ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

3 × 2 =

بستن
بستن

چگونه گل و گیاه پرورش دهیم؟

چگونه گل و گیاه پرورش دهیم؟

خانه و یا باغ خود را یک محل شاد و روشن برای کاشت گل ها اماده کنید. این مراحل را دنبال کنید تا مکان های مورد علاقه خود را با افزودن گل ها شاداب کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - نحوه کاشت گل

نحوه کاشت گل

بهترین خاک را دریافت کنید. گل ها، مانند بسیاری از گیاهان، برای رشد قوی و سالم نیاز به خاک خوب دارند. صرف نظر از این که آیا گل خود را در یک گلدان یا باغ بکارید، خاک مناسب باید باشد و سپس بهترین ترکیب محلول یا گلدان را برای گل های خود پیدا کنید.

نحوه کاشت گل

مکان خود را انتخاب کنید اگر چه گل ها به طور معمول رشد می کنند، اما آنها نمی توانند در هر کجا رشد کنند. یک منطقه با نور مستقیم زیاد یا سایه زیاد رشد بعضی گلها را دشوار میکند.
اگر شما در حال رشد گیاه خاص هستید، تنظیمات نور برای این گیاه را بررسی کنید و طرح خود را انتخاب کنید. شما ممکن است مایل به انتخاب یک منطقه با‌ نور بیشتر یا کمتر از طرح اولیه خود را داشته باشد.
اگر شما در کاشت چندین نوع مختلف از گل ها برنامه ریزی کنید، آنهایی را انتخاب کنید که نیاز به نور / سایه مشابهی داشته باشند تا به همان اندازه در همان محل رشد کنند.

نحوه کاشت گل

گل های خود را تعیین کنید برای انتخاب بهترین گل برای باغ خود از یک گلخانه بازدید کنید. بنابراین تمرکز بر گلهایی است که شما لذت می برید و زیبایی ظاهر خود را به حیاطتان اضافهمیکند. برچسب هایی که با گل ها یا بسته های بذر آمده اند را بررسی کنید تا مطمئن شوید که گل مناسب شما است؟ آیا به سمت بالا رشد می کند و مانند یک انگور بلند می شود؟
قبل از نگاه کردن به تمام گلهای موجود در مورد گلهای بومی بپرسید. گلهایی که بومی در منطقه شما هستند، قبلا شناخته شده اند که کشاورزان انها را کاشته اند و از لحاظ خاک، دما و رطوبت مناسب منطقه شما هستند.
بررسی کنید که گل مورد نظر شما یک ساله یا چند ساله است. یک ساله تنها یک بار در سال گل می دهد و سالانه باید دوباره پرورش داده شود، اما برای رنگ های روشن و شکوفه های زیبا شناخته شده است. چند ساله ها هر ساله رشد می کنند بدون اینکه مجبور شوند دوباره پرورش داده شوند و در طول زمان رشد بیشتری میکنند.
برچسب برای الزامات آبیاری برای گل را بخوانید. بعضی ها اغلب به آب نیاز دارند، در حالی که ممکن است بقیه گلها به ندرت به ابیاری نیاز داشته باشند. اگر شما چندین نوع مختلف گل خریداری میکنید، سعی کنید آنهایی را انتخاب کنید که نیازهای مشابه آبیاری دارند.

نحوه کاشت گل

کار در زمان مناسب. حتی اگر زمین مناسب، محل ایده آل و گل های سالم داشته باشید، اگر در زمان مناسب گلکاری نکنید، باغ شما خراب خواهد شد. اکثر گلها در شرایط آب و هوایی خیلی سرد یا گرم نمیتوانند رشد کنند، بنابراین بهتر است گلهای بهاره را بهار بکارید، و گلهای پاییزه را در فصل پاییز.
برای دستیابی به بهترین زمان برای کاشت گل در منطقه خود، از یک تقویم کشاورزی استفاده کنید. به دلیل تفاوت های هوا در مکان های مختلف، گل ها را می توان از بهار تا اواخر تابستان کاشت.

نحوه کاشت گل

حفاری زمین را انجام دهید اگر شما برای کاشت گل از دانه استفاده میکنید، معمولا شما فقط نیاز به 1/4 اینچ (0.6 سانتی متر) عمق دارید، اما برای اینکه به بررسی توصیه های کاشت برای هر گل در گلدان نیاز به یک سوراخ به اندازه یک توپ دارید که ریشه ان بتواند رشد کند . گل ها نباید با خاک خفه شوند،و باید کمی عمیق تر دفن شوند.

نحوه کاشت گل

گل هایتان را از گلدان بیرون بیارید این مرحله به طور عمده برای گل گلدانی است که در حال پیوند هستند. در حالی که گل ها هنوز در یک گلدان پلاستیکی قرار دارند، آنهابه کمک اب به شدت به خاک می چسبند .سپس گل ها را از گلدان بیرون بکشید و به آرامی ریشه را با انگشتان خود بشویید. این به ریشه های گل کمک می کند تا به خاک خیره شود، نه به یک توده محدود

نحوه کاشت گل

گل های خود را تغذیه کنید قرار دادن کمی کود به گیاهان جدید کمک می کند تا سریع رشد کنند. چند قاشق کود را به انتهای هر سوراخ اضافه کنید به آرامی آن را با انگشتان خود در خاک قرار دهید

نحوه کاشت گل

از دستان خود برای پر کردن فضای خالی در اطراف هر گل استفاده کنید و بالای توپ ریشه را بپوشانید. از اضافه کردن خاک زیادی به بالای گل اجتناب کنید؛ ساقه گل ها هرگز نباید با خاک پوشانده شود.

نحوه کاشت گل

گلهای خود را به طور منظم آبیاری کنید. به استثنای بارندگی روزانه، وقت خود را برای دادن آب به گل هایتان مشخص کنید. اگر چه نیازهای فردی براساس رطوبت و نوع گیاه متفاوت است، اما برای پرورش گل ها و ایجاد فرسایش خاک، استفاده از چندین فنجان آب برای هر گیاه، با استفاده از یک آبیاری در نزدیکی خاک، شایع ترین است. شما همچنین می توانید سیستم آب آشامیدنی یا قطره ای نصب کنید تا کار را به صورت اتوماتیک انجام دهید.

نحوه کاشت گل

برای اینکه باغ خوبی داشته باشید و گل و گیاهها بتوانند براحتی رشد کنند باید اجازه ندهید علف های هرز رشدکنند! همانطور که می بینید آنها ظاهر می شوند، علف های هرمی ناخوشایند را از خاک اطراف گل های خود بیرون بکشید. نه تنها علف های هرز جذاب نیستند بلکه مواد مغذی را از خاک و فضا در زمین دریافت می کنند و نمیگذارند گیاهان شما سالم باشند.

اطلاعات مطلب

  • کشاورزی
  • 1,433 بازدید
  • blankblankblankblankblank (5 votes, average: 3,80 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - سه‌شنبه, 24 آوریل 18, 4:18 ب.ظ
  • wikihow

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب