ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه یک زائر موفق باشیم؟

چگونه یک زائر موفق باشیم؟

مسافرت برای یک هدف مذهبی به یک شهر زیارتی بسیار متفاوت از سفر تعطیلات تابستانی با خانواده یا گردش با کوله پشتی گردی بهمراه دوستان است.

این مراحل به شما کمک خواهند کرد تا یک زائر موفق باشید. لطفا توجه داشته باشید که “معبد” به عنوان یک عبارت کلی استفاده می شود، اما می توانید آن را به درستی با کلیساها/مسجد/کنیسه یا هر جای عبادت دیگری جایگزین کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - مسافرت به مكان هاي زيارتي

مسافرت به مكان هاي زيارتي

احساس کنید که انگار خدا میخواهد که شما متعهد این سفر باشید و مشتاق دیدن معبد بمانید

دقیقاً از زمانی که خیال رفتن به سفر را میکنید، به آرامی معبد و خدای بخصوص را به آگاهیتان بیاورید. در اینترنت در مورد مقالات و تجربیات مردم که به آن مکان رفته اند جستجو کنید مشاهده خواهید کرد که میل شما برای عملی ساختنِ آن قوی تر خواهد شد. همانطو رکه این عمل رخ می دهد، کائنات راه را برای رسیدن به مقصدتان هموار خواهند کرد، و همه چیز به شکلی که می خواهید اتفاق خواهند افتاد.

مسافرت به مكان هاي زيارتي

بعد از چک کردن زمانبندی مکان عبادت، پروازی را رزور کنید

اگر یک معبد بین ساعات 1 تا 4 بعدازظهر بسته است، احتمالاً پروازی را که در طول این ساعات برسد نمی خواهید. اکثر اماکن زیارتی شهرهای کوچکی هستند که از نظر سرگرمی چیز زیادی برای ارائه ندارند، پس ساعات انتظار زیاد میتواند باعث ملالت و خستگی جدی شوند. به همین دلیل سفرتان را کوتاه کنید و تلاش کنید تا پس از بازدید از معبد، پرواز برگشت را هر چه زودتر انجام دهید.

مسافرت به مكان هاي زيارتي

اگر می خواهید بیشتر از یک روز بمانید، هتلی رزرو کنید

عاقلانه انتخاب کنید-به یاد داشته باشید که شما از یک شهر مقدس برای یک یا دو روز بازدید می کنید، واقعاً احتیاجی به استخر و چشمه آب معدنی در طول این زمان ندارید. تجملات را اولویت قرار ندهید و برای امکاناتی که ممکن است اصلا استفاده نکنید هزینه نپردازید. در عوض هتلی انتخاب کنید که سطوح قابل قبولی از آسودگی را ارائه داده و نزدیک معبد قرار داشته باشد.

  • اگر هتل شما انتقال از/به فرودگاه را ارائه می کند، خوش شانس هستید. در غیر این صورت، سوار یک تاکسی یا یک اتوبوس محلی شوید، که شما را به هتل تان منتقل خواهد کرد. حالتی از حمل و نقل را که توسط یک نهاد دولتی محلی تایید شده است انتخاب کنید. در این حالت، احتمالش کمتر است که بلیط فروشان سودجو که در اماکن زیارتی زیاد هستند، هزینه بیشتری از شما بستانند.
مسافرت به مكان هاي زيارتي

آماده تحمل تلاش جسمانی شوید

بعضی از مکان ها نیازمند  بالا رفتن از چندین رشته پلکان یا پله یا ساعات طولانی راه رفتن یا ایستادن در صف ها می باشند.

مسافرت به مكان هاي زيارتي

مراقب پول خود باشید

راه معبد اغلب توسط مغازه هایی که گل، شمع، چراغ، ریسمان های مقدس، تکه لباس هایی با رنگ مقدس، مواد غذایی مخصوص آنجا و ... میفروشند ردیف شده اند. مغازه دارها اغلب زائران را به خریدن آنها ترغیب می کنند و طوری جلوه می دهند که انگار سفرتان بدون این پیشنهادات بی معنی خواهد بود. احساس اجبار نکرده یا گرفتار مکالمه برای خرید چیزی نشوید. فقط در صورتی خرید کنید که متقاعد شده اید که بایستی از سنت پیروی کنید. برخی مواقع نگه داشتن همه وسایل در دستانتان می تواند باعث حواس پرتی در هنگام عبادت باشد-پس قبل از خرید فکر کنید.

مسافرت به مكان هاي زيارتي

درباره تکنولوژی آگاه باشید

بسیاری از معبد ها استفاده از گوشی های موبایل و دوربین ها را منع می کنند. از شما خواسته خواهد شد تا وسایل الکترونیکی را در یک باجه ویژه در ورودی (بعضا در ازای دستمزدی) که بسیاری از زیارتگاه ها دارند بسپارید، و آنها را بعدا تحویل بگیرید.

مسافرت به مكان هاي زيارتي

در حس و حال درستی قرار بگیرید

حداقل 10 دقیقه قبل از اینکه به مکان اصلی برسید، از چت کردن یا خندیدن با افراد پیرامونتان خودداری کنید و سعی کنید تا درونتان را آرام کنید. انرژی هایتان را بر روی خدا و دلیلی که آنجا هستید متمرکز کنید. حال هر دعا یا مناجاتی را می دانید با خودتان تکرار کنید.

مسافرت به مكان هاي زيارتي

برای خودتان سوغاتی یا یک کتابی که افسانه شهر و خدا را روایت می کند بخرید، تا وفتی به خانه برگشتید با نزدیکانتان به اشتراک گذارید.

اطلاعات مطلب

  • مسافرت
  • 382 بازدید
  • blankblankblankblankblank (5 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : بهزاد علیرضالو - دوشنبه, 12 ژوئن 17, 4:42 ق.ظ
  • ويكي هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب