ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه یک باغچه جدید درست کنیم؟

چگونه یک باغچه جدید درست کنیم؟

آماده سازی باغچه جدید برای باغتان به معنای ایجاد یک محیط رشد سالم برای سبزیجاتتان است. این روش میتواند طولانی و خسته کننده باشد به خصوص اگر به صورت دستی انجام شود اما اگر برای این کار وقت بگذارید نتیجه با ارزشی خواهد داشت.اگر به دنبال بهترین گام برای آماده سازی بستر باغ هستید پیشنهادات زیر را در نظر بگیرید.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل اماده سازی باغچه جدید در باغ:

مراحل اماده سازی باغچه جدید در باغ:

تصمیم بگیرید که در کجای باغتان کاشت انجام خواهید داد.اگر جای بزرگی دارید میتوانید سبزیجاتی را که میخواهید پرورش دهید را انتخاب کرده و بهترین نقطه را پیدا کنید.ولی اگر وسعت زمین شما محدود است ان نقطه مشخص خواهد کرد که چه چیزی در اینجا کاشته خواهد شد.درحالت ایده ال باید به دنبال مکانی باشید که حداقل به مدت 6 ساعت درروز افتابی باشد.گزینه های خود را ارزیابی کنید و محصولات خود را به درستی انتخاب کنید.

مراحل اماده سازی باغچه جدید در باغ:

ناحیه ای از بستر باغ خود را حفاری کنید.با نشانه گذاری توسط یک شلنگ یا رشته (طناب) شروع کنید.لبه های بستر باغ خود را حفاری کنید.سپس کار خود را ادامه دهید.چمن ها رابا یک بیل بازسازی کنید، اگر در حال حفاری یک باغ در خارج از منطقه چمنی هستید هرگونه سنگ و آشغال را پاکسازی کنید و سپس زمین را در حدود 8 تا 10 اینچ (20 تا 25 سانتی متر) با یک بیل یا روتوتایلر صاف کنید.

مراحل اماده سازی باغچه جدید در باغ:
  • خاکی را که میخواهید با ان کار کنید را ارزیابی کنید.شما ترکیبی از شن و گل و ماسه و خاک رس را نیاز خواهید داشت.باید بتوانید خاک خود را داخل یک توپ فشار داده سپس به راحتی ان را بیرون بریزید.خاکی با مقدار زیاد خاک رس نمیتواند فشرده شود و خاکی با شن و ماسه بیش از حد نمیتواند داخل توپ فشرده شود.
مراحل اماده سازی باغچه جدید در باغ:
  • خاک خود را با اضافه کردن چند سانتی متر خاک سطحی مفید به سبزیجات جدید باغ،تنظیم کنید.اگر خاک موجود به پرورش یک باغ سبزیجات سالم قادر نیست ،نیاز خواهید داشت تا مقداری کود و خاک سطحی را مخلوط کنید. مخلوط را در عمق کمی از سطح باللای خاک اضافه کنید و سپس ان را با خاک موجود مخلوط کنید.
مراحل اماده سازی باغچه جدید در باغ:
  • اگر حفظ خاک شما سخت باشد یک بستر حاصلخیز انتخاب کنید.این یک انتخاب خوب خواهد بود اگر خاک شما خیلی مرطوب و سنگین است یک بستر حاصلخیز اجازه خواهد داد تا اب به خوبی تخلیه شود.میتوانید یک مرز ساخته شده از چوب یا سنگ چند سانت بالاتر از سراسر باغچه استفاده کنید. طوری که خاک به طور امن در داخل محفوظ بماند.با داشتن یک باغ حاصلخیز نیازی نخواهید داشت تا ناحیه خاک را حفاری کنید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب