ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه گل شب بو بکاریم؟

چگونه گل شب بو بکاریم؟

1

این گیاه بسیار معطر و رنگارنگ می باشد. بعضی از آنها بومی منظقه ایالات متحده هستند. بیشتر باغبان ها همواره در پرورش این گل مشتاق و موفق هستند. در ادامه شما خواهید آموخت که چگونه میتوانید گل شب بو پرورش دهید و برای پرورش صحیح آن به چه جیزهایی نیاز دارید.

مطالب مرتبط


گام 1 - باغچه پرورش گل شب بو

باغچه پرورش گل شب بو

بیشتر گل های شب بو از نوع اریسیموم هستند همچنین چند نوع از این گل از نوع چیران است. بعضی اوقات نیز به عنوان گل میخک نیز یاد می شود. گل شب بو معمولا در پاییز شکوفه میدهد و اغلب گل آن به رنگ زرد و نارنجی و یا بنفش و آبی و ارغوانی شکوفه میکند. بعضی از آن ها نیز دارای شکوفه های شکلاتی و یا قرمز هستند.
بیشتر این نوع گل ها در برابر کم آبی مقاوم هستند. بعضی از انها عمر کوتاه و بعضی دیگر نیز دارای عمر بین 1 تا 3 سال هستند. گل هایی که 3 سال عمر میکنند. همانند گل های 1 ساله می بایست در منطقه سردتر رشد کنند ولی همه گلهای شب بو از شاخ و برگ خود محافظت می کنند و آنها را همواره سبز نگه می دارد.

گام 2 - چطور گل شب بو پرورش دهیم؟

چطور گل شب بو پرورش دهیم؟

گل شب بو از بذر پرورش داده می شود و آن را داخل باغچه و یا داخل محیط خانه می توان پرورش داد. این گل در پاییز و زمستان کاشته می شود. پوشش دانه نرم است و در خاک های مرطوب به سرعت رشد می کند. دانه گل شب بو برای رشد نیاز به نور دارد و آنها همچنین ممکن است با پرلیت و یا ورمیکولیت پوشش داده شوند. وقتی که گل شب بو یک بار جوانه زد بعضی از باغبان ها انها را با یک تور 20 سانتی متری در بالای گیاه، انرا احاطه می کند تا گیاه صاف به سمت بالا رشد کند.
برای تکثیر این گیاه در پاییز می توانید بخشی از ان را قطع کنید و در زیر خاک کنید تا رشد کند.
گل شب بو در محیط های آفتابی و یا نیمه آفتابی رشد می کند و به هنگام رشد گل شب بو مطمئن باشید که آن ها را در خاکی که به مقدار کافی کنده اید پرورش می دهید.

گام 3 - مراقبت از گل شب بو

مراقبت از گل شب بو

گیاه را به طور منظم تا زمان مقرر آب دهید در صورتی که بارش باران منظم باشد نیازی به آب یاری ندارد . اما در فصل های گرم سال یک روز در میان اقدام به آب یاری کنید
این گل دارای جوانه قبل از شکوفه است که موجبات خستگی و بی رمق شدن گل را برای دوره شکوفه فراهم می کند که می بایست مراقب باشید.
تهران دلیور شما را تشویق می کند تا گل های بیشتری را ببین گل های شب بو بکارید تا باغچه شما رنگ آمیزی از گل های مختلف و رنگارنگ و با بوهای معطر و خوشبو باشد.
الان شما یاد گرفته اید که چطور گل شب بو پرورش دهید و آنها را در باغچه خود امتحان کنید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب