ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

2 × 5 =

بستن
بستن

چگونه گیاهان بر اساس عملیات برداشت و طول عمر گروه بندی می شوند؟

چگونه گیاهان بر اساس عملیات برداشت و طول عمر گروه بندی می شوند؟

گیاهان برای ادامه ی حیات زندگی بشر ضروری هستند زیرا با فتوسنتز کمک زیادی به بشر می نمایند همچنین به عنوان بخش مهمی از مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. گیاهان براساس معیارهای زیادی گروه بندی می شوند که در اینجا بر اساس عملیات برداشت و طول عمر بررسی می شوند.

مطالب مرتبط


گام 1 - گياهان يك ساله

گياهان يك ساله

گياهاني هستند كه چرخه ي زندگيشان، (از جوانه زدن تا توليد بذر) را در يك فصل رشد يا حداكثر در يك سال انجام مي دهند مانند انواع غلات و حبوبات. این گیاه برای سال بعد محصولی نمی دهد و باید بذر آن را از نو بکاریم تا باردهی داشته باشند.

گام 2 - گياهان دو ساله

گياهان دو ساله

گياهاني هستند كه چرخه زندگي (از بذر تا بذر) دو ساله دارند. اين گياهان در سال اول رشد رويشي دارند و در سال زراعي بعدي، گياه به گل رفته و توليد بذر مي كند. مانند: چغندر، پياز، هويج و گل انگشتانه. این گیاهان در پاییز سال اول باید کاشته شوند و تا بهار سال بعد رشد ادامه می یابد و در تابستان سال بعد محصول برداشت می شود.

گام 3 - گياهان چندساله

گياهان چندساله

گياهاني هستند كه دوره ي رشد و نمو آن ها چندين سال طول مي كشد و مي توان چندين سال از آن ها محصول برداشت نمود. این قسم از گیاهان در سال اول کاشت می شوند و برای چندین سال از آن میتوان محصول برداشت کرد. مانند: يونجه، اسپرس، تاج الملوك و درختان.

گام 4 - گياهان وجيني

گياهان وجيني

گياهاني هستند كه بوته هاي آن ها به فضاي بيشتري احتياج دارند. به همين دليل آن ها را با فاصله و به صورت رديفي كشت مي كنند. علف هاي هرز فاصله بين رديف ها را با وسايل مكانيكي وجين مي كنند. به همين دليل به آن ها »گياهان وجيني « مي گويند مانند سيب زميني، ذرت، چغندرقند، كلم و كاهو. عمليات داشت در اين گروه از گياهان به صورت مكانيزه قابل انجام است.

گام 5 - گياهان غيروجيني

گياهان غيروجيني

 گياهاني هستند كه بوته ي آن ها حجم زيادي ندارند. بنابراين، اين گياهان به صورت متراكم و نزديك به هم كشت مي شوند. مانند: گندم، جو، يونجه، تره، شاهي و تربچه.

اطلاعات مطلب

  • کشاورزی
  • 592 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - سه‌شنبه, 06 فوریه 18, 8:24 ب.ظ
  • مبانی زراعت عمومی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب