ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه گیاه نعناع بکاریم؟

چگونه گیاه نعناع بکاریم؟

11

یادگیری روش کاشت گیاه نعناع، به سادگی یادگیری روش آماده سازی خاک، مکان و زمان مناسب برای کاشت، و شرایط خاص مورد نیاز گیاه نعناع است. بعد از کاشت گیاه نعناع، شما به سرعت قادر خواهید بود که برگ‌های آن را برای مصارف خوراکی و پزشکی استفاده کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - اماده سازی برای کاشت گیاه نعناع

اماده سازی برای کاشت گیاه نعناع

گیاه نعناع را از یک گلخانه و یا بازار گل محلی تهیه کنید. بهتر است نعناع را به صورت گیاه‌های آماده برای کاشت _ و نه بذر _ تهیه کنید. ببینید که چه نوعی از نعناع را می‌خواهید رشد دهید. نعناع تند و نعناع بیابانی دو گونه محبوب نعناع هستند.

تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید نعناع را در گلدان و یا در باغچه بکارید. کاشت نعناع هم در گلدان و هم در باغچه به صورت موفقیت‌آمیزی انجام می‌شود. با این حال، چه شما نعناع را در باغچه و چه در گلدان بکارید، شرایط کاشت آن یکسان خواهد بود.

بهترین منطقه را انتخاب کنید. اکثر گیاهان به مناطق آفتاب‌گیر نیاز دارند، ولی نعناع هم در سایه و هم در آفتاب خوب رشد می‌کند. می‌توانید نعناع را در مرز باغچه خود و در میان گل‌ها و گیاهان دیگر، و یا به صورت مجزا در بخشی از باغ خود، و یا در گلدان بکارید.

خاک را آماده سازید. به دلیل اینکه شرایط کاشت نعناع همانند سبزیجات دیگر است، برای رسیدن به موفقیت، خاک را با آهک و کود آماده کنید. البته می‌توانید از مخلوط‌های آماده‌ای که برای کاشت سبزیجات تولید می‌شود نیز استفاده کرده و زحمت خود را کاهش دهید.

گام 2 - کاشت گیاه نعناع

کاشت گیاه نعناع

یک گودال حفر کنید. گودالی که حفر می‌کنید، چه در گلدان و چه در زمین، باید عرضی معادل دو برابر عرض گیاه نعناع داشته باشد.گیاه را در گودال قرار داده و آن را با خاک مرطوب پر کنید. خاک را کمی با پایین فشار دهید تا حباب‌های هوای موجود در آن از بین برود. خاک را کمی در اطراف گیاه بالا بیاورید تا ساقه را ثابت نگه داشته و در آبیاری به گیاه کمک کند.خوب به آن آب دهید. نعناع در خاک‌هایی که به طور دائم مرطوب است به خوبی رشد می‌کنند. بین آبیاری‌ها به خاک اجازه خشک شدن ندهید.

گام 3 - نکته ها و هشدار ها

نکته ها و هشدار ها

نعناع به سرعت با ایجاد ریشه‌های زیرزمینی رشد کرده و گیاه جدید ایجاد می‌کنند. گیاه‌های جدید ممکن است بیش از 1 متر از گیاه اولیه فاصله داشته باشند. می‌توانید این ریشه‌های زیرزمینی را به همراه گیاه جدید ایجاد شده، از خاک جدا کرده و در جای مورد نظر خود بکارید.برگ و گل‌های گیاه نعناع قابل استفاده بوده و می‌توان آن‌ها را هم به صورت تازه و هم خشک مصرف کرد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. blank
    سبا فتحی - 2019/08/05 - 10:30 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب