گام 1 - استفاده از آب

استفاده از آب

از آب ولرم استفاده کنید. آب بسیار داغ ممکن است به شیشه خودرو آسیب برساند، پس توصیه می شود از آب ولرم استفاده شود، اگر فقط قصد دارید شیشه جلوی خودرو را تمیز کنید چند فنجان آب کافی خواهد بود ولی اگر میخواهید همه شیشه ها را تمیز کنید نیاز به یک گالن آب دارید.

 

استفاده از آب

آب ولرم رو روی شیشه ای بریزید که میخواهید یخ زدگی آن را تمیز کنید، ممکن است بعد از ریختن آب متوجه شفاف شدن یخ و یا حتی از بین رفتن یخ روی شیشه شوید. یخ شفاف شده به راحتی تمیز می شود.

استفاده از آب

درست است بعد از پاشیدن آب به شیشه خودرو در هوای سرد همان آب هم شروع به یخ زدن می کند، ولی ترکیب آب ولرم با یخ روی شیشه باعث نرم شدن یخ زدگی شده و با یک کارت یا دستمال میشه یخ روی شیشه خودرو رو تمیز کرد، اگر لکه هایی از یخ روی شیشه باقی ماند میتوانید دوباره کمی آب به شیشه ها زده و دوباره با دستمال یا ابزاری مانند کارتک پلاستیکی آن را تمیز کنید.

گام 2 - با استفاده از مایع ضد انجماد

با استفاده از مایع ضد انجماد

شما می توانید یک ماده ضد انجماد از فروشگاه ها بخرید و یا خودتان بسازید، اگر شما در یک منطقه سرد هستید و به فروشگاه دسترسی ندارید و یا برای صرفه جویی در هزینه، جهت تهیه این محلول می توانید خودتان دست بکار شوید.

روش تهیه این محلول آسان است شما مقداری الکل و چند قطره مایع ظرفشویی رو داخل یک ظرف اسپری تمیز ریخته و چندین بار تکان دهید تا خوب مخلوط شوند.

با استفاده از مایع ضد انجماد

محلولی که خریدید یا فرق نمی کند خودتان ساخته باشید، روی شیشه یخ زده خودرو اسپری کنید اجازه دهید کمی محلول و یخ باهم ترکیب شوند و بعد از آن می توانید به کمک دستمال و یا کارتک پلاستیکی یخ شیشه خودرو را تمیز کنید.

گام 3 - استفاده از کارت اعتباری

استفاده از کارت اعتباری

اگر به هیچ یک از موارد گفته شده دسترسی ندارید و میخواهید از دست یخ روی شیشه خلاص شوید می توانید با هر ابزاری که در دست دارید استفاده کنید.

اتومبیل خود را روشن کرده و درجه را روی گرم ترین حالت و باد گرم بخاری خودرو را به سمت شیشه یخ زده خودرو هدایت کنید، اجازه دهید کمی یخ شیشه نرم تر شود

استفاده از کارت اعتباری

حالا می توانید بوسیله یک کارت اعتباری یخ روی شیشه خودرو را کنار بزنید، البته توجه کنید اینکار ممکن است به کارت اعتباری شما آسیب بزند پس از کارتی استفاده کنید که لازم ندارید.

استفاده از کارت اعتباری

کارت اعتباری را کاملا عمود بر شیشه گرفته و یخ روی شیشه را کنار بزنید، این کارت ها در عین سخت و محکم بودن ولی شکننده و خشک هستند، پس در این مورد هم کار با دقت لازم باید انجام شود.

استفاده از کارت اعتباری

ممکن است بعد از اتمام کار، تکه هایی یخ روی شیشه خودرو بماند، شما می توانید به کمک برف پاک کن خودرو قسمت های باقیمانده روی شیشه خودرو را پاک کنید.

گام 4 - استفاده از بسته های برنج گرم شده یا بسته های گرم شده سدیم استات

استفاده از بسته های برنج گرم شده یا بسته های گرم شده سدیم استات

برنج را در داخل کیسه پلاستیکی زیپ دار ریخته و به مدت چند دقیقه کوتاه داخل مایکروویو گرم کنید.

استفاده از بسته های برنج گرم شده یا بسته های گرم شده سدیم استات

بسته بندی برنج را داخل خودرو نزدیک به شیشه گرفته تا گرمای کیسه، یخ روی شیشه خودرو را ذوب کند.

شما می توانید بجای برنج از سدیم استات نیز استفاده کنید.

مزیت این روش این است که شما در سرما نمی مانید و داخل خودرو اینکار را انجام می دهید.

استفاده از بسته های برنج گرم شده یا بسته های گرم شده سدیم استات

توجه داشته باشید نگه داشتن بیش از حد کیسه گرم شده در یک محل شیشه، ممکن است آسیب به شیشه خودرو رسانده و باعث ترک خوردگی آن شود. پس به مدت طولانی یک قسمت شیشه را گرم نکنید.

گام 5 - جلوگیری از یخ زدن شیشه خودرو

جلوگیری از یخ زدن شیشه خودرو

خب همیشه پیشگیری بهتر از بقیه کارهاست 😉 

شما می توانید با یک کاور پلاستیکی یا مقوا شیشه خودرو را پوشانده تا شبنم و رطوبت باعث یخ زدگی شیشه خودرو نشود.

جلوگیری از یخ زدن شیشه خودرو

شما بعد از رسیدن به مقصد می توانید دوباره شیشه های خودرو را توسط کاور پلاستیکی بپوشانید.