ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه گل مینا ( ستاره ای) پرورش دهیم؟

چگونه گل مینا ( ستاره ای) پرورش دهیم؟

1

گل مینا (Aster) یا گل ستاره ای مانند گل آفتابگردان یک گل چندساله است و گلبرگ های درخشان و ستاره ای شکل دارد. شکل زیبای گل های مینا به باغ جلوه بسیار زیبایی می دهد. گل مینا در رنگ های قرمز، صورتی، بنفش، سفید و آبی می باشد. در اواخر تابستان و پاییز که بسیاری از گل ها از بین می روند، گل های مینا زنده هستند. انواع ساقه کوتاه گل مینا، حدود ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر ارتفاع دارند و ارتفاع انواع ساقه بلند گل مینا ۶۰ تا ۸۰ سانتی متر می باشد. از گل مینا می توان برای کاشتن روی تپه گل های پاییزی یا تزیین حاشیه های مختلف استفاده کرد و انواع ساقه بلند گل مینا را  می توان به صورت تکی روی چمنزارها کاشت. همچنین گل مینا جذب کننده پروانه ها نیز می باشد.

مطالب مرتبط


گام 1 - کاشت

کاشت

گل مینا اب و هوای سرد، تابستان مرطوب و درجه حرارت سرد به خصوص در طول شب را ترجیح می دهد. برای کاشت گل مینا باید جایی را انتخاب کرد که نور خورشید کاملا به آنجا بتابد. خاک باید مرطوب و زهکشی خوبی داشته باشد و به طور متوسط غنی از هوموس باشد. خاک های لومی برای کاشت گل مینا مناسب هستند. گل مینا را از اوایل تا اواسط بهار می کارند. قبل از کاشت گل مینا باید به خاک کود داده شود. همچنین می توان بذر گل مینا را 4 تا 6 هفته قبل از بهار در خانه در یک گلدان کاشت و آن را در یک جای سرد یا یخچال قرار داد و بعد از گذشت این مدت ، بذر را در عمق 2/5 سانتی متری در زمین، در یک مکان آفتابی، کاشت. با توجه به نوع گل مینا، فاصله بین بوته ها را 30 تا 90 سانتی متر در نظر می گیرند. بعد از کاشت به بذر باید آب داده شود . برای سرد نگه داشتن خاک، بعد از کاشت باید به خاک مالچ اضافه شود. اگر برای کاشت از قلمه استفاده شود، برای رشد بهتر باید از قلمه های جوان استفاده کرد.

گام 2 - مراقبت از گل مینا

مراقبت از گل مینا

در هر بهار یک لایه نازک مالچ به اندازه 5 سانتی متر اطراف گل مینا باید اضافه کرد. 
اگر در منطقه ای که گل مینا کاشته شده است، بارندگی تابستان کمتر از یک اینچ در هفته باشد، باید به طور منظم به آن آب داده شود. گل مینا به رطوبت حساس است و اگر خاک بیش از حد یا کمتر از حد مطلوب مرطوب باشد، شاخ و برگ گل مینا کم می شود. 
برای انواع بلند گل مینا بهتر است داربست تهیه کرد. برای تشویق گیاه به رشد بیشتر، بهتر است شاخه های جوان را هرس کرد. در زمستان، شاخ و برگ گل مینا را باید برید.

گام 3 - افات گل مینا

افات گل مینا

گل مینا به شته ها، کنه، حلزون و نماتد حساس است. بهتر است برای کاشت، انواع مقاوم گل مینا را استفاده کنید.

گام 4 - انواع توصیه شده گل مینا برای کاشت

انواع توصیه شده گل مینا برای کاشت

Aster amellus : گل های بزرگ به رنگ های بفش و آبی
Aster cordifolius: گل های مینای سفید – صورتی
Aster thomsonii : گل های ستاره ای شکل به رنگ های یاسی، بنفش و آبی

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب