزش های خود را با دادن دستورات آنها که قبلا آموخته اید و به طور مناسب پاداش داده اید، تقویت کنید. اطمینان حاصل کنید که اگر سگ با فرزندان و غریبه ها خوب است، پیش بینی کنید که با آنها ارتباط برقرار کنید.

گام 2 - ایجاد یک محیط امن

ایجاد یک محیط امن

مرحله 1 : اطمینان حاصل کنید که منابع مناسبی دارید.

صاحب سگ باید همه چیزهایی را که نیاز دارد از جمله غذا، کاسه های خوراکی، دستشویی و یقه، کیسه های پلاستیکی برای برداشتن مدفوع هنگام پیاده روی و قفس، به شما ارائه دهد. با این وجود، اطمینان حاصل کنید که می دانید که همه چیز در خانه قرار دارد تا بتوانید به سرعت دسترسی پیدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید بدانید که کجا غذای اضافی، دارو یا هر چیز دیگری که سگ ممکن است نیاز داشته باشد، به خصوص اگر صاحب آن مدت زمان طولانی دور باشد، خریداری کنید. همیشه اطلاعات تماس را حفظ کنید تا اگر سوالی داشتید با مالک تماس بگیرید.

ایجاد یک محیط امن

مرحله 2 : منطقه تغذیه را تمیز نگه دارید.

سگ ها خوش غذا هستند و اغلب آب و غذا را در اطراف منطقه پخش می کنند. شما باید روزانه این منطقه را تمیز کنید، زیرا سگ ها از غذای فاسد استفاده می کنند وممکن است مسموم شوند. شما همچنین باید حداقل یک بار در هفته تمیز کردن کاسه های مواد غذایی و سطح اطراف آن را با ضد عفونی کننده  انجام دهید.

ایجاد یک محیط امن

مرحله 3 : به برنامه خود برسید.

سگ ها موجودات عاداتی هستند و می توانند اضطراب را تجربه کنند، درصورتی که برنامه های آنها تغییر کند. از زمانی که صاحب آنها تغییر کرده است، سگ بیشتر به تغییرات حساس خواهد بود، به ویژه اگر آنها در خانه ای زندگی می کنند که قبلا انجا نبوده است. سعی کنید به راه رفتن و تغذیه آنها تقریبا در هر زمان از روز، به خصوص در چند روز اول مراقبت از آنها توجه کنید.

گام 3 - مراقبت از سگ

مراقبت از سگ

مرحله 1 : با آنها وقت بگذرانید.

شما باید سعی کنید وقت زیادی را با سگی که برای اولین بار از آن مراقبت می کنید صرف کنید. هنگامی که صاحبان آنها را ترک می کنند، سگ ها می توانند از اضطراب جدایی رنج ببرند که می توان با توجه به سگ و استفاده از آن برای حضور شما مقابله کرد. سگ را برای پیاده روی ببرید یا به زودی بعد از اینکه شما آن را ملاقات کردید، یک بازی ترتیب دهید. این کار سگ را از غیبت صاحب منحرف می کند و به آن کمک می کند تا با شما ارتباط برقرار کند. مهم این است که زمان زیادی را با سگ صرف کنید، در صورتی که به خانه خود برسید. آنها ممکن است به دنبال چیزهایی باشند که در محیط جدید بجوند یا نابود کنند، بنابراین شما باید در نزدیکی آن باشید تا از این کار جلوگیری کنید. سگ ها بویایی افراد را تشخیص می دهند. زمانی که سگ را با دست بشویید تا به عطر و بوی شما عادت کند و هر بار که وارد اتاق می شوید، عصبی نشود.

مراقبت از سگ

مرحله 2 : عادت به رفتارهای بد

اضطراب از دست رفتن صاحب خود می تواند باعث نادیده گرفتن آموزش و رفتار بد سگ ها  شود. آنها ممکن است شروع به چسبیدن به چیزها، از بین بردن وسایل در خانه یا اینکه چیزهای دیگر را نابود کنند. برای چند ساعت اول باید سگ را به صورت منظم نگه دارید. اگر سگ بد رفتار می کند، ابتدا با در نظر گرفتن آنها برای پیاده روی یا دادن درمان برای آرام کردن آنها شروع کنید. پیاده روی خوب است، زیرا سگ از تجاوز خارج می شود و هنگام بازگشت به خانه، خسته می شود.

مراقبت از سگ

مرحله 3 : سگ را در خانه آزاد نگذارید.

اگر سگ خود را در خانه بیاورید، باید آن را در یک قفس نگه دارید یا وقتی که تنها مانده است، به یک شیء ثابت بپیچید. سگ ها در محیط های جدید مضطرب می شوند، مخصوصا وقتی که آنها تنها هستند و ممکن است رفتار مخربی کنند.

اطلاعات مطلب

  • مراقبت
  • 931 بازدید
  • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - پنج‌شنبه, 19 آوریل 18, 12:05 ق.ظ
  • دریافت فایل
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

  1. حجت شایا - 2019/05/24 - 11:14 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب