ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه کسب و کار فری لنسری راه اندازی نماییم ؟(قسمت اول)

چگونه کسب و کار فری لنسری راه اندازی نماییم ؟(قسمت اول)

5

آیا کار فری لنسری خود را هم اکنون شروع کرده اید و یا اینکه خیلی وقت است در کار Freelancer هستید ؟ راه اندازی یک شرکت چه در خانه و چه بیرون خانه می تواند بسیار شگفت انگیز ، ترسناک و هیجان انگیز باشد!
می خواهیم امروز را به این موضوع بپردازیم که اصلا شروع کار فری لنسر باید با چه تدابیری همراه باشد و نیاز به چه کار خاصی هست ؟ آیا فکر کردن به کار و ساده گرفتن شروع فعالیت می تواند به تداوم کار فری لنسر کمک کند ؟
در اینجا به این سوالات پاسخ داده می شود و امیدوارم راهنمایی خوب و مناسبی برای شروع فعالیت شما به عنوان یک طراح، برنامه نویس، توسعه دهنده وب و .. باشد.

مطالب مرتبط


گام 1 - داشتن تجربه کافی

داشتن تجربه کافی

برای شروع و راه اندازی یک شرکت فری لنسری باید اطمینان حاصل کنید که قبلا آموزش های لازم را کامل فرا گرفته اید و تقریبا در حوزه ای که می خواهید فری لنس باشید ، همه ترفندها و کارهای مناسب را آموخته اید.اگر شما دارای چندین سال تجربه و کار در خانه به عنوان یک طراح یا برنامه نویس بوده اید ، مطمئنا مهارت های لازم برای شروع و راه اندازی یک شرکت فری لنسری را دارا هستید و با تجربه خود می توانید یک شروع موفق را داشته باشید.
با این حال اگر هنوز آن تجربه ها و مهارت ها را کسب نکرده اید که باید سخت کوشش کرده و سریعا مهارت های جدید و لازم را فرا بگیرید. یاد گرفتن مهارت ها می تواند از طریق انجام پروژه های شخصی یا رایگان یا انجام کار با دستمزد پایین تر برای افراد دیگر شروع شود که این کار فرصت لازم برای کشف و به دست آوردن مهارت و تجربه را به شما می دهد که در آینده بسیار ارزشمند خواهد بود.

گام 2 - شروع کار نیمه وقت

شروع کار نیمه وقت

از آنجایی که کار فری لنسری را باید به عنوان یک کار تمام وقت به آن نگاه کرد که در بعضی از ماه ها درآمد داشته و در برخی دیگر از ماه ها ممکن است اصلا درآمد آنچنانی نداشته باشد ، پس از همان ابتدا به فکر تمام وقت کار کردن نباشید. می توانید ابتدا یک کار تمام وقت را انتخاب و فری لنسری را به عنوان کار نیمه وقت حساب کنید که با این کار هم می توان هزینه کافی برای خرج و مخارج خانه و خانواده داشت و هم می توان سرمایه کافی برای شروع یک شرکت یا کار فری لنسری را به دست آورد.
به طور کلی شروع و کار تمام وقت به عنوان یک Freelance ممکن است به خاطر ریسک و مخاطرات کاری ، در ماه های آینده زندگی را برایتان سخت کند و با شروع کار نیمه وقت این خطرات به نسبت پایین خواهد آمد.
 

گام 3 - تنظیم ساعت کاری

تنظیم ساعت کاری

همانطور که اشاره کردم کار یک آزاد کار یا فری لنسر جدا از بقیه ساعات روزمره زندگی ، یک کار تمام وقت است. یعنی اینکه باید ساعات طولانی را در یک مکان سر کرده و کارهای لازم را انجام داد و این کارها گاها به بی نظمی و ساعات طولانی ختم می شود.
ممکن است شما در ابتدای کار فری لنسری خود تلاش کنید که یک برنامه ریزی منطم برای کارهایتان داشته باشید که در حین کار متوجه خواهید شد که برنامه ریزی هم نمی تواند خیلی به کارتان کمک کند . اما یک برنامه ریزی منظم بهتر از بی نظمی است و باید هر فر لنسری بنا به کار و حیطه فعالیت و ساعات کاری و بیکاری خود ، یک برنامه ریزی منظم داشته باشد تا بتواند لااقل هم به کار و هم خانواده خود برسد.

گام 4 - راه اندازی یک دفتر کار راحت

راه اندازی یک دفتر کار راحت

اگر شما یک کار تمام وقت را برای خود انتخاب کرده اید که باید بدانید یک فری لنس ، یعنی یک کاری که ساعت های طولانی را نیاز دارد و مطمئنا این ساعات نمی تواند در خانه اتفاق بیفتد. بنابر این اطمینان حاصل کنید که حتما قبل از شروع و راه اندازی کار و شرکت فری لنسری خود ، یک مکان راحت و بدور از هر مزاحمتی را برای تمرکز و بدون حواس پرتی برای خود دست و پا کنید.
به طور کلی اگر هم در خانه فعالیت می کنید که حتما باید ابتدا یک اتاق را برای کارتان انتخاب کرده و خانواده خود را مطلع نمایید که می خواهید در خانه کار کنید و نباید از یک ساعت به بعد تا اتمام کارتان به اتاقتان وارد یا مزاحمتان شوند تا بتوانید پروژه های مشتریان را سر موعد مقرر تحویل دهید.

گام 5 - راه اندازی یک سایت برای نمونه کارها

راه اندازی یک سایت برای نمونه کارها

یکی از بزرگترین دارایی های یک طراح آزاد کار ، نمونه کار آنلاین است. برای بسیاری از فری لنسرهای موفق ، سایت نمونه کار برای تبدیل کاربران به مشتریان ثابت از واجبات کار است.
حتما باید قبل از شروع کار خود یک سایت یا یک صفحه وب را برای نمونه کارهای خود که قبلا انجام داده اید و یا در حال انجامشان هستید را در نظر بگیرید که می تواند سایت شخصی باشد یا بارگذاری کارها در سایت های اشتراک گذاری پروژه های طراحی که شما هم خوب آنها را می شناسید. همین کار به شما و مشتریانتان فرصت خوبی را برای برقراری ارتباطی بهتر خواهد داد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب