ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یک × 2 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:02*** 1398/06/2: قیمت فروش دلار 11650 تومان و قیمت فروش یورو 13100 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  شنبه 1398/06/02::: مردم سالاری: چانه‌زنی برجامی ظریف با الیزه; وزیر امور خارجه کشورمان مذاکرات اخیر خود با رئیس جمهور فرانسه را سازنده و خوب عنوان کرد و گفت ایران و فرانسه به گفت‌وگوهای خود ادامه خواهند داد و تماس‌ها بین آقایان مکرون و روحانی ادامه خواهد داشت. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: تبادل بسته های برجامی در پاریس; ظریف: تماس‌ها بین روحانی و مکرون ادامه خواهد داشت; «بررسی گزینه‌های پیشنهادی ایران و فرانسه» پاسخی بود که محمدجواد ظریف در مواجهه با پرسش‌های متعدد خبرنگاران اروپایی در خلال حضورش در اروپای شمالی مطرح کرد. بعد از آنکه مشخص شد حضور در فرانسه و دیدار با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور هم در برنامه سفرهای دیپلماتیک و فشرده وزیر خارجه ایران قرار گرفته است، دیگر جزئیات این سفر و محور گفت‌وگوهای ظریف و مکرون بود که مورد پرسش اغلب خبرنگاران نروژی و بین‌المللی قرار گرفت.; دیداری که عصر جمعه به وقت ایران در پاریس انجام شد و ظریف آن را سازنده خواند. *** اطلاعات: پیشرفته‌ترین سامانه دفاعی ـ بومی کشور رونمایی شد; مأموریت سامانه « باور ۳۷۳» برای دفاع از حریم‌ هوایی کشور *** ابتکار: آیا بسته پیشنهادی ماکرون ایران را راضی می‌کند؟ نجات برجام در ایستگاه پاریس; محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که هفته گذشته به منظور دیدار با مقامات سه کشور اسکاندیناوی به فنلاند، نروژ و سوئد سفر کرده بود، روز گذشته در مهم‌ترین بخش از سفر اروپایی خود وارد پاریس شده و با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه دیدار و گفت‌و‌گو کرد. *** کیهان: هیچ‌کس از شمشیر عدالت مصون نیست حتی نمایندگان مجلس! خبر دستگیری دو نماینده مجلس در ارتباط با پرونده پیش‌فروش محصولات شرکت خودروسازی سایپا، بار دیگر نشان داد عزم قوه قضائیه در برخورد با فساد اقتصادی و اداری بیش از همیشه جزم است. *** دنیای اقتصاد: ماه متفاوت بورس و دلا‌ر; بازارهای داخلی در دومین ماه تابستان گرچه مسیر ماه‌های قبل را ادامه دادند، اما جنس نوسان قیمتی بازارها متفاوت بود. شاخص کل بورس تهران در مسیر پرشتاب صعودی خود در مرداد نیز رشد ۵ درصدی را به ثبت رساند.

چگونه کلید های تیغه ای و فیوز ها برای روشن کردن GT 26 cw را بشناسیم؟

چگونه کلید های تیغه ای و فیوز ها برای روشن کردن GT 26 cw را بشناسیم؟

معرفی کلید های تیغه ای و فیوز ها برای روشن کردن GT 26 cw

در ای مقاله مجددا قسمتهای مختلف یک لوکوموتیو و قطار را برایتان شرح می دهیم.

 • تابلو های کلید ها 
 • لیست آماری کلید ها 
 • کار کرد کلید ها 
 • کلید های تیغه ای 
 • فیوز ها (کلیدی )

سخنی با مخاطب

اگر مخاطب جدید ویکی چجور هستید ضمن خوش آمد گویی خدمتتان میرسانیم که این وب سایت یک دانشنامه مهارت محور است.

به صورت رایگان در اختیار تمام هم میهنان عزیزمان قرار گرفته است.

لطفا در قسمت کامنت پایین صفحه هر گونه انتقاد یا پیشنهاد خود را جهت بهتر شدن کیفیت مطالب ارائه نمایید.

تمام هدف وب سایت و مدیران آن ارائه آموزشی مفید است.

لذا چنانچه از دید شما زاویه ای از این رسالت وجود دارد لطفا از ما دریغ نفرمایید.

 
 

چگونه ها را از ما بخواهید
ویکی چجور
پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

 

مطالب مرتبط


گام 1 - تابلوی کلیدهای تیغه ای

تابلوی کلیدهای تیغه ای

تابلوئی که در شکل ملاحظه میکنید در داخل کابین برق و سمت تحتانی تابلوی کنترل موتور قرار گرفته

و شامل قسمت های زیر میباشد .

1 – فیوز 800 آمپر استارت

2 – کلید تیغه ای اصلی با باطری

3 – فیوز 1000 آمپر تحریک مولد برق اصلی

4 – فیوز 250 آمپر مولد برق کمکی

5 – فیوز 70 آمپر بخاری اطاق راننده

6 – فیوز 60 آمپر تحریک مولد برق همراه

7 – فیوز 20 آمپر تحریک مولد برق کمکی

8 – کلید قطع اتصال زمین

9 – لامپ آزمایش فیوز

10 – کلید آزمایشفیوز

11 – کلید خودکار کنترل

12 – کلید خودکار چراغها

13 – کلید خودکار موضعی

14 – کلید خودکار کلید خودکار نور افکن ها

15ر – کلید خودکار پمپ روغن توربوشارژ

16 – کلید خودکار اجاق

17 – کلید خودکار پمپ گازوئیل

1 – فیوز 60 آمپری تحریک قطبهای مولد برق همراه :

آلتر ناتوردی – 14 از طرق جریان ضعیف (DC ) مولد برق کمکی تحریک میگردد و جهت مراقبت نمودن سیم پیچی های مربوطه یکعدد فیوز60آمپری در سر راه جریان برق ضعیف قرارداده شده است . این فیوز در مواقع بهره برداری از لکوموتیو همیشه سالم و در جای خود قرار خواهد گرفت . اگر به هر علتی این فیوز بسوزد تولید برق در مولد برق از بین رفته و بایستی دور موتور بحالت خنثی تقلیل داده شود . 

2 – فیوز 30 آمپری تحریک قطبهای مولد برق کمکی :

این فیوز در سر راه تحریک قطب های مولد برق کمکی قرار گرفته است . در موقع کار لکوموتیو دیزل بایستی در مقر خود صحیح و سالم باشد . مواقعی که این فیوز بسوزد تولید برق کمکی (جریان ضعیف ) از بین رفته و پمپ گازوئیل از کار خواهد افتاد . 

3 – کلید تیغه ای قطع اتصال به زمین :

این کلید تیغه ای به منظور حفاظت خودکار اتصال به زمین در روی تابلوی کنترل موتور نصب گردیده است و همیشه بایستی در موقع بهره برداری از لکوموتیو بحالت بسته باشد . در غیر این صورت حفاظتی که این کلید تیغه ای از خودکار اتصال به زمین به عمل می آورد از بین رفته و ممکن است خسارات جبران ناپذیری به دستگاه های خودکار در مدارهای الکتریکی وارد آید . 

4 – دستگاه آزمایش فیوز :

به منظور آزمایش فیوز ها محل آزمایش فیوز و لامپ آزمایش و کلید های مربوطه در روی تابلو فیوز ها نصب شده است . طریقه آزمایش فیوز ها به شرح زیرین است ؟

الف ) کلید آزمایش فیوز ها را به حالت روشن قرار دهید تا لامپ آزمایش فیوز روشن شود . بعدا کلید مذکور را به حالت خاموش گرار دهید تا لامپ خاموش شود . فیوز مورد نظر را در محل آزمایش فیوز قرار دهید و اگر فیوز سالم باشد لامپ روشن خواهد شد و اگر لامپ روشن نشد فیوز سوخته و یا فیوز بایستی تعویض گردد  . توصیه میگردد که قبل از قرار دادن فیوز ها در مقر خودشان قبلا ازمایش گردد و در موقع تعویض فیوز با باز کردن کلید تیغه ی جریان برق را به مدار مورد نظر قطع نمائید .

5 – فیوز 250 آمپری مولد برق کمکی :

این فیوز در سر راه ضریان ضعیف مولد برق کمکی قراردارد به منظور کنترل جریان آمپر بیش از حد مورد لزوم نصب گردیده و اگر در حین کار این فیوز بسوزد تولید برق جریان ضعیف در مولد برق کمکی از بین خواهد رفت و پمپ گازوئیل از کار خواهد افتاد . 

6 – فیوز 800 آمپری روشن کردن موتور دیزل :

این فیوز فقط در مواقعی که اقدام به روشن کردن موتور دیزل میشود بکار میرود از طریق این فیوز جریان باطری به منظور روشن کردن موتور دیزل به موتور روشن کننده جریان پیدا میکند . بایستی همیشه این فیوز سالم و بدن عیب در مقر خود باشد و هیچ گونه دخالتی در امر حرکت لکوموتیو دیزل نخواهد داشت . 

7 – کلید تیغه ای باطری :

این کلید در روی تابلوی فیوزها قرارگرفته و به منظور ارتباط جریان برق باطری به مدار های جریان ضعیف لکوموتیو بوده و همیشه در موقع کار لکوموتیو دیزل بایستی بسته باشد این کلید در موقع تعمیر در کارخانه میتوان باز کرد .  

 

توجه ، توجه __ به منظور خنک کردن توربوشارژ موتور دیزل لازم است که پمپ یدکی روغن جهت رسانیدن روغن به توربو شارژ مدت 35 دقیقه کار کند لذا مآمورین حرکت لکوموتیو دیزل بایستی توجه داشته باشند که کلید تیغه ای اصلی باطری را بلافاصله پس از خاموش کردن موتور دیزل به حالت باز (OFF ) قرار ندهند . …

فیوز 1000 آمپری تحریک :

قطب های مولد اصلی AR-10 تحریک قطب های مولد برق اصلی از طریق مولد برق همراه ( D 14 ) پس از عبور از رکتیفایر انجام میگردد . این دو عدد فیوز به منظور کنترل سالم نگاهداشتن رکتیفایر و سیم پیچی های قطب های مولد برق اصلی نصب گردیده . اگر یکی از فیوز ها 100 آمپری بسوزد فقط عمل ترمز دینامیک امکان نخواهد داشت و مولد برق اصلی میتواند تولید جریبان برق بنماید ولی اگر هر دو عدد فیوز 100 آمپری بسوزد جریان برق از مولد برق اصلی از بین خواهد رفت . توجه فرمایید که همیشه موقع نصب این دو عدد فیوز قبلا آزمایش گردد .  

 

اطلاعات مطلب

 • قطار
 • 20 بازدید
 • (2 votes, average: 4٫00 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - پنج‌شنبه, 27 ژوئن 19, 1:17 ب.ظ
 • انتشارات تخصصی ویکی چجور

دیدگاه کاربران

 1. مهدی محمدزاده
  مهدی محمدزاده - 2019/07/23 - 9:17 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.