ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه یک دستگاه یو اس بی را از طریق راندن دوچرخه شارژ کنیم؟

چگونه یک دستگاه یو اس بی را از طریق راندن دوچرخه شارژ کنیم؟

این مقاله به تشریح ایجاد سیستم شارژ مداوم میپردازد که می تواند یک منبع انرژی سیار برای افزایش عمر باتری دستگاه های الکترونیکی قابل حمل توسط سوار ایجاد کند.

مطالب مرتبط


گام 1 - دوچرخه

دوچرخه

یک مدار طراحی کنید که بتواند ولتاژ 6 را از موتوربگیرد،ذخیره کند و سپس آن را تبدیل به 5 ولت مورد نیاز برای دستگاه یو اس بی بکند.مدار طراحی شده در این مثال کار شارژر(مینتی بوست)  یو اس بی را که تهیه شده وتوسعه یافته توسطلیمور فرایداز صنایعadafruitاست را تکمیل میکند.این شارژر از باتری های قلمی برای شارژ وسایل الکترونیکی قابل حمل استفاده میکند.این مدار مستقل ساخته شده باتری های قلمی را جایگزین میکندو برق شارژر را تامین میکند.این مدار ولتاژ 6 از موتور به 2.5 ولت کاهش می دهد. این به موتور اجازه می دهد تا به اتهام BOOSTCAP (140 F)، که به نوبه خود قدرت به مدارات.اولتراکاپاسیتور انرژی را برای ادامه شارژ یو اس بی حتی در حالی که دوچرخه در حال حرکت نیست، ذخیره میکند.

دوچرخه

یک موتورانتخاب کنید. در این مثال موتورMaxonبا توجه به قطر کوچکتر آن انتخاب شده است.آن همچنین جریان 6 ولت میدهددر حالیکه موتورهای قبلی اغلب بیش از 20 ولت تولید میکنند که می تواند مسئله بزرگی به جهت حرارت بیش از حد ایجاد کند. هزینهMaxon 90 275 دلار آمریکاست. برای کسانی که مایل به ساخت این پروژه هستند یک موتور ارزان تر کفایت میکند.

دوچرخه

موتور را نزدیک به پایه های ترمز عقب مستقیما به فریم دوچرخه با استفاده از یک تکه متر بین موتور و فریم به عنوان یک جداکننده وصل کنید و سپس یک بست دو کابله دور آن سفت ببندید.موتور و مدار را بهم وصل کنید. سیم بلندگو سیم کابلی است ، اما بخاطر قطر زیاد با دوام است. آن را با گره های محکم به فریم وصل کنید.

دوچرخه

 مدار را بسازید. این سخت ترین چالش این روند خواهد بود.جزئیات مدار در این آموزش ارائه میشود.

برق از موتور اول از طریق یک رگولاتور ولتاژ که تا پنج آمپر مستمر امکان می دهد جریان می یابد; جریان بزرگتر از رگولاتور های دیگر منتقل می شود. از آنجا که ولتاژ به 2.5 ولتکاهش یافته است که حداکثر BOOSTCAP می تواند ذخیره شود.

رگولاتور ولتاژاستفاده شده،یکLM338 ، بسته به اینکه چگونه آنرا با توجه به دیاگرام سوار میکنید قابل تنظیم است. مقايسه دو مقاومت 120 و 135 اهم متصل به رگولاتور ولتاژ خروجی را تعیین می کند. که برای کاهش ولتاژ ~ 6-2.5 ولت استفاده می شود

5 ولتی ها به منظور شارژ اولتراکاپاسیتور،یک فاراد 140، 2.5 ولتی، ساخته شده توسط فن آوری های ماکسول استفاده می شوند. BOOSTCAP بخاطر ظرفیت بالایش که بما اجازه می دهد که شارژ را حتی اگر در حال توقف دوچرخه پشت چراغ قرمزنگه داریمانتخاب شد.

قسمت بعدی این مدارمینتی بوست (شارژر) adafruitاست. که برای گرفتن 2.5 ولت ازاولتراکاپاسیتور و افزایش آن تا 5 ولتثابت (استاندارد یو اس بی) استفاده می شود.همچنین از یک MAX756 ، مبدل 5 ولتی همراه با 22uHاستفاده می کند. هنگامی که ما 1.2 ولت را از طریقاولتراکاپاسیتور میگیریم، مینی بوست آغاز به خروجی دادن 5 ولت میکند.

دوچرخه

یک محفظه بسازید. به منظور حفاظت مدار از عناصر خارجی وجود محفظه لازم است.در این مثال یک ستون از لوله پی وی سی و سرپوش انتهایی با قطر 6 سانتی متر (2.4 اینچ) و طول 18 سانتی متر (7.1 اینچ) استفاده شده است. از آنجایی که این ابعاد در مقایسه با مدار بزرگ هستند این ترکیب و ساخت را راحت تر کرده است.مدل تولیدی بسیار کوچکتر خواهد بود. پی وی سی بر اساس دوام و تقریبا بطور کامل ضد آب و هوا بودن ، شکل آیرودینامیکی و هزینه کم انتخاب شد. آزمايش ها همچنین روی ظروف اندود شده با فیبر کربن خام، انجام شد. این ترکیب قوی و سبک وزن بود، با این حال، روند ساخت و ترکیب بسیار وقت گیر و دشواری داشت.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب