ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

2 × 5 =

بستن
بستن

چگونه یک دامپزشک شوید؟

چگونه یک دامپزشک شوید؟

آیا می خواهید یک دامپزشک شوید؟ یک دامپزشک در تمام طول روز با حیوانات بازی می کند، اما به جای آن یک مسیر شغلی چالش برانگیز و پرطرفدار است که تجربه و توانایی برای کمک به انواع حیوانات به شما می دهد.

مطالب مرتبط


گام 1 - آماده شدن برای رفتن به دانشکده دامپزشکی

آماده شدن برای رفتن به دانشکده دامپزشکی

مرحله 1 : تجربه در زمینه دامپزشکی را مدنظر قرار دهید.

آماده شدن برای حرفه ای به عنوان یک دامپزشک، مدت ها قبل از فارغ التحصیلی از دبیرستان شروع می شود. شما می خواهید در طول تحصیلات دبیرستان و دوره کارشناسی خود به همان اندازه تجربه حیوانات و دامپزشکی را تجربه کنید. این تجربه به شما آنچه که دامپزشکان در واقع انجام می دهند را نشان می دهد و به شما تجربه دامپزشکی جهت قرار دادن رزومه خود برای مدرسه دامپزشکی ارائه میدهد. در ایالات متحده 30 دانشکده دامپزشکی وجود دارد که هر سال حدود 3000 دامپزشک را فارغ التحصیل می کند.

شما می توانید در پناهگاه حیوانات خانگی داوطلب شوید، یا می توانید دامپزشک حیوان خانگی خود را درنظر بگیرید. کار در مزرعه دامداری همچنین می تواند به شما کمک کند تجربه ارزشمند بدست آورید. اکثر دانشکده های دامپزشکی نیاز به حداقل 400 ساعت تجربه حیوانی دارند.

آماده شدن برای رفتن به دانشکده دامپزشکی

مرحله 2 : فارغ التحصیلان دبیرستان.

در حالی که در دبیرستان، ضمن توجه به عملکرد خود در دوره های علمی مانند شیمی، زیست شناسی و فیزیک، همچنین به دوره های ریاضی، مانند مثلثات، هندسه و جبر توجه کنید. اگر بتوانید در این زمینه ها پیشرفت کنید، ممکن است شاخص خوبی باشد. در صورت امکان در کلاس های AP شرکت کنید. همچنین، پیشرفت در کلاس انگلیسی کمک زیادی خواهد کرد، زیرا دامپزشکان باید در برقراری ارتباط با دیگران خوب باشند. همچنین می توانید امتحان GED را بدهید. گذر امتحان GED ممکن است به نظر ایده خوبی باشد، به دلیل اینکه بسیاری از دانشکده های دامپزشکی مایل به دیدن آن هستند که به جای دبیرستان به پایان برسد.

آماده شدن برای رفتن به دانشکده دامپزشکی

مرحله 3 : دریافت مدرک کارشناسی.

شما باید جایی تحصیل کنید که دوره های لازم را برای ورود به دانشکده دامپزشکی ارائه می دهد. مطمئن شوید که تمام دوره های پیش نیاز برای مدرسه دامپزشکی را کامل کنید. اگر پیش نیازهای یک مدرسه از برخی دیگر متفاوت باشد، بررسی کنید که دوره های پیش نیاز را برای همه این مدارس بگذرانید. این دوره ها شامل بسیاری از دوره های پیشرفته علمی مانند بیوشیمی، شیمی آلی و معدنی و فیزیک است که جهت آمادگی دانشجویان برای کارهای سنگین در کالج های دامپزشکی ضروری هستند.

آماده شدن برای رفتن به دانشکده دامپزشکی

مرحله 4 : یک مسیر شتاب دهنده در مدرسه دامپزشکی را در نظر بگیرید.

این ممکن است زمان و پول قابل توجهی را صرفه جویی کند. طبق گزارش انجمن کالج های دامپزشکی آمریکا (AAVMC)، بیش از 10 درصد از دانش آموزان تازه وارد مدرسه دامپزشکی، مدرک لیسانس را دریافت نکرده اند. این دانش آموزان ممکن است مدرک کاردانی در زمینه علوم حیوانی را کسب کرده و یا در زمان تکمیل دوره های پیش نیاز برای مدرسه دامپزشکی هیچ مدرک تحصیلی در کالج دریافت نکرده باشند.

آماده شدن برای رفتن به دانشکده دامپزشکی

مرحله 5 : نگاهی به امتحان ریاضی (GRE) .

شما به احتمال زیاد باید GRE را به پایان مطالعات کالج خود ببرید. این تست ها آزمون های استاندارد شده است که فارغ التحصیلان و مدارس حرفه ای در تصمیم گیری در مورد پذیرش در کالج های خود استفاده می کنند.

شانس این است که دانشکده دامپزشکی انتخابی شما نمرات GRE شما را بخواهد. با این حال، برخی از مدارس نیز MCAT را قبول می کنند.

GRE عمدتا آزمونی است تا ببیند آیا شما آماده تحصیل در سطح بالاتری هستید (و از کسانی که جدی نیستند نمی گیرند). نمرات شما نیازمند مدرسه متفاوت است.

آماده شدن برای رفتن به دانشکده دامپزشکی

مرحله 6 : در مدارس دامپزشکی سخت کار کنید.

رفتن به مدرسه دامپزشکی بسیار سخت است. مدارس دامپزشکی بسیار کمتر از دانشکده های پزشکی هستند. بنابراین، شما باید برنامه خود را برجسته کنید! ابتدا، شما باید تعداد زیادی از تجربه های دامپزشکی و تجربه حیوانات را دریافت کنید. تجربه دامپزشکی فقط به عنوان کار تحت دامپزشکی واجد شرایط است. با توجه به توصیه نامه ها، احتمالا به سه مورد نیاز دارید: مشاوران دانشگاهی، دامپزشکان و گزینه های فردی. اگر می توانید فرصتی را برای دیدن آنها بگذارید، این کار را انجام دهید. این نشان می دهد که به اعتقادات سران نسبت به شما اعتماد کنید، آنها نیز متوجه خواهند شد که شخصی که درباره شما حرف می زند صادق است.

آماده شدن برای رفتن به دانشکده دامپزشکی

مرحله 7 : آماده شدن برای بحران مالی مدرسه دامپزشکی.

همانند بسیاری از دانشکده ها، دانشکده دامپزشکی گران است. در ایالات متحده، متوسط تحصیل در هر سال برای دانش آموزان دولتی 22 الی 500 دلار است. برای دانشجویان غیردولتی 46000 دلار است. میانگین دانش آموز دامپزشکی با 135000 دلار بدهی فارغ التحصیل می شود. حقوق شروع شده در زمینه دامپزشکی بسیار پایین تر از سایر حرفه های معادل آن مانند دندانپزشکان و پزشکان است. در ایالات متحده، متوسط دستمزد شروع شده حدود 67000دلار در سال است، اما این به طور گسترده ای متفاوت است. فقط چند گزینه برای کمک به بازپرداخت وام وجود دارد که شامل دو برنامه حمایت از وام است. این برنامه ها رقابتی هستند و عمدتا برای افرادی که به عنوان دامپزشکان در دام ها و یا مواد غذایی و بهداشت عمومی فعالیت می کنند، متفاوت است.

 

گام 2 - تبدیل شدن به یک دامپزشک

تبدیل شدن به یک دامپزشک

مرحله 1 : مدرسه دامپزشکی.

برنامه دانشکده دامپزشکی حرفه ای معمولا تا چهار سال قبل از دریافت مدرک دکترای دامپزشکی (DVM) طول می کشد. دو مدرک معتبر در ایالات متحده، دانشگاه راس و دانشگاه سنت متیو، برنامه سه ماهه ای دارند که اجازه می دهد تا دانش آموزان در بیش از سه سال فارغ التحصیل شوند. کارهای مربوط به مدارس دامپزشکی شامل آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، فارماکولوژی، همراه با دوره های تخصصی دامپزشکی در جراحی و پزشکی است.

در طی دو سال اول، شما با تمرکز بر وسعت موضوعات در علوم به منظور ایجاد چارچوب اساسی برای تحصیلات خود تمرکز خواهید کرد. در طول سال های سوم و چهارم شما بر مطالعات بالینی تمرکز می کنید، به طور مستقیم با حیوانات تمرین می کنید و در برنامه های گذشته و یا پروژه های تحقیقاتی شرکت می کنید. شما همچنین می توانید برنامه کارآموزی یا اقامت خود را در حین کار بر روی درجه خود قرار دهید که به شما مهارت های حرفه ای را در این زمینه آموزش خواهد داد و چشم انداز اشتغال شما را در آینده افزایش می دهد.

در ایالات متحده تنها 28 مدرک معتبر دامپزشکی وجود دارد که این برنامه کاملا رقابتی است. هزینه تحصیل به طرز چشمگیری باتوجه به موسسه ای که انتخاب می کنید، متفاوت است. در حالی که به خاطر مدرک کار می کنید، یک برنامه کارآموزی یا اقامت در نظر بگیرید. این برنامه نیز مهارت های حرفه ای را در این زمینه آموزش خواهد داد و چشم انداز اشتغال شما را در آینده افزایش می دهد.

تبدیل شدن به یک دامپزشک

مرحله 2 : امتحان مجوز خود را ارائه دهید.

در پایان سال تحصیلی چهارم، دانشجویان دامپزشکی در آمریکای شمالی، آزمون مجوز دامپزشکی را دریافت خواهند کرد. این آزمون جهت کسب مجوز برای انجام درمان دامپزشکی مورد نیاز است. علاوه بر این، هر هیئت دولت پزشکی و دامپزشکی ممکن است الزامات تست اضافی را برای اخذ مجوز برای تمرین، در دولت اعمال کند. شما باید این معاینه را با حداقل نمره انجام دهید تا مجوز کسب کنید. جهت واجد شرایط بودن برای ثبت نام، باید یک برنامه سالانه دامپزشکی را که توسط شورای آموزش و پرورش انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا (AVMA) تایید شده است، تکمیل کنید.

تبدیل شدن به یک دامپزشک

مرحله 3 : قبل از پیدا کردن یک موقعیت دائمی، یک سال قبل از آن درجستجو باشید.

این به شما فرصتی برای تخصص، مانند طب داخلی یا جراحی می دهد. به این ترتیب شما واقعا حرفه ای در تخصص خود را انتخاب می کنید. مدرسه دامپزشکی شما باید بتواند به شما در جهت انتخاب درست راهنمایی کند. این دوره ی یک ساله می تواند فقط یک فرآیند موقت باشد یا اینکه می تواند به چیزی شبیه تر تبدیل شود. هر چه هست، پیدا کردن کسی که می تواند به عنوان مربی خدمت کرده و کاری را که می خواهید در آینده انجام دهید، بسیار مهم است.

گام 3 - به عنوان یک دامپزشک

به عنوان یک دامپزشک

مرحله 1 : جستجوی شغلی خود را آغاز کنید.

بیشتر دانش آموزان دامپزشکی در نیمه نهایی سال چهارم تحصیلی، خود را به جستجوی شغلی می رسانند. اکثر دامپزشکان در کلینیک های خصوصی دامپزشکی مشغول به کار هستند که مراقبت های پزشکی برای حیوانات خانگی کوچک ارائه می دهند. سایر دامپزشکان در زمینه کار با حیوانات بزرگ، مانند اسب ها، گاوها و گوسفندان، در حال سفر به مزارع برای مراقبت از آنها مشغول هستند. دیگر دامپزشکان در درمان حیوانات عجیب و غریب در باغ وحش یا آکواریوم تخصص دارند. دامپزشکان همچنین می توانند در ارتش(گزینه خوبی برای پرداخت هزینه کالج)، دولت و یا در زمینه تحقیقات استخدام شوند.

به عنوان یک دامپزشک

مرحله 2 : سوگند دامپزشک.

قبل از شروع به کار و مراقبت از حیوانات، باید سوگند دامپزشکی یاد کنید. شما اساسا امیدوارهستید که از قدرت خود برای خیر و شر استفاده کنید.

به عنوان یک دامپزشک

مرحله 3 : قادر به برقراری ارتباط با حیوانات و مردم است.

برای موفقیت در این شغل، باید مهربان، اعتماد به نفس و توانایی برقراری ارتباط و تصمیم گیری داشته باشید. با وجود فرصت برای کار با بچه گربه ها و توله سگها (همراه با سایر حیوانات) همیشه یک شخص به آن حیوان متصل می شود که شما باید با آن ارتباط برقرار کنید تا بهترین مراقبت را به آنها بدهید.

به عنوان یک دامپزشک

مرحله 4 : در نظر گرفتن تحصیلات بیشتر.

برخی از دامپزشکان حتی تا آنجا که می توانند دکترای خود را دریافت می کنند. اگر می خواهید زمینه پژوهش را هدایت کنید، این یک ایده عالی است. داشتن دکترا دارای مزیت افزوده ای است که به طور بالقوه شما را در دستمزد عظیم تحمیل می کند! اداره آمار کار می گوید که نیاز به دامپزشکان در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت. از آنجایی که مدارس بسیار کمی وجود دارد، خروجی برای دامپزشکان آموزش دیده ایجاد نمی شود، به این معنی است که شما شانس خوبی برای اشتغال مداوم را پس از پایان تحصیل دارید.

اطلاعات مطلب

  • مراقبت
  • 798 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - پنج‌شنبه, 12 آوریل 18, 6:16 ق.ظ
  • دریافت فایل
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب