گام 1 - استفاده از آب

استفاده از آب

از آب ولرم استفاده کنید. آب بسیار داغ ممکن است به شیشه خودرو آسیب برساند، پس توصیه می شود از آب ولرم استفاده شود، اگر فقط قصد دارید شیشه جلوی خودرو را تمیز کنید چند فنجان آب کافی خواهد بود ولی اگر میخواهید همه شیشه ها را تمیز کنید نیاز به یک گالن آب دارید.

 

استفاده از آب

آب ولرم رو روی شیشه ای بریزید که میخواهید یخ زدگی آن را تمیز کنید، ممکن است بعد از ریختن آب متوجه شفاف شدن یخ و یا حتی از بین رفتن یخ روی شیشه شوید. یخ شفاف شده به راحتی تمیز می شود.

استفاده از آب

درست است بعد از پاشیدن آب به شیشه خودرو در هوای سرد همان آب هم شروع به یخ زدن می کند، ولی ترکیب آب ولرم با یخ روی شیشه باعث نرم شدن یخ زدگی شده و با یک کارت یا دستمال میشه یخ روی شیشه خودرو رو تمیز کرد، اگر لکه هایی از یخ روی شیشه باقی ماند میتوانید دوباره کمی آب به شیشه ها زده و دوباره با دستمال یا ابزاری مانند کارتک پلاستیکی آن را تمیز کنید.

گام 2 - با استفاده از مایع ضد انجماد

با استفاده از مایع ضد انجماد

شما می توانید یک ماده ضد انجماد از فروشگاه ها بخرید و یا خودتان بسازید، اگر شما در یک منطقه سرد هستید و به فروشگاه دسترسی ندارید و یا برای صرفه جویی در هزینه، جهت تهیه این محلول می توانید خودتان دست بکار شوید.

روش تهیه این محلول آسان است شما مقداری الکل و چند قطره مایع ظرفشویی رو داخل یک ظرف اسپری تمیز ریخته و چندین بار تکان دهید تا خوب مخلوط شوند.

گام 3 - استفاده از کارت اعتباری

استفاده از کارت اعتباری

اگر به هیچ یک از موارد گفته شده دسترسی ندارید و میخواهید از دست یخ روی شیشه خلاص شوید می توانید با هر ابزاری که در دست دارید استفاده کنید.

اتومبیل خود را روشن کرده و درجه را روی گرم ترین حالت و باد گرم بخاری خودرو را به سمت شیشه یخ زده خودرو هدایت کنید، اجازه دهید کمی یخ شیشه نرم تر شود

گام 4 - استفاده از بسته های برنج گرم شده یا بسته های گرم شده سدیم استات

استفاده از بسته های برنج گرم شده یا بسته های گرم شده سدیم استات

برنج را در داخل کیسه پلاستیکی زیپ دار ریخته و به مدت چند دقیقه کوتاه داخل مایکروویو گرم کنید.

گام 5 - جلوگیری از یخ زدن شیشه خودرو

جلوگیری از یخ زدن شیشه خودرو

خب همیشه پیشگیری بهتر از بقیه کارهاست 😉 

شما می توانید با یک کاور پلاستیکی یا مقوا شیشه خودرو را پوشانده تا شبنم و رطوبت باعث یخ زدگی شیشه خودرو نشود.