ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

سه × چهار =

بستن
بستن

چگونه گوشی آیفون آسیب دیده از آب را تعمیر کنیم؟

چگونه گوشی آیفون آسیب دیده از آب را تعمیر کنیم؟

آموزش تعمیر گوشی آیفون آسیب دیده از آب

در این مقاله از سایت ویکی چجور به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید تا گوشی آیفون آسیب دیده از آب را خشک و یا تعمیر کنید. در حالیکه این روش ها برای بهبود عملکرد گوشی آیفون برای کارکرد دوباره گفته شده است، ولی هیچ راه تضمینی برای اصلاح و درست شدن کامل تلفن های آب دیده و افتاده شده در آب وجود ندارد.

مطالب مرتبط


گام 1 - برداشتن گوشی آیفون در آب افتاده و خیس

برداشتن گوشی آیفون در آب افتاده و خیس

1- تلفن خود را از آب بلافاصله بیرون بکشید. هرچه گوشی شما سریعتر بیرون اورده شود، احتمال بیشتری دارد که بتوان خشک و تعمییر کرد. عکس العمل های سریع می توانند تفاوت بین یک تلفن کار و آدم وارد و یک ادم کاملا نا وارد را نشان دهد. 

برداشتن گوشی آیفون در آب افتاده و خیس

2- گوشی را خاموش کنید. برای انجام این کار، دکمه Power را فشار داده و نگه دارید، سپس دکمه را در بالای صفحه فشار دهید، در صورت درخواست. هر چه زودتر شما می توانید آی فون خود را خاموش کنید.شما هرچقدر زودتر که گوشی خاموش شود بیشتر احتمال بهبودی وتعمییر گوشی وجود دارد.
اگر صفحه نمایش خاموش است اما مطمئن نیستید که آیا گوشی روشن است یا نه به سرعت دکمه Power را فشار دهید تا ببینید آیا صفحه روشن است یا خیر. اگر این طور بود، تلفن را خاموش کنید وگرنه به فکر راهکارهای دیگر باشید.

برداشتن گوشی آیفون در آب افتاده و خیس

3- حذف هر مورد که بر روی گوشی آی فون شماست. اگر آیفون شما یک مورد داشته باشد مانند کیف یا کاور، ممکن است رطوبت وآب داشته باشد؛ در آوردن این مورد به گوشی اجازه می دهد تا نفس بکشد و زودتر خشک شود.

برداشتن گوشی آیفون در آب افتاده و خیس

4- سیم کارت وجای سیم کارت (سینی) آی فون خود را در بیاورید. برای انجام این کار، یک ابزار خارج کن سیم کارت در جعبه یا قوطی گوشی وجود دارد که آنرا در سوراخ جای سیم کارت یا سینی وارد کنید تا سینی سیم کارت را بیرون بیاورید. سینی را کاملا در بیاورید و خارج کنید تا  بتوان آب و رطوبت گوشی را خشک کرد.

برداشتن گوشی آیفون در آب افتاده و خیس

5-گوشی را با پارچه خشک کنید. برای پاک کردن گوشی از پارچه خشک و جذاب یعنی پارچه ای که آب را جذب کند استفاده کنید. تمام رطوبت را تا میتوانید با یک پارچه جذب کنید. اطمینان حاصل کنید که رطوبت را از پورت شارژ، کلید های حجم، جک هدفون و هر شکاف دیگر خشک کرده اید.

برداشتن گوشی آیفون در آب افتاده و خیس

6- سعی کنید آب را از پورت ها با خلال دندان و قطعه پارچه خارج کنید. یک تکه پارچه نخی نازک مانند یک پیراهن قدیمی را خشک کنید و یک لایه ی تک لایه در اطراف سر ته خلال دندان بپیچید. از این برای جذب هر گونه آب اضافی از پورت شارژر و جک هدفون استفاده کنید.

برداشتن گوشی آیفون در آب افتاده و خیس

7-گوشی آی فون را در مکان گرم و خشک قرار دهید. بهترین راه برای خلاص شدن از آب در داخل گوشی آی فون هست که به راحتی اجازه دهید آن را هوای خشک در یک مکان گرم تا زمانی که ممکن است بماند وخشک شود.
بسیاری از کارشناسان ومهندسان نظرشان این است که قرار دادن گوشی آی فون در یک کیسه برنج کمک خواهد کرد که آب و رطوبت آن زودتر کشیده میشود. ولی این نظریه زیاد ثابت شده و درست نیست . موثرترین راه برای رفع آن این است که خشک کردن هوا موثرتر خواهد بود اگر بتوانید باتری را از آیفون در بیاورید.

8- حداقل 48 ساعت صبر کنید هرچقدر بیشتر منتظر بمانید، فرایند خشک کردن شما بیشتر موفق خواهد بود. اگر شما می توانید صبر کنید بجای 48 ساعت، 72 ساعت ممکن است حتی بیشتر بمانید موثرتر خواهد بود.

برداشتن گوشی آیفون در آب افتاده و خیس

9_شاخص آلودگی آب را بررسی کنید. هر آیفون دارای یک نشانگر کوچک است که به تکنسین تعمیر کمک می کند که مقدار آسیب دیدگی گوشی ایفون را بفهمد. این شاخص یک قطعه از پلاستیک است که هنگام تماس با آب بیش از حد قرمز می شود. شما می توانید این شاخص را خودتان بررسی کنید تا ببینید آیا گوشی شما آسیب دیده است یا خیر.شما از یک چراغ قوه برای کمک به دیدن داخل پورت استفاده کنید. این شاخص معمولا به این معنی است که شما احتمالا برای تعمیر رایگان واجد شرایط نیستید، در این صورت شاید شما بخواهید خودتان را ثابت کنید .
در آیفون 5 و بالاتر نشانگر قرمز را در پورت سیم سینی روی صفحه نمایش گوشی بگردید ولی در آیفون 4S به دنبال یک نشانگر قرمز در پورت شارژر یا در جک هدفون باشید.

گام 2 - کار بر روی برنامه های گوشی آیفون

کار بر روی برنامه های گوشی آیفون

1_پس از آب کشی گوشی آیفون وتمیز کردن آن وخشک کردن آیفون بلافاصله پشتیبان گیری از گوشی را شروع کنید و در اسرع وقت اطمینان حاصل کنید که اگربعد از چند روز ایفون شما تعمیر شدنی هم نباشدمی توان اطلاعات را بر روی یک دستگاه جدید نصب کرد. 

کار بر روی برنامه های گوشی آیفون

2_استفاده از Assisttive Touch. اگر دکمه صفحه اصلی کار شما متوقف شد. یک علامت رایج از آلودگی آب یک دکمه Home غیر کار می باشد؛ شما می توانید این موضوع را با فعال کردن گزینه دسترسی Assistive Touch که میانبرهای دکمه های سخت افزاری روی صفحه نمایش شما قرار می گیرد، دور بزنند.
Assistive Touch همچنین به شما اجازه می دهد که صفحه خود را قفل کنید، حجم گوشی خود را تغییر دهید و عکس بگیرید

کار بر روی برنامه های گوشی آیفون

3_ برای پخش صدا از یک اسکله USB یا هدفون بلوتوث استفاده کنید. اگر خسارت آب باعث خرابی هدفون iPhone شما شود، ممکن است لازم باشد از یک دستگاه خروجی صوتی جایگزین به جای هدفون سنتی استفاده کنید.
سعی کنید یک درگاه USB که با آی فون شما سازگار است به یک پورت شارژ در پایین آی فون خود وصل کنید. باید به طور خودکار شناسایی شود.
اگر پورت شارژ تلفن شما ورودی را تشخیص نمیدهد، نمیتوانید تلفنتان را بپردازید.

گام 3 - انجام تعمیرات پیشرفته روی گوشی آیفون

انجام تعمیرات پیشرفته روی گوشی آیفون

1_ گوشی را خاموش کنید. برای انجام این کار، دکمه Power را فشار داده و نگه دارید، سپس دکمه را در بالای صفحه فشار دهید، 

انجام تعمیرات پیشرفته روی گوشی آیفون

2_ سیم کارت وجای سیم کارت (سینی) آی فون خود را در بیاورید. برای انجام این کار، یک ابزار خارج کن سیم کارت در جعبه یا قوطی گوشی وجود دارد که آنرا در سوراخ جای سیم کارت یا سینی وارد کنید تا سینی سیم کارت را بیرون بیاورید. سینی را کاملا در بیاورید و سم کارت خود را خارج کنید.

3_پیچ ها را از پایین آیفون بردارید. برای برداشتن پیچ، شما باید یک پیچ گوشتی پنتوبه (پنجه) بگیرید. پیچ ها را می توان به سمت چپ و راست پورت شارژ یافت.

4_ برای برداشتن باتری از یک پیچ گوشتی فیلیپس (چهارسو) یا دیگر ابزار صاف استفاده کنید. حال باتری را خاموش کنار بگذارید.

انجام تعمیرات پیشرفته روی گوشی آیفون

5_ اتصالات کابل را بردارید. چند کانکتور کابل وجود دارد که قبل از اینکه بتوانید به صفحه منطق دسترسی داشته باشید باید برداشته شود. بعضی از این ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند در حالی که قسمت های دیگر ممکن است نیاز به یک پیچ گوشتی فیلیپس(چهارسو) داشته باشند.

6_ برد منطقی را از جعبه پلاستیکی بردارید. هنگامی که شما کاملا از صفحه منطقی جدا کنید، می توانید آن را از مسکن پلاستیکی حذف کنید.

7_ برد برداشته شده منطقی را  در 97٪ ایزوپروپیل الکل بجوشانید. بگذارید تا آن خیس شود تا بقیه ی ظاهری شکننده شود.

گام 5 -

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب