گام 1 - دسته بندی

دسته بندی

 یکی از راه های که رزها را دسته بندی می کنند براساس تاریخ معرفی شدن آنها می باشد:

رزهای قدیمی٬ آن دسته از رزهای هستند که قبل از تاریخ 1867 معرفی شده اند. مانند گل های رز شاداب و میگساری که همواره در نقاشی های قدیمی استادان بزرگ پیدا می شدند. صدها نوع مختلف رز قدیمی وجود دارد٬ که دارای سطح مقاومت متفاوتی برای مناطق آب و هوای گرم و معتدل هستند.
گل رز پیوندی مدرن مقاوم و سرسخت٬ گل های با طول عمر زیاد٬ با مقاومت بسیار بالا در مقابل بیماری ها که برای رنگ٬ شکل٬ اندازه و عطر خوش آنها پرورش داده می شوند.
گل های رز وحشی٬ همان های که هزاران سال به طور وحشی در طبیعت رشد کرده اند. این رزهای وحشی را امروز با شرایط باغات مدرن نیز وقف داده اند که می توانید در باغات مدرن بیابید که معمولا در فصل بهار گل دهی دارند.
انتخاب از بین این همه گل رز می تواند کار دلهر آوری باشد

گام 2 - کاشت گل رز

 آماده سازی خاک:

گل رز معمولا در خاک خنثی تقریبا اسیدی رو ترجیع می دهد که معمولا خاک بسیاری از خانه از این نوع می باشد. تست خاک می تواند درصد اسیدی و قلیایی خاک شما رو دقیقا مشخص نماید. اسیدی خاک (ترشی) آن را می توان با ریز سنگ های آهکی خنثی کرد و قلیایی خاک (شیرینی) می توان با خاک گوگرد خنثی کرد.
قبل از انتخاب گل رز برای کاشت٬ گونه ای را انتخاب کنید که با شرایط آب و هوایی محل زندگی شما مطابقت داشته باشد.
بهترین زمان برای انتقال گل رز از گلدان به خاک اواخر زمستان و اوایل بهار می باشد.

 

گام 3 - نحوه هرس کردن رز

نحوه هرس کردن رز

 هرس کردن گل رز در فصل بهار موجب از بین بردن تمام شاخه های قدیمی زاید و بیمار گل می شود. از دستکش مخصوص برای محافظت از دستانتان از خارهای شاخه های گل رز محافظت کنید. همیشه به یاد داشته باشید از عینک محافظ نیز استفاده کنید٬‌چون بعضی اوقات شاخه های بعد از بریده شدن به صورت تازیانه رها می شوند و احتمال آسیب رسیدن به چشمانتان خیلی بالاست.
هرس کردن را از شاخه های کوچکتر شروع کنید. از هرس کننده بزرگ با دسته قیچی بلند برای شاخه های که ضخامتشان بیش از یک سانتی متر است استفاده نمایید.
هرس کردن گل های کهنه و پژمرده باعث تشویق گل برای تولید گل های بیشتر خواهد شد بجای اینکه نیروی خود را صرف تولید دانه در گل های کهنه بکند. باقی مانده تمام شاخه و برگهای هرس شده را از اطراف گل رز جمع آوری کنید چون احتمال انتقال هرگونه آفت و قارچ از باقی مانده هرس ها به گل هست.
در اواخر فصل گل دهی سه چهار هفته قبل از افتادن سرما از هرس کردن گل خودداری نمایید. چون هرس کردن گل باعث رشد شاخه های و گل های جدیدی می شود که به هنگام افتادن سرما بعلت سرمازدگی آسیب می بینند که این برای گل خوب نیست.

 

گام 4 - آماده سازی گل رز برای زمستان

آماده سازی گل رز برای زمستان

 در فصل پاییز ار هرس کردن گل رز خودداری فرمایید. تنها شاخه های مرده و شاخه های بیمار را هرس نمایید.
از کود دهی گل شش هفته قبل اولین سرما بپرهیزید٬‌ اما از آبیاری آن را در دوره خشک فصل پاییز دست نکشید زیرا این کار به گیاه شما کمک می کند تا استحکام لازم را برای فصل خشک زمستان داشته باشد.
بعد از آغاز فصل سرما اما قبل از یخ زدگی زمین اطراف گیاه خود را با مالچ و کمپوست بپوشانید تا دما خاک گیاه تان از یخ زدگی کامل در امان باشد. اطراف گل رز خود را با تور محافظی به شکل استوانه شکلی بسته نگه دارید تا از سرمازدگی و یخ زدگی جلوگیری کنید. قسمت محصور شده را با مالچ٬ خاک اره٬ برگ های سوزنی کاج٫ یا برگ های خرد شده پر کنید. ولی از مالچ سنگین استفاده نکنید.

اطراف گل خود را قبل از پایان آخرین روز های سرد زمستانی تمیز کرده و از اسپری قارچ کش برای کشتن بیماری های ممکن استفاده نمایید.

 

گام 5 - تکثیر گل رز

تکثیر گل رز

یکی از چندین روش تکثیر گل رز به روش خواباندن گل رز در هوا است که به نظر من یکی از روش های راحت و بی دردسر تکثیر گل رز به شمار میاد. که اگه در زمان صحیح و با روش درست انجام شود موفقیت ۱۰۰٪ خواهد داشت. بعضی از گل ها رز ممکن است که زمان زیادی برای ریشه انداختن نیاز داشته باشند ولی به طور عموم بین ۳ الی ۸ هفته ریشه اندازی طول خواهد کشید.