ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یک × 2 =

بستن
بستن

چگونه گل رز پرورش دهیم؟

چگونه گل رز پرورش دهیم؟

چگونه گل سرخ پرورش دهیم؟
گلهای رز یکی از زیباترین ومعطر ترین گلها هستند که می توانید در باغ خود بکارید. مطمئنا، “هر گل رز دارای خار است”، اما این گل های زرق و برق دار واقعا نیاز به مراقبت زیادی ندارند. همه آنها نیاز به توجه و یک نقطه آفتابی با زهکشی خوب دارند اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید باغ خود را با گل رز را بپوشانید و آنها را به شکلی بالقوه پر کنید، رنگ و شادی را به خانه اضافه کنید، این مراحل را دنبال کنید.

 

 

مطالب مرتبط


گام 1 - مرحله اول:

مرحله اول:

انواع گل رز را انتخاب کنید هر نوع گل رز باعث زیبایی باغ شما نیز خواهد بود، اما مهم این است که گلهای رز را با نگاه کردن به راهنمای منطقه ای برای گل رز، بهتر پرورش دهید. شما همچنین می توانید ظاهر گل رز و همچنین اندازه آن را در نظر بگیرید. در اینجا چندین از محبوب ترین و زیبا ترین گونه های گل رز را معرفی میکنیم:
فلوریبوندا اینها انواع رنگارنگی از گل رز هستند، و آنها درختچه های پر از درخت هستند که به صورت آزاد شکوفا می شوند و خوشه های سه تا پانزده گل را به جای یک شکوفه در یک مرحله ایجاد می کنند. این درختچه ها می توانند به صورت جداگانه رشد کنند، اما هنگامی که تعداد زیادی ردیف از آنها را در کنار یکدیگر قرار می دهید، بیشترین تاثیر را خواهید داشت.                                        گراندی فلورا. این گونه زیبا از گل رز ترکیبی از فلوبراند و چای ترکیبی است. این گیاه تا شش ماه بلند می شود و خوشه های کلاسیک هیبرید چای را تولید می کند.
گل رز بوته و چشم انداز؛این گل رزها با شکل و اندازه متنوعی می آید و می تواند به هر منظره ای مناسب باشد. آنها در نزدیکی زمین رشد می کنند، به طور طبیعی مقاوم به بیماری هستند و در طول فصل گل میدهند.
گل سرخ این گل رزها در هر باغی رشد می کند و به طور معمول بر روی حصار یا درختکاری رشد می کند. آنها دارای زنجیرهای قوسی می باشند که دارای گل های زیادی هستند که می توانند ستون ها، دیوارها و یا هر ساختاری را که آنها پشتیبانی می کند را پوشش دهد.
گل رز مینیاتوری این ها کوچکترین گیاهان گل رز هستند و می توانند 6 تا 25 سانتیمتر رشد کنند. این رزها به طور مداوم گل می دهند و برای باغبانی ، ساختن مرزها و برای رشد در فضای کوچک مناسب هستند.

درخت گل رز :این گلهای رز دارای پایه مقاوم هستند و به یک ساقه طولانی منتقل می شوند و سپس به بالای بوته رز می شوند.درخت به طور چشمگیری خیره کننده است، اما برای مراقبت از آن در طول زمستان، بیشتر مراقبت می کند.

مرحله اول:

تصمیم بگیرید که آیا میخواهید ریشه های لخت یا گلدان را بپوشانید. این یک تمایز مهم است زیرا شما مجبور خواهید شد که رزها را متفاوت بپوشانید، بسته به اینکه آیا گل رز یا سبز خالدار هستند که در ظرف قرار می گیرند. هر دو باید در زمین کاشته شوند تا ریشه ها در زمین رشد کنند، اما باید بین دو قسمت زیر را انتخاب کنید تا بتوانید گیاه مورد نظر خود را برای گل رز انتخاب کنید. در اینجا چیزی است که شما در مورد دو نوع گل رز باید بدانید:
گل رز ریشه نارنجی. این گلها بر روی آنها گل نخواهد رویید، اما این بد نیست. این بدان معنی است که می تواند انرژی خود را در توسعه ریشه های خود صرف کند و گلهای آن را حفظ نکند. شما می توانید این گیاهان زودتر در فصل رشد، زودتر از شش هفته قبل از به پایان رسیدن سالانه یك منطقه بکارید.اگر آنها را در زمان مناسب بکارید و با استفاده از روش مناسب، این گل سرخ سریعتر از رزهای دیگر رشد می کند.
گل رز ظروف. آنها معمولا در اندازه 1 گالن (3.8 لیتر) یا بزرگتر فروخته می شوند و شما باید مراقب باشید که آنها را در بهار خریداری کنید زیرا احتمال دارد که آنها از یخ زدگی از بین بروند.

مرحله اول:

محل کاشت خود را انتخاب کنید. محل کاشت شما، سرنوشت گل رز تان را تعیین می کند، مهم نیست که گلهای اولیه چگونه زیبا باشد. شما باید یک محل را پیدا کنید که هر روز حداقل به مدت 5-6 ساعت نور مستقیم خورشید، به خصوص در صبح، به ان بیفتد. شما همچنین باید گلهای خود را در نزدیکی هر پناهگاهی مانند دیوار یا حصار بگذارید، در صورتی که قرار است در ناحیه به خصوص باتلاق باشد. در اینجا برخی از چیزهای دیگر که باید به خاطر داشته باشید این است کهمحل کاشت خود را برای گلهای خود انتخاب کنید:
در آب و هوای گرم باید برخی از سایه ها را برای محافظت از گل سرخ از داغترین خورشید داشته باشید. سعی کنید کاشت گل رز خود را در یک نقطه با خورشید صبح و سایه بعد از ظهر انتخاب کنید.در آب و هوای سرد باید یک دیوار گرم و یا حصار داشته باشد تا گلها را از خیلی سرد شدن نگه دارد.
خاک شما باید زهکشی خوب داشته باشد. قبل از کاشت گل های خود، حفاری سوراخ و ریختن آب به آن را برای اطمینان حاصل انجام دهید که آن را پس از چند ساعت تخلیه کند. اگر خاک شما خیلی مرطوب باشد، ریشه های گل رز شما ممکن است پوسیدگی پیدا کند. در صورتی که این مورد باشد، شما باید کاشت گل رز خود را در تخت های بزرگ قرار دهید.
اطمینان حاصل کنید که خاک شما بیش از حد ضخیم یا شنی نیست. افزودن مواد آلی مانند کود گاو خشک شده، پوست ریز و یا کمپوست می تواند به خاک کمک کند تا سازگاری خوبی داشته باشد.

اجتناب از کاشت گل رز خود در نزدیکی درختان یا درختچه ها. آنها برای مواد مغذی، آب و نور رقابت خواهند کرد و آنها برنده نخواهند شد.
خاک باید نه تنها حفظ رطوبت به راحتی، بلکه باید pH بین 6.5 و 7 داشته باشد.

مرحله اول:

جمع آوری مواد برای کاشت گل رز. داشتن رزها و مکان شما یک شروع عالی است، اما اگر می خواهید سبز را بپوشانید، باید تمام مواد خود را به ترتیب دریافت کنید. در اینجا چیزی است که شما نیاز دارید:

 1. کود
 2. مالچ
 3. قیچی اره
 4. دستکش های باغبانی
 5. ترکیب کمپوست و کاشت گل رز
 6. یک بیل
 7. بیل
 8. یک ظرف آبیاری کامل
مرحله اول:

قسمت 1 امتحان
هنگام انتخاب یک کاشت خوب برای گل رز شما چه باید بکنید؟
کاشت گل رز خود در کنار یک دیوار
انتخاب خاک که به خوبی تخلیه می شود
استفاده از کمپوست زمانی که خاک بیش از حد شنی است
پیدا کردن یک نقطه در نزدیکی گیاهان مشابه

مرحله اول:

گیاه گل رز را بین شش هفته قبل از آخرین تاریخ یخ زدگی منطقه خود و دو هفته بعد از آن قرار دهید. این بهترین زمان برای کاشت گل رز  است. در حالی که شما می توانید سبزی های قهوه ای را خریداری کنید و برای مراقبت از آنها در حالی که هنوز در ظروف خود نگهداری می کنید، هنگامی که  گل رز ریشه می اندازد ، حداقل الامکان باید بلافاصله پس از ان بکارید.

مرحله اول:

حفاری سوراخ بزرگتر از گیاه است. سوراخ باید بزرگتر از ریشه های گل رز باشد و زمین به آنها متصل شود، به طوری که ریشه ها چیزی برای جذب شدن به هنگام رشد گیاهان دارند. این چیزی است که شما باید انجام دهید تا گیاه یک ریش خزه را بپوشانید. با این حال، بسیاری از گیاهان در گروه های سه فروخته می شوند و در حال رشد هستند و این راه می تواند یک طرح بزرگ باشد. با این وجود اگر شما کاشت بیش از یک گل رز را داشته باشید، باید اطمینان حاصل کنید که آنها حداقل 2 تا 3 فوت (0.6-0.9 متر) فاصله دارند، بنابراین ریشه های آنها می توانند رشد کنند. 

مرحله اول:

کمپوست را با خاک مخلوط کنید. به خوبی مخلوط کنید تا زمانی که یک تپه از کل مخلوط را در انتهای سوراخ ای که کاوش کرده اید ایجاد کنید.

مرحله اول:

مخلوط خاک را در اطراف ریشه های لخت بگذارید. این باعث می شود که از هر گونه جرقه ای که می تواند به گل های شما آسیب برساند جلوگیری شود . سپس خاک را در اطراف ریشه کمی بیشتر محکم تر کنید. سوراخ را با مخلوط نگه دارید تا آنکه حدود 3/4 کامل باشد. 

گام 2 - مرحله دوم کاشت:

مرحله دوم کاشت:

سوراخ را با آب پر کنید اجازه دهید که آب تماما جذب خاک شود و سپس سوراخ را دوباره پر کنید. 

مرحله دوم کاشت:

 خاکی به قطر 6 اینچ بر روی گیاه ایجاد کنید. این  از خشک شدن گل رز در قوطی محافظت می کند. در حدود دو هفته ...

مرحله دوم کاشت:

اندکی روی تپه قرار دهید این یک ترفند باغبانان قدیمی است که به گیاه کمک می کند که آب کمی جذب کند و  پس از اولین ابیاری کاهش می یابد. 

مرحله دوم کاشت:

گل رز در اواخر بهار یا اوایل تابستان باید کاشته شود. این معمولا زمانی است که رزها برای فروش پیدا میشوند و زمانیکه یخبندان و زمستان تمام شود. این گلها بیشتر مستعد ابتلا به یخ زدگی هستند، بنابراین شما باید آنها را در فصل مناسب گیاهان بکارید تا  ریسک نکرده باشید.

مرحله دوم کاشت:

.سطح رطوبت گل رز را کاهش دهید. اگرگلهای رز را در یک ظرف نگه دارید یا اگر آنها خیلی مرطوب باشند، صبر کنید تا رطوبت کمی کاهش یابد تا بتوانید آنها را راحت بچرخانید. اگر گلها خیلی مرطوب باشند، ریشه ها به همان اندازه رشد نمی کنند و زمانی که شما آنها را از ظرف خارج می کنید، ممکن است بعضی از گلها را از دست بدهید.

مرحله دوم کاشت:

حفاری  باید به اندازه عمق گلدان گیاهی باشد و حداقل دو برابر عرض  گل باشد. این کار اطمینان حاصل خواهد کرد که سوراخ بزرگتر از ریشه های گل رز و زمین است که به آنها متصل می شود تا ریشه ها بتوانند گسترش یابد. برای حفاری این سوراخ از یک بیل  استفاده کنید.

مرحله دوم کاشت:

ظرف را بردارید گل شما ممکن است در یک ظرف پلاستیکی یا یک ظرف مقوایی باشد. شما یک روش کمی متفاوت برای حذف هر یک از آنها خواهید داشت.
اگر یک ظرف پلاستیکی دارید، میله های اصلی گیاه را در دستان خود نگه دارید. ظرف را در کنار آن قرار دهید و ظرف را به آرامی فشار دهید. اسلاید گیاه را آزاد کنید.
اگر ظرف حاوی مقوا دارید، ابتدا پایین ظرف را بردارید و سپس آن را کنار بگذارید تا ظرف را به سوراخ تنظیم کنید. بطری را از کناره ها خارج کنید.

مرحله دوم کاشت:

خاک را در اطراف توپ ریشه ببندید. این باعث می شود که کمی ریشه ها را در معرض نور قرار دهد و باعث می شود که آنها درخاک رشد کنند. این نیز  به هر گونه ریشه ای که از رشد در کانتینر کوچک رنج می برد، کمک می کند. ریشه ها را به آرامی بخراشید تا ریزش کنند

مرحله دوم کاشت:

بوته رز را در مرکز سوراخ بگذارید. سپس، سوراخ را با خاک گلدان ساده پر کنید

مرحله دوم کاشت:

مخلوط خاک را در اطراف ریشه ها کار کنید. وقتی سوراخ را پر می کنید خاک را خیس کنید. این کار باعث می شود تا جیوه های هوا را از بین ببرد و سبب تقویت گلدان های ظرف شما شود.

گام 3 - مرحله سوم کاشت:

مرحله سوم کاشت:

گیاه را آبیاری کن. آب گیاه را ببندید، منتظر بمانید تا آب را جذب کند، و آن را یک بار دیگر آبیاری کنید تا شروع خوبی باشد. اگر شما مالچ های آلی مانند برگ، سوزن کاج یا تراشه های چوب دارید، می توانید این را به لایه ی بالا اضافه کنید تا رطوبت خاک را حفظ کنید.

مرحله سوم کاشت:

گیاهان خود را برای 3 تا 4 هفته اول پس از کاشت گل رز خود معمولا این زمانی است که 2 اینچ (5.1 سانتی متر) خاک خشک است و برای حفظ سلامتی گل رز  نیاز به مقدار زیادی آب و غذا دارد.

مرحله سوم کاشت:

 چهار هفته پس از کاشت، شما باید هر دو هفته یا بیشتر گل رزتان را ابیاری کنید. این کار را  صبح ها برای بهترین نتایج انجام دهید.

مرحله سوم کاشت:

اضافه کردن مالچ 3-6 اینچ (7.6-15.2 سانتی متر) از مالچ را برای کنترل رطوبت، درجه حرارت و جلوگیری از  علف های هرز استفاده کنید. مالچ همچنین کمک می کند تا مواد مغذی حیاتی را که گلهای رز شما برای حفظ سلامتی نیاز دارند تامین شود.

مرحله سوم کاشت:

از گل رز خود در برابر سرما محافظت کنید. در ماه های زمستان و یا فقط زمانی که هوا بطور نامنظم سرد می شود، شما ممکن است مجبور به اقداماتی برای حفظ گل رز زیبای خود کنید. شما باید گیاهان گل رز خود را به حدود 24 اینچ (61.0 سانتی متر) برسانید تا از یخ و باد آسیب نبینید. سپس، شما باید قوطی ها را دورش را طناب بکشید تا گل ها‌ را از باد محافظت کنید. [9]
هر گیاه گل رز باید دارای یک تپه زیبا از کمپوست تازه یا چسبنده و یا خاک اطراف آن باشد.
برای محافظت بیشتر می توانید یک لایه ی دیگر از یونجه یا نی را بر روی تپه اضافه کنید.
هنگامی که بهار می آید، می توانید حفاظت اضافه شده را حذف کنید.

اطلاعات مطلب

 • کشاورزی
 • 1,184 بازدید
 • blankblankblankblankblank (10 votes, average: 4,60 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - دوشنبه, 07 می 18, 1:08 ق.ظ

دیدگاه کاربران

 1. محمد بصیری - 2018/06/21 - 1:20 ق.ظ
 2. سونیا نصیری فرد - 2018/06/22 - 11:33 ق.ظ
 3. you movies - 2021/03/23 - 12:07 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب