ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

20 − ده =

بستن
بستن

چگونه گیاه جینسنگ را رشد دهیم ؟

چگونه گیاه جینسنگ را رشد دهیم ؟

هزاران سال است که از گیاهان دارویی استفاده میشود،ریشه های جینسنگ باکیفیت بالاهنوزهم صدها دلاردرهرپوند بفروش می رسند وتولیدکنندگان میتوانند با استفاده ازروش رشد “شبیه سازی وحشی” مقدار زیادی را تولید کنند. روش زیرتوصیف شده نیازبه هفت سال رشدقبل ازبرداشت دارد اما تولید جینسنگ با کیفیت بالا و احتمال مرگ ومیرگسترده محصول راکاهش میدهد. درحالی که شماهمچینین میتوانیدجینسنگ را دریک زمین در زیرسایه مصنوعی و درکمتر از چهارسال کشت کنید این روش نیازمند تلاش بیشتر و هزینه بیشتری است .

مطالب مرتبط


گام 1 - انتخاب یک زمین برای رشد

 انتخاب یک زمین برای رشد

درنظر بگیرید که چگونه جیسنگ خود را به بازارعرضه میکنید ، قبل اینکه حتی شروع به اماده شدن برای رشد جینسنگ کنید اطمینان حاصل کنید که زمانی که بالغ شده است آنرا به فروش برسانید . یک گزینه این است که با فروشنده جینسنگ مجاز درکشورخود ارتباط برقرارکنید شما ممکن است بتوانید جینسنگ خود را از بازدید کنید ،آن را وزن کنید و یک نقل قول قیمت را در محل دریافت کنید. اگرقیمت شما را به شما نپردازند میتوانید به سادگی یک خریدار متفاوت را امتحان کنید ،شما میتوانید رجیستری دولتی خود را از نمایندگی مجاز جینسنگ برای پیداکردن یکی درمنطقه خودرا بررسی کنید، ممکن است در منطقه شما وجود داشته باشد که میتوانید برای پیداکردن بهترین قیمت برای محصول خود، آن را بازدیدکنید. اگرمیخواهیدخودتان جینسنگ بخرید وصادرات کنید ممکن است مجوز فروشنده را در نظر بگیرید قوانین مربوط به صدور مجوز فروشنده، درکشورمتفاوت است بنابراین برای بررسی آنچه مقررات مربوط به دولت شما است بررسی کنید شما حداقل باید یک درخواست را تکمیل و پرداخت کنید. برخی مردم همچنین جینسنگ خودرا در یک سایت حراج به فروش می رسانند. با این وجود هنوز مجوز صادراتی برای انجام این کاردارید

 انتخاب یک زمین برای رشد

روش رشدجینسنگ "شبیه سازی وحشی" رادرک کنید. این روش طبیعت طبیعی گیاه را تقلید میکند. درحالی که جینسنگ رشدکرده به طریقی به طورمعمول هشت سال طول میکشد به نتیجه نهایی بالغ شدن برسد ، بسیاربا ارزش ترازجینسنگ کشت شده، به دلیل رنگ وشکل آن است شما میتوانید این روند را با استفاده ازسایه های مصنوعی یاخاک گلدانی تغییردهید، اما بعد از ان خواهید دید که جینسنگ رشد میکند که ممکن است به یک شکل متفاوت وکمترارزشمند تبدیل شود. روش کشت درست منجر به یک کارخانه بالغ درچهارسال میشود، امانیاز به کارفشرده، افزایش خطر،گسترش بیماری وتقریبا 20000و تا40000 دلاردر هر هکتاراست. بیشترکشاورزان خرده مقیاس روش خود را دراین جا توصیف میکنند که نتیجه ان گیاه بسیار ارزشمند است و هزینه ان تقریبا2600دلار به اضافه کار است ، توجه داشته باشیدکه این هزینه ها براوردهای زیادی هستند.

 انتخاب یک زمین برای رشد

ببینید اگر در محیط مناسب زندگی میکنید اگرمیخواهید جینسنگ را با استفاده از روش "شبیه سازی وحشی"رشد دهید باید زمین رادرمحدوده طبیعی گیاه قراردهید. جینسنگ درآب وهوای سرد معتدل حاوی جنگل های چوب جنگلی در مناطق 20تا40 اینچ بارندگی سالانه رشد میکند. این نوع محیط در مناطق شمال غربی، مرکزی وشمال شرقی ایالات متحده، جنوب کانادا و مناطق کوهستانی جنوب ایالات متحده یافت میشود . اگرمطمعن نیستیدکه آیا جینسنگ درمنطقه شما ،رشد میکند جستجوکنید ویا بامدیریت بخش حیات وحش کشور یا منطقه تماس بگیرید.

 انتخاب یک زمین برای رشد

هر گونه مجوز لازم برای رشد وفروش جینسنگ راکسب کنید. مقررات دولتی در مورد جینسنگ درحال رشد متفاوت است ،اما شما اغلب مجوزها یا مجوزهایی ویژه ای نیازدارید، به خصوص اگربرای برداشت تجاری رشد میکنید. مقررات تحقیقاتی برای منطقه شما و برای کسب اطلاعات بیشتر به منظورقانونی کردن جینسنگ، بااداره خدمات پس ازفروش محلی یاادارات کشاورزی یا اداره دولتی تماس بگیرید. شماهمچنین باید قبل ازکاشت، دانه های خود را به گواهی ارگانیک خوب نگاه کنید. روش "وحشی شبیه سازی شده"همانطور که در اینجا توضیح داده شده عالی است. از19کشور ایالات متحده که اجازه میدهد برداشت جینسنگ صورت بگیرد ،18مورد از انها نیاز به هرگونه گیاه برداشت شده را حداقل 5 ساله با 3 برگ ،درحالیکه ایلینوی نیاز به این گیاهان حداقل 10ساله با 4برگ است

 انتخاب یک زمین برای رشد

یک زمین مناسب را انتخاب کنید. جینسینگ در سواحل سایه دار (به ویژه در دامنه های شمال یا شرق) از جنگل های چوب خش دار مرطوب، به ویژه درختان با برگ های عمیق ریشه دار، مانند صنوبر زرد، بلوط، شاه بلوط و یا صنوبر لاله استفاده میشود. درختچه ها و دیگر شاخه های بلند وضخیم ، می توانند با جینسنگ رقابت کنند و اکثر مواد مغذی موجود را جذب کنند. علاوه بر این باید دانست که شکارچیان جینسنگ یک مشکل جدی هستند، مطمعن شوید که یک نقطه را انتخاب کنید که از دید عمومی پنهان باشد.

 انتخاب یک زمین برای رشد

ارزیابی و آزمایش خاک .خاک باید لعابی و مرطوب باشد، با این حال قادر به زهکشی سریع است ، اجتناب از خاک بتنی و خاک رس. هنگامی شما یک سایت داشته باشید ،چندین نمونه خاک از مقدار برابر را از اطراف محل کاشت بالقوه گرفته و آنها را در یک سطل پلاستیکی مخلوط کنید. تجزیه و تحلیل خاک در آزمایشگاه خاک یا دانشگاه انجام میشود.

 انتخاب یک زمین برای رشد

در صورت لزوم کودکتان کنید. توجه داشته باشید که جینسنگ قادر به رشد در مناطق با کلسیم یا فسفات پایین، اما ممکن است ریشه های کوچکتر و یا کندتر رشد کند. فاصله این گیاه ها را در این شرایط در نظر بگیرید تا گیاهان برای مواد مغذی مشابه رقابت نکنند. همچنین اطمینان حاصل کنید که سالانه آزمایش و اصلاح خاک کنید.

گام 2 - آماده سازی دانه ها

آماده سازی دانه ها

دانه های جینسنگ را خریداری یا برداشت کنید. توجه داشته باشید که برخی از مناطق دارای قوانین ممنوع یا محدود کردن برداشت جینسنگ است. قبل از جستجو برای گیاهان وحشی، این را برای کشور، یا منطقه خود بخوانید. اگر شما به صورت قانونی مجاز به انتخاب آنها نیستید یا نمیتوانید گیاه بسیار وحشی را پیدا کنید، دانه ها را از یک تولید کننده محلی یا آنلاین خریداری کننید. دانه های "سبز" ارزان تر از دانه های طبقه بندی شده سرد هستند. بذرهای نرم،ریخته گری و یا رنگ آمیزی مناسب برای کاشت مناسب نیستند.

آماده سازی دانه ها

قبل از کاشت رطوبت را حفظ کنید. دانه های شسته شده در یک کیسه پلاستیکی در یخچال و فریزر نگهدارید. غلظت بذر را یک بار در هفته نگاه کنید تا اماده شوند اگر دانه ها همیشه خشک باشند خواهند مرد.

آماده سازی دانه ها

 دانه های خود برای جوانه زدن آماده کنید، هنگامی که یک گیاه جینسنگ دانه های وحشی تولید میکند دانه های سال بعد از آن رشد نمی کنند، برای رسیدن به رشد انها نیاز به یکسال از طبقه بندی دارند، بیشتر دانه های خریداری شده در حال حاضر طبقه بندی شده اند، اما اگر خودتان آنهارا برداشتید یا دانه های سبز خریداری کرده اید باید فرایند خود را انجام دهید.

آماده سازی دانه ها

جوانه زنی بوته در فصل بهار. اگر دانه های خود را طبقه بندی کنید، ببینید کدام یک از دانه ها آماده است. بذرهای نرم، ریخته گری یا رنگی را از بین ببرید. اگر بذر جوانه زده شود بلافاصله آنها را بشورید بقیه را به مخزن بازگردانید و دوباره آن را دفن کنید، ابتدا آنها را با هم مخلوط کنید و بررسی کنید که ماسه یا خاک هنوز مرطوب است یا نه.

آماده سازی دانه ها

دانه های دیگر را در پاییز بکارید. بیشتر بذرها باید در پاییز بذر بیاورند، پس از افتادن برگها از درختان وقبل از انجماد زمین. دانه های جینسنگ بهتر است اواخر پاییز و یا زودرس زمستان کاشته شوند و هنگام رطوبت خاک، پس از باران کاشت باید انجام شود.

آماده سازی دانه ها

دانه های خیس را قبل از کاشت در آب خیس کنید. اگر بذرهای شما در حال تخم گذاری باشند، آنهارا از 1قسمت سفید کننده خانگی و 9 قسمت آب بشویید. آنهارا به مدت 10دقیقه در آب قرار دهید. تا برخی از میکروبهای قارچی را که اغلب دانه های جینسنگ را آلوده میکنند بکشند. دانه های شناور به احتمال زیاد خالی و مرده هستند و باید از بین بروند، بعد از آن دانه های باقی مانده را در آب تمیز بشویید و آنها را به محل خود برسانید.شما همچنین ممکن است دانه های خود را بایک قارچ کش درمان کنید اما مطمعن شوید که برای استفاده در جینسنگ برای اولین بار از آن استفاده کنید.

گام 3 - کاشت دانه

 کاشت دانه

علف های هرز و خردل کوچک را از منطقه حذف کنید. مطلوب نیست که تمام گیاهان را از این منطقه بیرون بیاوریم، اما گلبرگ کوچک با جینسنگ رقابت خواهد کرد.

 کاشت دانه

اگر میخواهید جینسنگ خود را در شرایط مطلوب رشد دهید یا اگر مقدار زیادی از دانه هارا داشته باشید، ممکن است بخواهید دانه را در محل کاشت انتخاب کنید. ابتدا برگ بست را از زمین خارج کنید . هدف از پراکندگی  (65تا120 دانه در متر مربع)

 کاشت دانه

تعداد کمی از دانه ها را بطور کامل بکار ببرید. اول خاک اره از کف جنگل بیرون بکشید تا خاک های روباز را باز کنید. برای ایجاد حفره هایی که در حال حرکت به بالا و پایین شیب هستند،ا ز کج کردن استفاده کنید. اگر شما قصد دارید برداشت جینسنگ بزرگ و7+ساله ببرید، بذر را از 6 تا 9 اینچ (15 تا 23 سانتیمتر) جدا کنید. این یک روش کاشت معمولی برای جینسنگ شبیه سازی وحشی است، زیرا فاصله وسیعی باعث کاهش خطر گسترش بیماری میشود. اگر زیادی از دانه ها را می خواهید زودتر برداشت کنید به اندازه یک اینچ فاصله بگذارید.

 کاشت دانه

منطقه را با برگ یا مالچ پوشش دهید.بستر برگ را که روی آن گذاشتید عوض کنید یا یک لایه مالچ را اضافه کنید. مرطوبیت برای جینسنگ حیاتی است.از 1 تا 2 اینچ ( 2.5 تا 5 سانتیمتر) از پوشش زمین استفاده کنید،اما نه بیشتر چون جوانه جینسنگ قادر نخواهد بود از یک لایه ضخیمتری عبور کند. شما باید از 4 اینچ (10سانتیمتر) مالچ استفاده کنید اگر شما در یک منطقه با زمستان های سرد و یخ های مکرر زندگی می کنید به یاد داشته باشید که این به سطوح پایین تر در بهار کاهش می یابد. از برگ های بلوط استفاده نکنید اینها بدلیل وجود قارچ ها از بین میروند.

 کاشت دانه

قطعه را به طور مخفی عامتگذاری کنید تا بعد از اینکه درختچه شما به بلوغ رسید مطمعن شوید که میتوانید آنها را پیدا کنید.

گام 4 - مراقبت از گیاهان و برداشت

مراقبت از گیاهان و برداشت

مکان را مخفی نگه دارید و مطمعن شوید. از آنجا که جینسنگ وحشی بسیار ارزشمند است شکارچیان در مناطق پرورش یافته رایج هستند. حفر کردن این منطقه کسی را که جینسنگ را می داند باز نمی دارد، اما ممکن است مردم را از کشف این سایت جلوگیری کند.یک سگ با صدای بلند ممکن است بازدارنده ترین دزد باشد.

مراقبت از گیاهان و برداشت

هر ساله گیاهان دارویی پرطرفدار رو به رشد هستند .پس از اولین فصل رشد، به 6 گیاه در هر فوت مربع (11 تا 22 در هر متر مربع)، شما همچنین میتوانید جینسنگ در مناطق دیگر هر سال در طول سقوط برای برداشت مداوم بگنجانید. بسیاری از کشاورزان این کار را انجام می دهند تا سالیان بعد از اولین بار گلدهی جینسنگ بالغ را به دست آورند.

مراقبت از گیاهان و برداشت

تحقیق را قبل از آفت کش ها وسم زدایی انجام دهید. یک مزیت عمده برای روش شبیه سازی وحشی، کاهش خطر ابتلا به آفات و بیماری ها به علت فاصله وسیع تر است. اگر شما با مشکلی رو به رو هستید با بخش حیات وحش محلی خود تماس بگیرید تا اطلاعات مربوط به آفت کش های جنسینگ را ببینید.

مراقبت از گیاهان و برداشت

صبر کنید تا گیاهان بالغ شوند شما باید 7تا 10سال صبر کنید تا گیاهان شما به ریشه های بزرگ و ارزشمند تبدیل شود، جینسنگ در حال رشد با روش شبیه سازی وحشی نیاز به صبر زیادی دارد، اما تقریبا بدون نگهداری است. به طور منظم بررسی  کنیدکه آیا زمین مرطوب است و با مقدار کمی برگ پوشیده شده است یا نه.

مراقبت از گیاهان و برداشت

انتظار نداشته باشید که  همه گیاهان سالم باشند. بخشی از گیاهان جینسنگ در بالای سطح در پاییز میمیرد، اما  در بهار دوباره رشد میکند، هر زمان گیاه بزرگتر میشود در عین حال ریشه زیر بزرگتر می شود.

مراقبت از گیاهان و برداشت

توت قرمز سالانه پس از سال سوم برداشت میشود. هنگامیگه گیاهان بالغ میشوند خوشه ای از توت های قرمز با دانه در مرکز تولید میکنند. اگر میخواهید بذرهای کاشت ویا فروش را برداشت کنید، این کار را در پاییز انجام بدهید، به خاطر داشته باشید که آنها باید طبق بند (آماده سازی دانه ها) طبقه بندی شوند.

مراقبت از گیاهان و برداشت

گیاهان بالغ را در هر نقطه از سال هفتم برداشت کنید. با توجه به اینکه چقدر طول میکشد تا جینسنگ به بلوغ برسد احتمالا میخواهید گیاهان خود را به زودی برداشت کنید، که به طور معمول هفت سال طول میکشد تا یک ریشه با کیفیت بالا ایجاد شود. اگر شما عجله ندارید میتوانید آنهارا در زمین برای سال های بیشتری ترک کنید، اگر شما عجله دارید قوانین محلی را برای مقررات مربوط که چقدر می توانید برداشت کنید بررسی کنید.

مراقبت از گیاهان و برداشت

دقت کنید تا به ریشه آسیب نرسانید.ا ز کاشی زیر زمینی یا سوزن بینی استفاده کنید تا در زیر بوته بچرخد و مقدار زیادی از فضای (حدود 6یا 15سانتیمتر) را بین گیاه قرار دهید و جایی که چنگال یا بیل را به زمین ببرید. اگر گیاه نزدیگ گیاهان نابالغ جینسنگ باشد پیاده سازی کوچکتر استفاده کنید و با مراقبت های اضافی کار کنید.

ریشه ها رو بشویید و خشک کنید به طور خلاصه ریشه ها را در یک سطل آب سرد خیس کنید تا خاک اضافی آنها از بین برود . سپس ریشه ها را روی یک سینی قرار دهید و آنهارا به آرامی زیر یک شیرآب یا شلنگ بشورید. اطمینان حاصل کنید که ریشه ها لمس نمیشوند واجازه دهید آنها در یک قفسه چوبی خشک شوند و در یک اتاق به خوبی تحت تهویه قرار دهید که دمای آن 21تا32درجه سانتیگراد باشد.ریشه های کوچک یک یا دو روز طول میکشد تا خشک شوند اما ریشه های بزرگ ممکن است تا شش هفته طول بکشد .نور خورشید مستقیم معمولا ریشه هارا خیلی سریع خشک میکند اما هر گونه قالب یا تغییر رنگ را در حال رشد میبینید.

اطلاعات مطلب

 • گیاهان دارویی
 • 1,334 بازدید
 • blankblankblankblankblank (7 votes, average: 4,86 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - دوشنبه, 28 می 18, 7:57 ب.ظ
 • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

 1. محمد بصیری - 2018/06/04 - 5:35 ب.ظ
 2. Pouya yusefiyan - 2018/06/04 - 5:49 ب.ظ
 3. محمد بصیری - 2018/06/08 - 11:34 ب.ظ
 4. امیدمحمدزاده - 2018/06/10 - 11:24 ق.ظ
 5. ویدا شهنازی - 2018/06/12 - 5:22 ب.ظ
 6. Online video sharing - 2018/08/24 - 4:57 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب